Nauka do LEKU- wątek ogólny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: Lizzy »

Dzięki za info
Lekarz Rezydent.
michalina
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2017, o 01:26

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: michalina »

a gdzieś jest spisana lista pytań z leku 2017? Patrzyłam na konsylium, ale mocno wybrakowane są. Jakiś pomysl jak sie zabrać za zdrowie publiczne? Ostatnio poległam na tym i dostałam 2 pkt na 9.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: Mårran »

Zdrowie publiczne to niestety wielka zagadka zawsze. Czasem dadzą czystą giełdę i wystarczy zaznaczyć same wszystkie odpowiedzi poprawne", a czasem przywalą.
Pani Buka
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: chemik987 »

A kiedy najlepiej zacząć naukę do LEKu? Od 4 roku czy pojawiają się na nim również pytania z przedmiotów przedklinicznych typu anatomia, histologia czy fizjologia?
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: natrix »

pl.wikipedia.org/wiki/Lekarski_Egzamin_Ko%C5%84cowy#Tematyka

Nie ma pytań z przedmiotów przedklinicznych.
michalina
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2017, o 01:26

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: michalina »

Spokojnie, lepiej wykorzystaj resztę wolnego czasu na coś pożytecznego Warto jednak z przedmiotów, które już masz na 4. roku robić sobie notatki z boku lub zaznaczać istotne informacje. Potem dużo łatwiej przyswaja się taką przetartą wiedzę". Polecam również robienie mnemotechnik i powtórzenie wszystkich wytycznych np. leczenie zum, skala chads, score itd. O to zawsze są pytania
Znalazłam książkę do zdrowia publicznego zdrowie publiczne", ale chyba sobie odpuszczę tę mękę przez 400 stron i przerobię skrypt ze zdaj lekko. Sądząc po ostatnich terminach jest to jak wspomniałaś wielka loteria. Co do pytań to udało mi się znaleźć darmową bazę z lekiem 2017 [spam]. Mają także aplikację, gdzie pytania są poukładane tematycznie jak w książce lepolek.
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: natrix »

Niestety na tej stronie niektóre pytania i odpowiedzi są niepełne lub przekręcone - porównywałem z konsylium24.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: Mårran »

Od kiedy CEM nie publikuje pytań i odpowiedzi nie ma co się spodziewać poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. I na konsylium, i na stronach, i w książkach odpowiedzi będą zaznaczane na podstawie jakichś książek. IMO warto przerobić konsylium i jakąś stronę z testami darmową. Książka z odpowiedziami, które są wymyślone przez autorów, a nie zatwierdzone przez CEM to wyłudzanie hajsu.
Pani Buka
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: natrix »

Chodzi o to, że na konsylium był zachowany sens pytania i odpowiedzi, a na egzaminlek to samo pytanie było tak przekręcone, że nie dało się odpowiedzieć - brakowało części, która miała kluczowe znaczenie. Nie pamiętam już, jakie to były pytania i z którego roku.
Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: Maxyma_md »

A kiedy polecacie zacząć powtórki przed samym lekiem?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: Mårran »

Maxyma_md, to zależy, jak dużo pamiętasz ze studiów. Jeśli ogarniasz odpowiedzi na większość pytań, takich prostszych, to wystarczy spokojnie z miesiąc nauki bez większej spiny (nie siedzenie 5 godzin dziennie), tak żeby zdążyć poczytać i porobić testy. Jak umiesz ze studiów mało, to dłużej. Ale jak kiedyś napisano na forum ludzie z biegu idą i mają super wyniki, więc to nie od tego do końca zależy.
Pani Buka
wrzos
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:54

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: wrzos »

A ja mam jeszcze takie pytanie- jaki wytyczne należy ogarnąć? Chodzi o takie, które są na bieżąco aktualizowane.

Na pewno kalendarz szczepień, wytyczne rozpoznawania cukrzycy, wartość docelowa RR w cukrzycy, HbA1c, witamina K i D u dzieci, co jeszcze?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Nauka do LEKU- wątek ogólny

Post autor: mossa »

ERC koniecznie. Te internistyczne jak właśnie PTD czy GOLD to w takim zakresie jak są w Szczekliku. Jeszcze programy badań przesiewowych - co, jak często, u kogo, od jakiego wieku, grupy szczególne itp. Badania w ciąży. To z takich bardziej charakterystycznych mi przychodzi do głowy.
lek. mossa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości