Najgorsza uczelnia.... ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Najgorsza uczelnia.... ?

Post autor: Padre Morf »

Karolina* pisze:Mam nadzieję, że nie jest aż tak strasznie na ŚUM jak tu niektórzy piszą - mam tam kilku znajomych i owszem ostro się uczą, ale znajomi z CMUJ też, chyba więc wszędzie jest podobnie, jeśli chodzi o lekarski.?
Karolina z nauką owszem tak. Z atmosferą i podejściem już niekoniecznie. Jak asystent jest wredny to nawet z najprostszego przedmiotu potrafi zrobić katorgę. Mam wrażenie, że w Katowicach ilość asystentów, która ma problemy z głową jest spora i stąd takie opinie.
Karolina* pisze:ostatnio nawet znajomy lekarz bardzo mi polecał właśnie tę uczelnię, ale trochę mnie tu nastraszyliście
Wydaje mi sie, że opinie osoby, która kończyła studia X lat temu i miała potem zerowy kontakt z uczelnią są niemiarodajne. Kadra sie zmienia, przychodzą młodzi i sie wszystko zmienia
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Najgorsza uczelnia.... ?

Post autor: Karolina* »

Dzięki gosiaczek) za odpowiedź Ja tak jak pisałam - Kraków (idealne rozwiązanie, bo tu mieszkam), Katowice (godzina drogi pociągiem) i Warszawa (chociaż odległość podobna z Krk jak do Wrocka, czy Lublina, ale dużo lepsze połączenie i pociągiem w 2,5 h można dojechać, a nie w 5, czy 6 h) i dalej w kolejności Wrocław i Lublin (chociaż śliczne miasta, to kiepski dojazd) - ale zobaczymy, jakie będą w tym roku progi.z wyników jestem zadowolona, ale obawa pozostaje. A wracając do ŚUM, to już nie wiem sama, co mam myśleć, czy rzeczywiście jest tam tak mega ciężko, czy też wszędzie tak samo.? Wspomniany przeze mnie lekarz kończył studia w Łodzi, więc nie są to jego wspomnienia z czasów studenckich, po prostu syn znajomych studiuje teraz na ŚUMie i jego opinia o uczelni jest pozytywna, ale tak jak piszę już sama nie wiem. Morfeuszu, a czy mógłbyś mi poradzić, bo widzę, że jesteś obiektywny w swoich opiniach i jak sam pisałeś pracowałeś na uczelni, więc masz obraz tego wszystkiego i z perspektywy studenta i wykładowcy/asystenta, którą z tych wymienionych przeze mnie AM/UM mógłbyś mi najbardziej polecić? Oczywiście wszystko zależeć będzie od tych nieszczęsnych progów, ale zakładając wariant optymistyczny, jak uważasz, który AM/UM gwarantuje i dobry poziom nauki i przy tym zdrową atmosferę? Z góry ogromnie dziękuję Ci za odpowiedź, Twoja opinia byłaby dla mnie bardzo ważna, więc jeśli mógłbyś mi coś doradzić, to bardzo proszę Pozdrawiam serdecznie i mam cichą nadzieję na pomoc autora najlepszego bloga w RP
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Najgorsza uczelnia.... ?

Post autor: gosiaczek;) »

Karolina* pisze: i mam cichą nadzieję na pomoc autora najlepszego bloga w RP
Ja się dołączam do prośby i w pełni zgadzam się co do bloga oczywiście

PS. napisz książkę to kupię od razu
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Najgorsza uczelnia.... ?

Post autor: Karolina* »

Świetny pomyśl gosiaczek) z tą książką - zdecydowanie nie można pozwolić, żeby talent Morfeusza się zmarnował - podejrzewam, że to mógłby być hit wszechczasów istny bestseller XXI wieku Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości