NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
malowanka
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 23:00

NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: malowanka »

Witam wszystkich i jak wiekszość bardzo proszę pomoc!
Chciałabym bardzo dowiedzieć sie od ilu punktów można dostać się na lekarski niestacjonarny na PAMie? To chyba jedyna możliwość dla mnie do studiowania tego wymarzonego kierunku Błagam o odpowiedź!
Ostatnio zmieniony 13 sie 2009, o 20:31 przez malowanka, łącznie zmieniany 1 raz.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: aexis »

jesli mozecie to dołózcie jeszcze jakies info o stomatologii w pamie:) płatnosci, progi na niestacjonarne itp
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: aga.agnes »

Żeby składac dokumenty na wieczorowe studia na kierunku lekarskim/lekarsko-dentystycznym musisz najpierw przejść rekrutację na dzienne.Dopiero gdy nie dostaniesz się na dzienne możesz składać na wieczorowe. Na wieczorowe studia podobnie jak na dzienne dostają sie osoby z najwyższą ilością ptk(przeważnie są to osoby które były zaraz pod kreską czyli zaraz za tymi przyjętymi).Na te studia dostaje się około 30 osób. Także to nie jest tak,że masz pieniądze i będziesz studiować.Niestetu musisz mieć naprawdę dobrze zdana maturę.Np w zeszłym roku moja koleżanka dostała się wieczorowe będąc na ostatnim miejscu i miała 198ptk. Nie ma ustalonego progu na wieczorowe,co roku ten próg jest inny. Możesz mieć 1 ptk mniej niz ostatnia osoba na liście przyjętych na dzienne,a możesz mieć 20 mniej.Bo mając więcej starty(niż ok 20 ptk od ostatniej przyjętej osoby na dzinne) masz martne szansę.

A koszty to 17 tys za rok(przynajmniej tak było w zeszłym roku).
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: spideros »

Hejka, jezeli chodzi o prog na płatne w PAM-ie to w tamtym roku przyjmowali od 175 ptk
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: Asiatka »

tak, jeśli chodzi o płatne rok temu w szczecinie, to 175 na lek i 188 na stome, koszt stomy to cos między 9 a 9,5 tys,. za semestr , zajęcia są podobno razem ze stacjonarnymi, nie ma żadnych osobnych grup. Po prostu jedni płacą, inni nie

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 16:24 ]
znalazłam:
Studia niestacjonarne na Wydziale Lekarskim o kierunku lekarskim
i na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym o kierunku lekarsko-dentystycznym

O przyjęcie na studia niestacjonarne na Wydziale Lekarskim o kierunku lekarskim i na Wydziale Lekarsko – Stomatologicznym o kierunku lekarsko – dentystycznym mogą ubiegać się wyłącznie te osoby, które przystąpiły do postępowania rekrutacyjnego na taki sam kierunek studiów stacjonarnych i legitymują się zdanym egzaminem maturalnym z trzech przedmiotów biologii, chemii i fizyki na poziomie rozszerzonym (nowa matura) lub przystąpiły do egzaminu wstępnego z biologii, chemii fizyki na poziomie rozszerzonym (stara matura).

O przyjęciu na te studia zdecyduje najwyższa w kolejności liczba punktów, uzyskanych przez kandydata w toku postępowania rekrutacyjnego na studia stacjonarne na dany kierunek studiów.

Nauka na studiach jest płatna przez wszystkie lata studiów, a wysokość opłaty za dany semestr studiów określi Rektor Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w drodze zarządzenia.

LIMITY MIEJSC
kierunek lekarski - 54 miejsca
kierunek lekarsko-dentystyczny - 24 miejsca

KOSZT STUDIÓW
kierunek lekarski - 8.700 zł semestr
kierunek lekarsko-dentystyczny - 9.400 zł za semestr
owsik
Posty: 309
Rejestracja: 19 lip 2008, o 19:24

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: owsik »

aga.agnes pisze:Żeby składac dokumenty na wieczorowe studia na kierunku lekarskim/lekarsko-dentystycznym musisz najpierw przejść rekrutację na dzienne.Dopiero gdy nie dostaniesz się na dzienne możesz składać na wieczorowe. Na wieczorowe studia podobnie jak na dzienne dostają sie osoby z najwyższą ilością ptk(przeważnie są to osoby które były zaraz pod kreską czyli zaraz za tymi przyjętymi).Na te studia dostaje się około 30 osób. Także to nie jest tak,że masz pieniądze i będziesz studiować.Niestetu musisz mieć naprawdę dobrze zdana maturę.Np w zeszłym roku moja koleżanka dostała się wieczorowe będąc na ostatnim miejscu i miała 198ptk. Nie ma ustalonego progu na wieczorowe,co roku ten próg jest inny. Możesz mieć 1 ptk mniej niz ostatnia osoba na liście przyjętych na dzienne,a możesz mieć 20 mniej.Bo mając więcej starty(niż ok 20 ptk od ostatniej przyjętej osoby na dzinne) masz martne szansę.

A koszty to 17 tys za rok(przynajmniej tak było w zeszłym roku).
niezupełnie bo jak pod kreska sa osoby co punkty maja ,ale nie maja kasy
to idzie dalej jak nic
i okazuje sie ze ci co mieli 156 studiuja bo maja kase
tak widziałam -wiec pisze
Darli
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2008, o 14:31

płatne studia

Post autor: Darli »

Jak wygląda proces przenoszenia sie ze studiów niestac. na stacjonarne?
1. czy musze złożyć jakies podanie, że będę się o to starać? I kiedy powinnam to zrobić?
2. Średnia wymagana to 4,5?:P
3. Czy jeżeli nawet nie będę miała takiej średniej, ale poprawię maturę to mogę zacząć studia stacjonarne od drugiego roku?

wstyd mi zem zielona ^^ i jednocześnie dziekuję za pomoc bonusowo błagam o szybką odpowiedz bo jest juz 4 sierpnia
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: biedronka! »

1. nie
2. albo 4,8 ( tak jest na amg)
3. TAK
fumakillah
Posty: 5
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:42

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: fumakillah »

jezeli rejestrowalem sie na studia dzienne na Pam-ie a teraz rejestruje sie na platne to czy znowu wnosze oplate rekrutacyjna i czy w ogole ona jest teraz wymagana? Ja nie wiem, zamieszalem sie D
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: biedronka! »

nie wplacasz kasy jezli wczesniej to robilas.
Darli
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2008, o 14:31

płatne studia

Post autor: Darli »

wiec nie ma mozliwosci przeniesienia sie na stacjnorne dzieki wysokiej sredniej tylko poprawa matury

rok temu 175pkt?

ile w tym? ]:
qartka
Posty: 267
Rejestracja: 16 paź 2007, o 12:44

Re: NIESTACJONARNA stoma i lek PAM

Post autor: qartka »

taka średnia. to jest raczej nienienieniemozliwa.
Darli
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2008, o 14:31

.

Post autor: Darli »

chyba jednak mozliwa skoro przez rok przenosili a potem zrezygnowali + ktos tam za stypendia pije, wiec? ok, trzeba miec mozg, ale bez przesady- mocy nadprzyrodzonych juz nie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości