ochrona środowiska, a praca

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Justynka

Studiowanie ochrony środowiska i leśnictwa

Post autor: Justynka »

Cześć:) Chciałabym studiować ochronę srodowiska, ale duzo osob mi mowi, ze taki kierunek nie zapewni mi pracy, poza tym sa to studia mało konkretne. mozecie mi cos doradzic? jak mozna ocenic studia ochrony śrdowiska na Uniwersytecie Wrocławskim? Pozdrawiam i prosze o kontakt:)
mInk

Studiowanie ochrony środowiska i leśnictwa

Post autor: mInk »

Nie przejmuj się, to są dobre studia!
Gość

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Gość »

Ja studiuje na uniwerku we wrocku,polecam bardzo te studia,są bardzo ciekawe,wszechstronne,z kazdej dziedziny potrochu.Na mgr dopiero mozesz sie ukierunkowac.A jesli chodzi o perspektywy na przyszłość hm.to moze byc jakis maly problem g:
Gość

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Gość »

Zapomniałam dodac Że tak czy siak to polecam:]
roman
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2005, o 20:06

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: roman »

Studiuje Ochronę Środowiska w Łodzi i wedle mojej subiktywnej oceny są to studia nizwykle ciekawemamy masę wyjadów terenowych (nawet 2 tyg. , a jeździmy w różne miejsca (od torfowik, przez puszcze, kopalnie i elektrownie). Faktem jest, że trzeba być wszechstronnym pod względem przedmiotów, ale z każdej dziedziny wiedzy uczysz się na ogół tego co jest ci w dalszym studiowaniu, pracy potrzebne. Tak więc z fizyki uczysz się jak np. zmierzyć stęż barwika fluorescencyjnego, czy lepkości substancji. Co do kwestii pracy nie ukrywam, że nie ma rewelacji ale liczę na poprawę sytuacji ze względu na wejście Polski do UE (bo tam ochrone środowiska nie traktuje sie po macoszemu). Tak więc serdecznie polecam
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Rafał »

Ochrona środowiska w polsce to jeszcze nowość. Dopiero za pare latek bedzie co robić. Więc nie przejmuj się przesłankami na temat braku pracy po tym kierunku. Przypuszczam, że za ok5-10 lat będzie odgroma do roboty
hania

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: hania »

cześć jak studiujecie to napewno miałyście albo mieliście taki temat jakwpływ klimatu na leśnictwo poratujcie mnie czymś na piątek muszę to mnieć z góry dziekuję .
M:)

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: M:) »

Czy jest w tym coś dziwnego, Że kobieta ma zamiar zostać leśniczym? :?: :o
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Sil »

A tak serio: dlaczego miałoby to być dziwne? Kobieta może zostać równie dobrym leśnikiem (leśniczką?) , albo inż. energetyki, co facet, a facet może się okazać świetnym położnikiem
rafall

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: rafall »

Witajcie
Mam pytanie jakie specjalizacje moŻna wybrać na ochronie środowiska i biologii we wrocławiu? Z góry dzięki.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Sil »

Na biologii UWr: zoologia, botanika, biologia człowieka, mikrobiologia
na biologii AR: biologia stosowana (czy coś podobnego )
na ochronie środowiska: nie wiem
Stjarna

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: Stjarna »

A czy ktoś sie orientuje jakie były progi punktowe w zeszłym roku na ochronę srodowiska we Wrocławiu na AR lub UW? Z góry dzięki!
....................

Re: ochrona środowiska, a praca

Post autor: .................... »

czesc
chcialabym studiowac lesnictwo ale nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse
prosze napiszcie czy trudono sie tam dostac a potem utrzymac :(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości