Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Naturalne futra

Post autor: Pablo »

Może troszkę nie na temat, ale jeśli mowa o Chinach to radzę obejrzeć sobie film na youtube jak zabija się delfiny.wiesza się je na wysięgniku głową w dół po czym przecina się tętnice szyjną i czeka aż delfin wykrwawi się.straszne.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Naturalne futra

Post autor: yeast »

Pablo pisze:Może troszkę nie na temat, ale jeśli mowa o Chinach to radzę obejrzeć sobie film na youtube jak zabija się delfiny.
Chyba nie w Chinach, a w Japonii? Zdaje się to Japończycy sprzeciwiają się zakazowi polowań na walenie i zabijają masowo nie tylko delfiny, ale też wieloryby:/.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Naturalne futra

Post autor: Pablo »

Chyba nie w Chinach, a w Japonii?
Tak, racja mój błąd w Japonii
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Naturalne futra

Post autor: yeast »

Świetnie, co z tego, że w większości kraj ow walenie są pod ochroną jak kilka innych robi sobie co roku masową rzeź. Trzeba nie mieć wyobraźni, że o jakiejkolwiek wrażliwości nie wspomnę. To ciekawe, bo Dania jest w Unii, która zdaje się ma jakies regulacje dotyczące ochrony środowiska:
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Naturalne futra

Post autor: Pablo »

Świetnie, co z tego, że w większości kraj ow walenie są pod ochroną jak kilka innych robi sobie co roku masową rzeź. Trzeba nie mieć wyobraźni, że o jakiejkolwiek wrażliwości nie wspomnę.
To samo na wykładzie o płazach mówił prof. Leszek Berger na którym miałem okazje być. W Polsce i wszystkie płazy i gady są pod ochroną no i co z tego, że są!? To jest tylko jeden papierek który stanowi o ich ochronie prawnej, co innego ochrona czynna to ma się do siebie jak pięść to twarzy.
Wiele osób mówi o ochronie gatunków tych zagrożonych jak i mniej zagrożonych, ale nie ukrywajmy, że większości to jest biadolenie a tak na prawdę nic w tej sprawie się nie robi.

Nie wiem jak teraz jest, ale by otrzymać pozwolenie od Ministerstwa środowiska na schwytanie i zbadanie danego gatunku np. wielkość i oznaczenie ich. Na za przeproszeniem pieprzone pozwolenie czekało się rok i dłużej, za granicą wysyła się e-mail ew. dzwoni się a po południu tego samego dnia już jest zgoda.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Naturalne futra

Post autor: olaś »

Straszne. Kurde, ale bym tych co tak robia siekiera za
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Naturalne futra

Post autor: Sunflower77 »

Jakiś facio z mojej wsi ma zamiar wlewać benzyne do kretowisk i zapalać żeby biedne kreciki sie paliły
Ja bym mu chate podpaliła Niestety w Polsce jest takie prawo (raczej brak takowego ), ze właściciel ma prawo zrobić z kretami na jego działce co zechce Jeśli spotkasz go, spytaj mu się, jakby się czuł gdyby ktoś jego dom spalił.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

Śmierć dla tychludzi byłaby zbyt łagodną karą. Oni zasługują tylko na to samo, co robią z tymi zwierzętami. Przebić ich i czekać aż się powoli wykrwawiają. może troche makabryczna wizja, ale powinni poczuć to na własnej skórze. I żadnego dobrego serca dla nich skoro oni nie mają ich dla zwierząt.
Świetnie obrazuje to cytat Issaca Beshevisa Singra - "Człowiek modli się o łaskę, sam niechętnie jednak obdarza nią innych. Dlaczego więc oczekuje jej od Boga? To niesprawiedliwe liczyć na coś, czego samemu nie chcesz dać. To nielogiczne."
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Naturalne futra

Post autor: olaś »

Dziekii! własciwie to miałam na myśli postawić koło jego domy tabliczke : zabronione zabijanie kretów.

przepraszam za offf topp

a i jestem całkowicie za tym by przestać zabijać zwierzęta na futra.

acha moja koleżanka sama w szkole gada że nie wolno zabijać zwierząt na skóry.A sama na podłodze ma skóry z niedzwiedzi.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

ola&#x15B pisze:Dziekii! własciwie to miałam na myśli postawić koło jego domy tabliczke : zabronione zabijanie kretów.
Cóż, mogłabyś jeszcze dodać drugą z napisem:Okrucieństwo jest najbardziej naturalną przywarą tępoty umysłu".
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Naturalne futra

Post autor: olaś »

Człowiek po to wymyślił płaszcz,kurtke,sweterek żeby zastąpić futro.Dawni ludzie chodzili w futrach dlatego bo, nie mieli się w co innego ubrać.Teraz nie ma takiej potrzeby.LUDZIE!PRZEJDZCIE PO MIESCIE!WSZĘDZIE SĄ SKLEPY GDZIE MOŻNA KUPIĆ KURTKE KTÓRA IDEALNIE ZASTĄPI FUTRO!A DROGIE GŁUPIE PANIUSIE NIECH SIE ZASTANOWIĄ CO NA SOBIE NOSZĄ!
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Vega »

Ja stoję po stornie tych, którzy są przeciwni bezsensownemu zabijaniu zwierząt. Nie rozumiem co jest tak cudownego w noszeniu naturalnego futra. Ok, miekkie są, piękne.Ale przecież powstało za dużo sztucznych, równie miękkich futer zeby chodować przykładowe szynszyle tylko dla futra:/

ok, ludzie którzy do dziś mieszkająna dziko chodzą w skórach ziwerząt, np. Indianie (hcociaż są to tylko przepaski). Ale nie zabijają wyłącznie dla futra - mają z teo zwierzecia mięso, tłuszcz, itd. itd
Poza tym znowuż klimat nie jest taki mroźny, zeby było potrzebne futro z niewiadomo czego. Albo torebka z krokodyla. Zlitujcie się.


Inną kwiestią są skórzane buty - nie dosć ze mięcho z krowy to jeszcze buty.


Podkreślić muszę, ze NIE jestem wegetarianką. Ani weganką)
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Naturalne futra

Post autor: krzysiek j »

Moi poprzednicy dobrze napisali Nie ma sensu zabijać dla futra. Szczególnie w dzisiejszych czasach. A co do ciepła to kurtki nie z futra są zazwyczaj cieplejsze (mój poprzednik napisał że nie ma aż takiego ciepłego klimatu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości