nowo?ci na bydgoskim leku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: rozekkwidzyn »

Jako student 1 roku leku, czuj? si? w obowi?zku poinformowa? potencjalnych studentów kolejnego 1 roku o zmianach które si? wydarzy?y i si? wydarz?, a które b?d? wp?ywa? na przebieg Waszych studiów- wi?c:
Anatomia Jest po angielsku (samo mianownictwo) wiec nie kupujcie atlasów po ?acinie ani po polsku bo to bez sensu. Je?li Ju? macie (np po rodzicach albo rodze?stwie) Atlas po ?acinie, to ju? nowego nie musicie kupowa? bo mianownictwo jest podobne- niemniej jednak jak macie kupowa? nowy to ju? od razu po angielsku.
Znane s? na forach informacje o kierownik katedry biologii medycznej. Otó? Jest lepiej ni? by?o rok temu a mo?e b?dzie jeszcze lepiej, bo trwaj? prace nad zmianami w przebiegu przedmiotu, oczywi?cie na nasz? korzy. Mi Jednak nie uda?o si? unikn poprawki ale statystyki zdawalno?ci s? znacznie lepsze ni? rok temu. Zasz?y te? du?e zmiany w przedmiotach humanistycznych- jest znacznie mniej godzin wiec mamy wi?cej czasu na inne rzeczy niestety w kwestii biochemii jest do ciko, ale tu tez jest ?wiate?ko nadziei i napisz? je?li si? co? zmieni. Generalnie Na pierwszym roku nie ma co si? martwi? biochemi? ale na drugim roku, w sesji zimowej jest ciko. Z tym ?e biochemia to jest problem i to znacznie wi?kszy ni? u nas na 90% uczelni wiec tego si? w zasadzie nie da omin, trzeba zmilcze? i ry? dla mnie jest to mega ciekawy przedmiot tylko strasznie tego du?o. Wi?kszo go jednak nie lubi.
Jest mocno okrojona chemia i w ogóle du?o rzeczy jest okrojonych. Uczelnia musia?a jako? upcha? te 6 lat w pi?ciu. Ale to problem wszystkich uczelni medycznych w Polsce. Jak Co? jeszcze chcecie wiedzie? to ch?tnie odpowiem. No I je?li mi si? co? przypomni to napisz?. Generalnie Uczelni? i miasto bardzo polecam

hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: hotdog1990 »

Je?li chodzi o egzamin z biochemii to podobno ?wiate?ko w tunelu zgas?o. Ma si? zapali? za 2-3 lata dopiero.

Raczej na wi?kszo?ci uczelni biochemia to nie jest taki problem jak u nas, jest zdecydowanie ?atwiej. U nas jest to wina magicznego egzaminu
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: czornydanio90 »

hotdog1990, a tam . pierd**isz pan
ada1313
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 15:43

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: ada1313 »

Chodz? s?uchy o rewolucji na lekarskim na CMie. Nie wiem na ile to prawda ale wyk?ady b?d? online (nie trzeba przesiadywa? godzinami) i b?dzie mo?na troch? samemu zmodyfikowa? przbieg swoich studiów w zale?no?ci od zainteresowa?. Czekam z niecierpliwo?ci?:)
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: czornydanio90 »

ada1313, ciekawe sk?d te bzdury masz
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: [Aspiryna] »

Faktycznie jest plan, ?eby od przysz?ego roku wyk?ady (nawet z anatomii) mia?y by? tylko online. Mówi? nam o tym prof. Szpinda. Druga sprawa, ?e sam si? temu sprzeciwia i nasz rok (nie wiem jak inne) wystosowa? (lub zrobi to niebawem) petycj?, ?eby do tego nie dosz?o.
MRO
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2013, o 18:58

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: MRO »

nie mówcie ?e ten angielski na serio ma by? wprowadzony do Anatomi,od dawien dawna by?a ?acina i ?acina mog?aby zosta?:) ale czy to jest na serio pewne?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: czornydanio90 »

MRO, angielski jest ju? od tego roku wprowadzony. japo?ski zap?on
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: rozekkwidzyn »

Jo, angielski jest ju? w tym roku. Co do wyk?adów online to tak, mamy wystosowa? pismo ale tylko o anatomii- inne by mog?y by? online ale 2 by trzeba by?o wybra? na których by si? by?o osobi?cie. A co do nowo?ci jeszcze to od nowego roku akademickiego b?dzie nowe prosektorium które b?dzie z kosmosu, totalny odlot. I nowa metoda konserwacji cia?.

Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: czornydanio90 »

rozekkwidzyn, nie b?dzie formaliny? Ca?y urok anatomii pry?nie
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: rozekkwidzyn »

Cos chyba b?dzie, tak dok?adnie to nie wiem. Ale b?d? wyci?gi potwietrza w sto?ach, winda która cia?a b?d? wyje?d?a? na multimedialna sale wylkladowa ponad prosektorium i inne cuda wianki.

MRO
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2013, o 18:58

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: MRO »

I jak kto sie dostanie?

Aryaa
Posty: 36
Rejestracja: 30 sie 2012, o 20:24

Re: nowo?ci na bydgoskim leku

Post autor: Aryaa »

Do szybko pytam o takie rzeczy, ale potrzebne s? mi informacje na temat ksiek i materia?ów z anatomii i nie tylko. Mam znajomych, którzy s? w stanie odsprzeda? mi niektóre ksiki, ale musia?abym si? pospieszy? z decyzj? st?d ten post.
Jakie pozycje obowi?zuj? na anatomi W tematach typu sprzedam widzia?am sporo razy Skawin?. Nie mam poj?cia czy jest to kilka tomów czy tylko jedna pozycja dotycz?ca jakiego? uk?adu, dlatego gdyby?cie mogli mi powiedzie? w jakie ksiki nale?y zaopatrzy? si? na anatomi?, b?d? wdzi?czna. Jakie s? te prowadz?ce tomy, czym warto uzupe?ni? wiedz?, a tak?e czy do poszczególnych tematów/uk?adów preferowane s? jakie? inne bardziej profilowane w danym kierunku ksiki.

Mam te? kilka w?asnych ksiek, wi?c dajcie zna? czy si? przydadz? czy mog? je ?mia?o odsprzeda?.
Jaroszyk - biofizyka
McMinn - atlas anatomicznypowinnam wymieni? na inny?
chemia Biela?skiego
czarny Harper - to domy?lam si? ?e zachowa?, chyba ?e wymieni? na ?ó?tego ? [a tak z ciekawo?ci w tym nowym trybie nauki biochemia ko?czy si? egzaminem? bo widzia?am plan I roku i jak byk stoi zaliczenie"]

A mo?e proponujecie co? co na bank b?dzie mi potrzebne, a oka?e si? ?e jestem w stanie odkupi? to teraz za przyst?pn? cen?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości