Nie mam pojęcia czy to dobra kategoria,

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
weltschmerz
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, o 21:58

Nie mam pojęcia czy to dobra kategoria,

Post autor: weltschmerz »

Cześć, jestem nowa na forum.
Jestem uczennicą IIIklasy liceum o profilu biologiczno-chemicznym zawsze marzyłam o medycynie i nadal marzę, ale.
No właśnie. obawiam się, ze nie dostanę się na wymarzony kierunek, że matura nie pójdzie mi dobrze, bo często przekombinowuję w odpowiedziach na pytania z biologii, na chemii często wykładam się na prostych zadaniach, bardzo się boję. Brak mi wiary w siebie i czuję, ze mimo nauki nic nie wiem, myślę, ze moja pamięć pogorszyła się- co dobija mnie maksymalnie. jestem przerażona, nie chcę by moje marzenia umarły. Mam dysleksję i myślałam kiedyś, ze to ona tak mi przeszkadza, ale sama już nie wiem, czuję się beznadziejnie i w sumie sama nie wiem po co to tutaj pisze, ale chyba musiałam, tak bardzo chcę nadal dążyć do realizacji marzeń, ale jeśli nie wyjdzie mi matura, to nie wiem co zrobię. Posiadam wiedzę, ale nie umiem chyba myśleć. Co mam robić?
Pomocy
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Nie mam pojęcia czy to dobra kategoria,

Post autor: Cappy »

To co napiszę będzie śmierdzialo troche filozofią Nietzschego, ale masz dwa wyjścia, albo przestać się nad sobą użalać i zacząć pracować nad sobą, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, najwyższe cele nie są dla Ciebie, to już jest twoja decyzja
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nie mam pojęcia czy to dobra kategoria,

Post autor: Nitrogenium32 »

Zgadzam się z przedmówcą - jeśli nie weźmiesz się w garść, marzenia musisz porzucić. To do odważnych świat należy, nie do tchórzów. Trzeba się przemóc i zacząć pracować na to, by marzenia się spełniły.

Zdarza się, że nawet na najprostszych zadaniach człowiek się wykłada, ale prawdopodobnie jest to efekt tego, że się za bardzo tym wszystkim przejmujesz. Musisz ochłonąć, uspokoić się. Do matury jeszcze bardzo dużo czasu, a i tak większość z Was już w wakacje zaczyna wariować z tą maturą, mimo że w praktyce można w tydzień się do niej nauczyć (i nie jest to wcale opinia studenta, bo sam ogarnąłem biologię do matury w tydzień i dostałem się na farmację).

W najgorszym położeniu stawia Cię ten brak wiary w samą siebie. Chyba właśnie dlatego masz taki, a nie inny nick. Musisz wziąć się w garść, bo inaczej niczego nie osiągniesz.

Nie zgodzę się z tym, że mimo uczenia się nic nie wiesz - na pewno jak coś czytasz po kilka razy, w końcu to zapamiętujesz. I nie opowiadaj historyjek o tym, że Twoja pamięć się pogorszyła, po prostu jesteś zbyt przejęta tą całą maturą i koniec końców to nie Ty nad nią rządzisz, tylko ona nad Tobą. Jeśli nie pójdzie Ci dobrze - będzie się ona za Tobą ciągnęła przez bardzo długi czas jak kula u nogi. Najlepiej od razu uniknąć przyczepienia tej kuli do nogi, w przeciwnym wypadku trudno będzie się od niej uwolnić.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nie mam pojęcia czy to dobra kategoria,

Post autor: Mårran »

Przede wszystkim nie umierać ze stresu, bo to zabije na maturze. Tak, jak wyżej napisano.

Robić arkusze i analizować klucze: to pomoże na stres, bo okaże się, że wiedzieć aż tyle nie trzeba, a i pomoże nauczyć się pisać pod klucz.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość