neurobiologia-gdzie studiowac?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii

czy wiem czym zajmuje sie neurobiologia?

tak.
76
61%
obiło mi sie o uszy.
23
19%
nie.
25
20%
 
Liczba głosów: 124

josie-s
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2009, o 22:15

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: josie-s »

cześć wszystkim!
ja się dostałam na neurobiologię,jutro jadę złożyć dokumenty) w sumie to do ostatniej chwili się zastanawiam, czy wybrać neuro czy jednak biotechnologię? Co radzicie? Pytanie szczególnie skierowane do obecnych studentów neurobiologii) Najbardziej niepokoi mnie perspektywa przyszłej pracy w tym zawodzie. aspekt pedagogiczny nie wchodzi w grę, brakuje mi do tego cierpliwości. Jakieś badania, eksperymenty byłyby o niebo lepsze. Orientuje się ktoś czy w Polsce istnieje zapotrzebowanie na neurobiologów? Czy trzeba szukać za granicą? nie wiem, co z tą pracą.

z góry dzięki za pomoc:)
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Złożyłaś już te dokumenty?

Akurat o pracę martwiłbym się znacznie bardziej w przypadku biotechnologii. Nawet jeśli nie znajdziesz pracy w Polsce (chociaż badania w dziedzinie neurobiologii tu też się prowadzi), to neurobiologia jest jednym z głównych tematów badań na całym świecie. A specjalistów w tej dziedzinie opuszcza uczelnie znacznie mniej niż biotechnologów.
josie-s
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2009, o 22:15

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: josie-s »

złożyłam:) ale wciąż mam wątpliwości.boję się strasznie! no i jeszcze Kraków. strasznie daleko. chociaż miasto piękne) jeszcze w sumie wciąż się zastanawiam czy nie pisać za rok matury i może iść na stomatologię.wiem,wiem, jestem strasznie niezdecydowana. I gdybym tak postanowiła, to lepiej iść do Gdańska na biotechnologię, bo bliżej, a na medyczny i tak poszłabym do Gdańska. jej, czas leci, a ja nie wiem co robić. ratunku:D
Neurobiologię chyba tylko na UJ można aktualnie studiować, prawda?

a Ty co studiujesz?
pzdr i dzięki za odpowiedź, chyba rzadko kto tu zagląda)
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Ja zaczynam w tym roku neurobiologię, dlatego tu zaglądam Też mam niestety daleko (widzę, że jesteśmy z tych samych okolic). Nie wiem, co Ci poradzić, tylko Ty możesz wiedzieć, co chcesz w życiu robić. I tak, tylko w Krakowie jest ten kierunek.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: sasanka55 »

josie-s ja też przeżywam konflikt tragiczny dostałam się na neurobiol do Krk (gdzie mieszkam) i na medycynę do Wawy, gdzie mam też fragmencik rodziny i się od tygodnia biję z myślami już mam siniaki na duszy P
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Ja też musiałem podjąć trudną decyzję, bo dostałem się wszędzie na farmację, ale wybrałem neurobiologię.
josie-s
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2009, o 22:15

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: josie-s »

sasanka55- no więc mamy podobny problem, tzn. w Twojej sytuacji, to ja zdecydowałabym się na medycynę, ale niestety mi się nie poszczęściło w tym roku. daj znać, jak podejmiesz decyzję. chociaż miło byłoby mieć już kogoś znajomego na neuro, do tego jeszcze z Krakowa, bo ja nawet nie potrafię czytać mapy:D) i doskonale rozumiem, że to bardzo trudny wybór. chyba do środy ostatecznie mamy czas, bo wtedy trzeba zapłacić za indeks i legit.,prawda?

Litawor- tak, okolice faktycznie te same, tylko ja bardziej (z) KołoBrzegu) więc Ty już się zdecydowałeś. Hej, w sumie to całkiem przyjemna perspektywa- dwunastogodzinna podróż pociągiem, w trakcie której będziemy studiować nasze neuronotatki) A tak serio to naprawdę mnie to przeraża. Myślałeś już, gdzie będziesz mieszkać w Krakowie?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Właśnie teraz jestem w Krakowie i znalazłem sobie wczoraj stancję - jeden pokój poniżej parteru (ale piwnicą to jeszcze nie jest). 500 zł miesięcznie + 50 zł za internet (ale będę miał osobne łącze, niezależnie od właścicieli), własna łazienka i ubikacja. Także jeśli chodzi o mieszkanie, to jestem zadowolony.

Jeśli zdecydujesz się szybko, to masz spore szanse znaleźć tu jakieś ciekawe oferty. Polecam szukać np. przez INDEKS Kraków, ja właśnie w ich ofertach to znalazłem.

Akademik, o ile się zorientowałem, to nie jest miejsce, w którym dałoby się normalnie żyć. Zwłaszcza że teraz mieszkam w Żaczku (niby najlepszy) i nie wygląda najlepiej.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: sasanka55 »

josie-s pisze:chyba do środy ostatecznie mamy czas, bo wtedy trzeba zapłacić za indeks i legit.
o? a ja dostałam info, nawet wydrukowane na karteczce z sekretariatu, że muszę wpłacić do 22.07 więc już to zrobiłam stwierdziłam że jeszcze muszę z całą rodziną obgadać sprawę i decyzję i poświęcę w razie czego te 20 zł. ale w takim razie są różne terminy tych wpłat?
josie-s, będę podejmować decyzję w najbliższym tyg, mam nadzieję, to dam znać. Po pierwsze nie chcę za długo zajmować miejsca na jednej z uczelni, po drugie ta niepewność jest koszmarnie męcząca i chcę spędzić resztę wakacji z jasną sytuacją.
Uhh wybory życiowe
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Termin tej opłaty zależy od tego, w której turze rekrutacji ktoś został przyjęty. A może od tego, kiedy złożył dokumenty, nie pamiętam już dokładnie.
Agniś
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009, o 12:31

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Agniś »

Termin wpłaty to tydzień od daty złożenia dokumentów (przynajmniej tak mnie poinformowano w sekretariacie )
Ja róznież miałam poważny problem gdzie zanosić dokumenty ponieważ dostałam się róznież do Wrocka na weterynarię. W końcu stanęło na neuro bo tych wetów to już jest tyyyyyle. Poza tym zawsze po skończeniu jednego kierunku mozna zrobić drugi, no nie?
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: sasanka55 »

Agni&#x15B pisze:Poza tym zawsze po skończeniu jednego kierunku mozna zrobić drugi, no nie?
no taak ale zależy jakie kierunki 5 lat neuro + 6 lat medycyny + specjalizacje. chociaż życie wiecznego studenta = więcej zniżek P
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby studiować dwa równocześnie :p
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości