Nikotyna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
krk
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2007, o 19:15

Nikotyna

Post autor: krk »

Witam, mam kilka pytań w związku z pewną dyskusją, którą toczę ze znajomymi:

1. Co powoduje nikotyna w organizmie (bezpośrednio np. w ciągu palenia tytoniu, nie chodzi mi o skutek na dłuższą metę) ? Jak organizm broni się przed nią (jeśli tak) ?

2. Czy drgawki mogą być przyczyną skoków poziomu cukru we krwi ?

Proszę o dwie rzeczowe odpowiedzi. Jeżeli temat pojawił się w złym miejscu o złym czasie to proszę o przeniesienie
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Nikotyna

Post autor: Tau »

1. pubudza receptory nikotynowe w układzie przedzwojowym w Autonomicznym układzie nerwowym. Ponadto wpływa na płytkę motoryczną pobudzając je. Bronić pewnie się jakoś broni jak przed każdą obcą substancją w organizmie. Ale jak to pojęcia nie mam a nie chcę snuć domysłów niepotwierdzonych.

2. Przyczyną drgawek może być m. in. zbyt mała ilość cukru we krwi (hipoglikemia)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nikotyna

Post autor: Medycyna Lwów »

dodam tylko że nikotyna jest agonistą receptorów nikotynowych N1 w płytce motorycznej w niskich stężeniach, w wysokich działa jak antagonista.

Co do drgawek to owszem powstają w stanie hipoglikemii i nie tylko zresztą, a same drgawki poziom cukru we krwi zmniejszają (mięśnie wykorzystują glukozę m.in.)
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: Nikotyna

Post autor: Ekosfera_ »

Pisząc mniej skomplikowanym jezykiem: nikotyna nei wywołuje pozytywnej reakcji organizmu,po pierwsze uzaleznia,po drugie prowadzi do wielu chorób,możesz o tym poczytac np na paczkach papierosów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości