Nadmiar estrogenów?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
C.O.D

Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

Poczytałem trochę w Internecie i zaczyna mnie trochę denerwować ta sprawa.
OtóŻ, juŻ od paru miesięcy zaczynam zauwaŻać, Że coś jest nie tak z moim układem hormonalnym i chyba nigdy nie było w porządku.
Jak juŻ wspominałem mam 17 lat, wyglądam na dojrzałego faceta, ale zaczyna mnie denerwować typowo kobieca sylwetka od pasa w dół.
-Charakterystyczne, kobiece uda
-Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w charakterystycznych dla kobiet miejscach
-Słabe owłosienie ciała(poza nogami i rękami)
-Ginekomastia(juŻ dobre 3 lata - wygląda to jak efekt uboczny brania sterydów, a ja przecieŻ nawet nie tknąłem)
-Ciągłe lęki i depresję
NajpowaŻniejszym tutaj uchybieniem będzie chyba to, Że kompletnie bezpodstawnie mam bardzo słabą kondycję fizyczną. Nie rozumiem jak to jest moŻliwe - nie mam ani nadciśnienia, ani Żadnych chorób wrodzonych - nic z tych rzeczy. Czy moŻliwe jest w takim wypadku udanie się na badania estradiolu?
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

A jak z Twoim wzrostem Tzn. jesteś osobą wysoką, niską
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

191 cm - wysoką.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: agatha_89 »

koniecznie zrób badania morfologiczne, pod kątem ilości Twoich hormonów. Wtedy sprawa się powinna wyjaśnić. I lekarz zacznie leczenie.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

MoŻe przedstawię to trochę inaczej.
Przez 16 lat byłem otyły i miałem sporą nadwagę - chyba 15 kg nadwagi.
Od pasa w górę poza ginekomastią wyglądałem jak normalny chłopak, zaś od pasa w dółTRAGEDIA! :roll: Gdyby nie fakt, Że miałem jeszcze trochę zarostu to normalnie mówiliby do mnie Proszę Pani. Było mi z tego powodu ogromnie wstyd i zacząłem się odchudzać bardzo solidnie, ale w końcu i tak przytyłem. Co z tego, Że spodnie jakieś tam na mnie pasują skoro muszę i tak kupić rozmiar większy, Żeby na uda wchodziły, bo wyglądam jak kobieta. Byłem z tym u lekarzy ale oni do jasnej cholery nic nie widzą KaŻdy twierdzi, Że to nic. A ja chcę być normalnym facetem a nie pół-kobietą, pół-facetem.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

191 i 17 lat hmm popatrz na to:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Klinefeltera
oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z lekarzem. Wiesz to co piszesz jest bardzo charakterystyczne dla tego schorzenia.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2007, o 17:07 przez grzyb_m, łącznie zmieniany 1 raz.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

Muszę was zaskoczyć. Byłem u endokrynologawiecie co zrobił? OT CO, MAGNEZ MI PRZYPISA£ :D ja juŻ po prostu nie mogę z lekarzyco będę szedł do następnego to kaŻdy mnie wywali, twierdząc, Że ze mną coś nie tak jest.
Miałem robione badania testosteronu(niski poziom), kortyzolu, prolaktyny, hormonu wzrostu. Wszystko dobrze. TakŻe lekarka stwierdziła, Że to nie moŻe być zespół Klinefeltera. Ja juŻ po prostu ręcę załamuje - moja mama ma mnie za debila.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

Nie wiem co Ci powiedzieć, na Twoim miejscu jeszcze bym odwiedził paru lekarzy. Tyle dobrze, że wykluczono u Ciebie zespół Klinefeltera.
C.O.D
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2007, o 18:44

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

No i przecież ile można kasy wywalać na te badania? Już chyba z 300 zł wydałem po to, by usłyszeć jakąś marną diagnozę - w porządku, następny.
Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
I właśnie, myśląc, że to zbędny tłuszcz zacząłem ćwiczyć na siłowni. Żenada - ledwo co podnosiłem 25 kg, więcej choćbym padł na twarz nie zdołałem. A jak były biegi w szkole na czas, to ja zawsze najgorszy, zawsze na końcu i to w dodatku po 100 m siły już nie mam.

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 16:49 ]
Nie rozumiem nadal jednego. Czy jak pokazuje faktycznie widoczną ginekomastię, zgrubienie ud i opowiadam o tym tyciu w stylu kobiety to lekarze są ślepi i mnie nie słuchają? To jest dla mnie śmieszne. Pokazałem wprost, żeby było jasne, że nie robię sobie ściemy - tak jest naprawdę. A czytałem też, że nadmiar estrogenów może doprowadzić do strasznych powikłań w ciele dorosłego mężczyzny jak później bezpłodność itp.
Już mam niskie libido, każdy nastolatek mówi o seksie, a mnie po prostu jakoś to nie bardzo interesuje, czasami nawet mam problemy z potencją ale to bardzo rzadko.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: grzyb_m »

Jeśli masz problemy z kondycją to chyba nie zmienisz tego po paru wizytach na siłowni, zobaczysz, że po dłuższym czasie będzie naprawdę LEPIEJ

[ Dodano: Pon Sie 27, 2007 22:56 ]
Proponuję, żebyś poczekał parę dni aż wypowie się tu ktoś inny, być może ktoś będzie wiedział jak Ci pomóc. Pozdrowienia.
emlup
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2007, o 13:24

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: emlup »

Co to kondycji i tuszy to wszystko jest w twoich rękach )

W podstawówce też byłam najgorsza w klasie z wf, wszyscy mnie zawsze przeganiali, a do drużyn na wyścigi wybierali jako ostatnią ale. ja to poprostu lubiłam i teraz w liceum jestem pierwsza jeśli chodzi o bieganie i to ja wybieram sobie drużynę
WIĘCEJ WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI ! Jeśli czujesz, że już nie masz siły to spójrz na to z trochę innej strony : to twoja psychika uważa że jak przebiegniesz jeszcze metr to padniesz trupem! W rzeczywistości przebiegniesz jeszcze 50 m XD Spróbuj z jakąś rytmiczną muzyką i wkładaj to kieszeni spodni jak najmniej przedmiotów a najlepiej nic nie wkładaj żeby trzęsąc się nie zaburzały rytmu twojego biegu.

Więcej ruchu sprawi, że spadnie waga. Jeśli dołożysz do tego odpowiednią dietę tzn. będziesz jadł mniejsze porcje - ale nie głodował (poprostu tyle ile jest Ci realnie potrzebne), a ostatni posiłek przed 18.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

PrzecieŻ mówiłem, Że ÆWICZY£EM I TO OSTRO.
Efekt? Wystarczył dzień przerwy i wszystko wracało do początku. Nie będę wiecznie trenował bo to bez sensu, po 3 miesiącach dałem sobie z tym spokój. TeŻ miałem takiego pozytywnego ducha - na pewno mi się uda, na pewno. I bardzo szybko zaczęło się wszystko komplikować. Nie wierze w to, Że facet waŻący 95 kg przy wzroście 191 cm o silnej budowie nie moŻe podnieść więcej niŻ 25 kg. To na bank coś jest nie tak - ale nie z odŻywianiem czy coś.
Wczoraj jak przebierałem się w piŻamę to zauwaŻyłem, Że lewy gruczoł piersiowy się powiększył i jak nacisnąłem na niego to wypłynęła z niegowoda. Osobliwe zjawisko. Podejrzewam, Że znów urósł mi poziom estrogenów w organizmie, co się wiąŻę z podwyŻszoną retencją wody w gruczołach piersiowych.
C.O.D

Re: Nadmiar estrogenów?

Post autor: C.O.D »

I jeszcze jedno - wcale nie chodzi tutaj o bieganie czy coś tam. Z WF-u moŻna mieć zwolnienie. Chodzi tutaj o wyrobienie sobie męskiej sylwetki - taka prawda.
Od pasa w dół wyglądam jak kobieta i to mnie najbardziej martwi. Będę musiał chyba pójść do lekarza i zrobić badania estradiolu, Żeby ewentualnie przyjmować jakieś leki antyestrogenne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości