Naświetlona przez UV

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Naświetlona przez UV

Post autor: biolog1234 »

Błagam pomóżcie wczoraj w laboratorium rozlewałam pożywki pod komorą i przez pomyłke włączyłam se lampe UV a że sie śpieszyłam to jej nawet nie zauważyłam że włączona. z 50 min tak siedziałam i w nocy nie mogłam wytrzymać na oczy, łzawiły,miały światłowstręt, czułam jakby były zasypane piaskiem! na dodatek skóra na twarzy i szyi piecze, nie mam żadnego rumienia ale bolimyślicie że powinnam iść z tym do okulisty zaznacze że teraz już mi o wiele lepiej.prosze o rademoże jużktośmiał taki przypadek z góry dziekuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: malgosi35 »

Zalecam konsultację u lekarza.
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: biolog1234 »

No poczytałam troche że może sie uszkodzić siatkówka lub rogówkaale w solarium też jest UV tylko że nie w takim dużym stężeniu rzecz jasna.przemyłam twarz i oczy rumiankiempomogło.
Boje sie tylko o oczy czy czegoś nie uszkodziłamniedawno pracuje w labie i takie oto rzeczy człowiek na błedach całe życie sie uczy.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: zdzisław »

biolog1234, rozumiem, ze byłas u okulisty? jeżeli nie to przydałoby się. obejrzeć w jakim stanie jest rogówka i siatkówka.
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: biolog1234 »

Jeszcze nie byłam ale sie wybiore w najbliższym czasie
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: biolog1234 »

dziś nawet troche gorzej widze, wszystko jakby lekko zamazanemam już troche uszkodzoną siatkówkejak to moja okulistka stwierdziła z 2 lata temu mam dziury w siatkówce",a po wczorajszym wydarzeniu boje sie że mi sie pogorszył znacznie stan zdrowia moich oczuzanim ja sie dopcham do jakiegoś okulisty miną miesiącea prywatnie troche drogo
dziekuje Wam za opinie
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: malgosi35 »

Zgłoś się na szpitalny SOR
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Naświetlona przez UV

Post autor: zdzisław »

biolog1234, Idz, na najbliższy dyzur okulistyczny nie masz co czekać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości