Nadmiar estrogenów?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: Claudia »

agatha_89 pisze:koniecznie zrób badania morfologiczne, pod kątem ilości Twoich hormonów. Wtedy sprawa się powinna wyjaśnić. I lekarz zacznie leczenie.
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ale hormony nie wchodzą w skład morfologi.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

Dobrze zrozumiałaś:) Badania morfologiczne nie są pod kątem hormonów, a pod kątem krwi i moczu.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: yeast »

Jesli miales zrobione badania hormonalne, to wez je ze soba do lekarza i mu pokaz. Jesli rzeczywiscie wykazuja poziom odbiegajacy od normy, to nie moze tego zignorowac, chyba, ze to kompletny idiota. Wiem, ze dojrzewajacym chlopakom zdarzaja sie wahania hormonalne (mialam kolege, ktory mial zbyt wysoki poziom estrogenow), ale jezeli u Ciebie sa tak powazne objawy, to nie wyglada dobrze. Poza tym 17 lat to juz troche pozno.
Czy robiles sobie na pewno badania genetyczne na ilosc chromosomow? To jest jedyny sposob, zeby wykluczyc zespol Klinefeltera. Inne rzeczy, ktore mi przychodza do glowy to jakis guz, ale mysle, ze wtedy nie bylyby to hormony zenskie. Radze poszukaj dobrego lekarza, ktory wytlumaczy ci co sie dzieje i da sensowne rady co z tym zrobic.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

Niestety sęk w tym, Że mieszkam w małej miejscowości, gdzie nawet endokrynologa nie ma. Na badania genetyczne - związane z chromosomami musiałbym jechać 100 km ale na razie chyba nie mam po co.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

Napisz proszę, na jakiej podstawie lekarz wykluczył u Ciebie zespół Klinefeltera
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: agatha_89 »

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ale hormony nie wchodzą w skład morfologi.


Ja miałam badania krwi i sprawdzali jakie mam stezenie hormonów.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

Pokazałem wynik badań testosteronu i lekarka teoretycznie stwierdziła, Że nie mogę mieć zespołu Klinefeltera.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

No ok, ale chyba jedyna możliwość zdiagnozowania to rozpoznanie kariotypu Czyż nie
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: yeast »

Znalazlam cos takiego na stronie:

Symptoms at birth:
The condition isn’t usually diagnosed at birth, because the baby looks healthy and normal. However, certain physical characteristics of Klinefelter syndrome may be apparent, including:
Small penis
Undescended testicles
Hypospadias (the urethra is located on the underside of the penis instead of the tip).

Signs at puberty
Klinefelter syndrome is usually diagnosed at puberty, when the expected physical changes don’t occur. Some of the signs and symptoms of the condition include:
Small penis
Small testicles (hypogonadism)
Difficulties with sexual functioning
Lack of facial, pubic and underarm hair
Taller than average height
Enlarged breasts (gynaecomastia)
Slim physique
Disproportionately long legs compared to the length of the body
Single crease in the palm (simian crease)
Slightly impaired IQ
Sometimes, the boy may have speech and hearing difficulties.

Diagnosis methods
Klinefelter syndrome is diagnosed using a number of tests, including:
Physical examination - including rectal exam of the prostate gland (most males with Klinefelter syndrome have an enlarged prostate).
Chromosome analysis - to confirm diagnosis.
Blood tests - to check for hormone levels.
Semen examination - to check fertility.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: Claudia »

agatha_89 pisze:
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam ale hormony nie wchodzą w skład morfologi.


Ja miałam badania krwi i sprawdzali jakie mam stezenie hormonów.

No dobrze, mogli ci pobrać krew by zbadać poziom hormonów ale to na pewno nie jest zawarte w morfologi.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

A właśnie i jeszcze jedno - SKÓRA.
ZauwaŻyłem, Że stała się nieproporcjonalnie cienka do męskiej, zawsze miałem takiefekt pyzatka", a teraz nie dość, Że wyglądają starzej policzki, są cienkie, to jeszcze w głównej sferze chodzi o golenie - niewaŻne czy golę się codziennie, czy co drugi dzień, czy co tydzień - po prawej stronie Żuchwy pojawiły się takie róŻowo-fioletowe plamy i skóra tam potem twardnieje tak, Że ten zarost coraz mniej widoczny jest. To samo z lewej strony, ale tam pojawiają się tylko róŻowo-fioletowe kropki.
Poza tym skóra na policzkach jest strasznie sucha, kremy na suchość skóry Żadnego efektu nie dają, to samo czy golę się elektrykiem czy zwykłą maszynką z łagodną pianką do golenia.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: yeast »

Naprawde jedyne co ci mozna poradzic - znajdz porzadnego lekarza. To wszystko moga byc efekty rozchwiania gospodarki hormonalnej, ale musi to potwierdzic lekarz i wtedy moze dac ci jakies leki.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

grzyb_m moŻesz mieć rację.
To, Że jedna państwowa lekarka ledwo co patrząc na badania odpuściła taką moŻliwość, to nie znaczy, Że u mnie tego nie ma.
Ciekawostką - dotąd przeze mnie nie znaną jest fakt, iŻ chorzy z zespołem Klinefeltera bardzo przywiązują się do matki(ja teŻ).
Identyko - niski testosteron, kobieca sylwetka, beznadziejna kondycja, wyniki w nauce akurat dobre, słabe owłosienie na ciele(poza rękami i nogami, gdzie u kobiety teŻ jest) a reszta słabiutka prawie niewidoczna, małe jądra, zaburzenia popędu płciowego, bardzo rzadko zaburzenia erekcji. Musze coś działać, bo jak tak dalej pójdzie, to cholera jeszcze bezpłodny zostanę :( :/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość