Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: HannaAnna »

W takim razie źle zinterpretowałam dane.Po prostu posiadam książkę z chemii do gimnazjum(SPP) i tam o molach było,ale może jeżeli nauczyciel zdąży przerobić materiał to ma możliwość je wprowadzić

Co do starej podstawy z biologii- czy biotechnologia,inżynieria genetyczna i różnorodność środowiska są w materialePytam,bo nie orientuję się w tej kwestii
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: tchorz »

Tak, w podstwie programowej dla rozszerzenia.

W sumie dla rozszerzeń nic się nie zmienia, natopiast pozostałe przedmioty- jesli nie wybierzesz rozszerzenia sa zanacząco okrojone. Nie wiem jak ma się to do polskiego i matematyki. Nie ruszone sa tez języki, WF i religia
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: HannaAnna »

Dla klasy przyrodniczej w trzyletnim cyklu nauczania jest 13 godzin polskiego i 10 godzin matematyki.Historia połączy się"z WOS-em w historię i społeczeństwo i jeśli się nie mylę to w 2 i 3 klasie będą po 2 h w tygodniu.
wojt221
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, o 17:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: wojt221 »

A jak to jest z technikum? Jestem z rocznika 95 i tez będę pisał maturę w 2015. Czy mimo tego, że idę starą podstawą programową będę pisał taką sama maturę jak rocznik 96, który idzie nową podstawa programową?
szkop
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2012, o 15:52

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: szkop »

wojt221 - a kto by to wiedział. pewnie nawet w ministerstwie nie wiedzą Musisz poczekać do kwietnia, wtedy wszystko powinno oficjalnie się ukazać.
wojt221
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, o 17:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: wojt221 »

Czyli można nie przejmować się tym i uczyć do matury ze starych podręczników?
wojt221
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, o 17:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: wojt221 »

Z tego co się zorientowałem wynika, że będą dwie matury w 2015 roku. Jedna ze staraj podstawy programowej (dla technikum) i jedna z nowej podstawy programowej. Tylko ciekawe jak to się będzie miało z rekrutacją na studia
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: HannaAnna »

Skoro materiał w klasach z danym rozszerzeniem się nie zmienia to po co robić dwie matury?Sprawiedliwe to to na pewno nie będzie
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Calvino »

Materiał z nowej podstawy programowej rózni się tylko tym że w pierwszej klasie mamy dodatkowo kilka działow z chemii w życiu codziennym itd.blebleble.A w drugiej i trzeciej klasie realizujemy już materiał normalnej chemii ogólnej , organicznej i nieorganicznej.Tak samo jest w biologii w 2 i 3 klasie zaczynamy to co wy w pierwszej.

Ciekawi mniejak to będzie,ale wydaje mi się że nie zrobią dwóch matur
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Madridistka »

2 matury będą na pewno , jak zmieniali podstawę kilka lat temu to też były 2, poza tym arkusze muszą być robione przez kilka lat jeszcze, bo maturzysta ma prawo pisać maturę przez 5 lat. Nie może być tak że ludzie ze starej podstawy będą pisali nową maturę

Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Calvino »

Inka110, Pierwsze słysze że maturzyści mogą pisać mature przez 5 lat.Bez sensu będzie robienie dwóch matur bo będzie możliwość że będą na róznym stopniu trudności.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Madridistka »

Pełno jest osób na forum które poprawiają maturę już któryś raz, nie może być tak że osoba np z rocznika 94 może pisać maturę tylko w tym roku i następnym, a osoba z rocznika np 90 mogła sobie pisać taką samą maturę przez 5 lat. Mogę mieć kaprys i napisać sobie roz maturę z historii np za 5 lat i musi być ona zgodna z podstawą programową która miałam w lo

Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Calvino »

Tak ale dwie różne matury z tego samego przedmiotu w jednym roku nie mają sensu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość