na co wydać pieniądze na UJ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: tchorz »

Bardzo proszę o pomoc bo mam trochę nietypową sytuację
Wybieram się na lekarski. Dostałam stypendium. Mam 1500 zł które mogę /muszę wydac na podręczniki. Ponieważ te potrzebne do szkoły i matury juz dawno mam, pozostaja studenckie. Praktycznie muszę to zrobic do końca czerwca.
Zakupy muszą być udokumentowane-(faktura) więc czaszka odpada
Proszę o radę.
Coś co się przyda, ewentualnie potem mogę np sprzedać
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Jannx »

nie wiem co za stypendium dostałaś, ale ja dostawałem jakieś chyba z 2 lub 3 lata z rzędu i niby obiecywali rachunki i faktury sprawdzać a i tak nigdy tego nie robili
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: sylwucha010 »

Moja koleżanka po prostu rzuciła w klasie, że jak ktoś będzie cokolwiek kupować to rachunek do niej
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: tchorz »

Dziękuję za odpowiedzi, ale nadal brak tego co mnie interesuje.
Czyli konkretów.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Smile_Forever »

tchorz, ja na Twoim miejscu, pod kątem studiów, kupiłabym Skawinę, Kompendium histologii Cichockiego, Konturka do fizjologii, Harpera do biochemii, poza tym atlas anatomiczny McMinna (jest naprawdę świetny, można się przygotować do szpilek), ewentualnie Sobottę (chociaż ja za rysunkowymi nie przepadam, ale można w domu mieć). A czy to jest całkowicie sprecyzowane, że musisz wydać pieniądze akurat na podręczniki? Bo w ramach pomocy naukowych możesz zainwestować w jakiś sprzęt przydatny na studia (mały laptop do robienia notatek czy tablet)
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: tchorz »

Laptop już wliczony jako pomoc do poszerzania wiedzy z informatyki:)
fartuchy jako sprzęt do laborek itp itd. ale z ksiazek kupiłam tylko podrecznik do polskiego i matmy.
A możesz napisać cos dokładniej o tych książkach? są np na Podwalu czy specjana ksiagarnia? jak powiem Konturek to jest tylo jeden taki podrecznik? nie sprzedadzą czegos innego?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Smile_Forever »

Oczywiście, że na Podwalu wszystko jest Konturka jest kilka tomów, do fizjologii, na pewno nie sprzedadzą Ci czegoś innego, tylko musi być fizjologia My (lek-dent) mamy fizjologię dopiero na drugim roku, ale jak idziesz na lekarski to Cię to na pierwszym już czeka . No i ten atlas McMinna sobie koniecznie kup, mi się udało kupić w księgarni internetowej za 105 zł razem z wysyłką, na Podwalu jest droższy z tego co wiem .
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: randomlogin »

Konturek jest tez w wersji jednotomowej. O tyle lepszej, ze nowszej - informacji jest troche mniej, ale przynajmniej poprawiono czesc dramatycznych bledow.
A atlasy polecalbym jednak przejrzec samemu, bo kazdemu pasuje zupelnie co innego.
Poza tym jak wyzej - Podwale jest koszmarnie droge, bo sprzedaje ksiazki po cenach sugerowanych przez wydawce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Mårran »

Konturek w jednotomowej lepszy, zwłaszcza do neuro, gdzie pięciotomowego już chyba nie wydają nawet. A co do atlasu, to bym się zastanowiła nad rysunkowym jednak, co komu pasuje. Najlepiej przejrzeć i samemu ocenić.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Medycyna Lwów »

pomyślałbym też bardziej o podręcznikach klinicznych (choć pytanie na ile będą aktualne za 5-6 lat) i kupnie porządnego stetoskopu, latarki medycznej, butów.
1500 zł to bardzo dużo i faktycznie pomysł brania rachunków np. od kolegów itd nie jest głupi.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: tchorz »

Podreczniki kliniczne, stetoskop, buty?, czy inne tego typu rzeczy. Ogólnie pomysł dobry, tylko ja o tym nie mam ZIELONEGO pojęcia.

Całość stypendium to aż 6000. Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby, ale wypłaty są dopiero od marca. A i trzeba to jakos z przedstawionym planem rozwoju naukowego zgrać. Gdyby płacili wcześniej to np zapłaciłabym za laborki z chemii na UJ ale praktycznie dostanę pieniadze miesiac przed zakończeniem roku szkolnego. Z kupowaniem książek nikt w klasie nie szaleje, a trudno by było wytłumaczyc kilka seri Bukały
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Medycyna Lwów »

tematy stetoskopowe choćby były poruszane tutaj na forum, latarki są fajne na allegro takie pomarańczowej obudowie, fartuchy - byle dobrze się w nich czuć i wyglądać, pierwszy lepszy sklep medyczny, a ksiąg możesz nakupić za to mnóstwo a potem sprzedać.
Ja jakbym miał coś polecić na starsze lata to na pewno: Patomorfologia Robbinsa, Choroby wewnętrzne Szczeklika, Dermatologia Jabłońskiej, Farmakologia Goodmana lub Katzunga, Pediatria Kubickiej (ta nowa), Onkologia Kordka, Ginekologia Bręborowicza, ew. co tam Cię interesuje.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: randomlogin »

Polowa z wymienionych przez ciebie ksiazek na UJ bedzie sluzyla co najwyzej jako podkladka pod laptopa. Do tego Szczeklik wychodzi co roku, wiec chyba warto poczekac i kupic aktualnego jak juz sie kliniki zaczna. A i inne ksiazki maja szanse sie przez kilka lat doczekac nowych wydan jak wspomniales wyzej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości