odchudzanie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: odchudzanie

Post autor: Aniaww »

Spalamy tłuszcz z każdej części ciała - a kształtujemy mięśnie w częściach którymi ćwiczymy. W czasie biegania odchudzisz całe ciało - a ćweiczeniami modelującymi brzuch wypracujesz sobie ładną warstewke mięśni.

Przede wszystkimk - cierpliwość. Nie daj się zniechęcić, bo efekty na pewno nie będą widoczne po tygodniu. Taki tryb zycia powinien towarzyszyć nam stale, a efekty im wolniejsze, tym lepsze.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: odchudzanie

Post autor: tin »

Brzuszki przy duzej nadwadze lub niewłaściwie wykonywane to zabójstwo dla kręgosłupa-kazdy ortopeda wam to powie. Natomiast przy niewielkiej istotniejsza sprawa jest właściwy dobór ćwiczeń mięśni brzucha i odpowiednia dieta(nie mylić z głodzeniem się).Wtedy dopiero będą wyniki( i napewno nie od razu). Osobiście polecam odwiadzić jakiś fitnessclub i zapytac instruktora (tylko kompetentnego ).
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: odchudzanie

Post autor: Aniaww »

Brzuszki każdy powinien wykonywać w sposób nie obciążający kręgosłupa - na normalnym treningu uczą jak to robić. Nie odrywamy kręgów lędźwiowych od podłoża, podnosimy tylko głowę i górną część klatki piersiowej - kilka cm nad ziemię. Chodzi właściwie tylko o to, aby napiąć mięśnie brzucha. Takie ćwiczenia nie są groźne dla kręgosłupa - ale i tak polecam, aby ktoś kto WIE jak to robić pokazał na początek.

Więc zasadniczo popieram powyższą wypowiedź
ona

Re: odchudzanie

Post autor: ona »

A przy takch brzuszkach gdzie sie powinno trzymac rece czy to jest obojetne.Ja mam zawsze rece wyciagniete przed siebie czy to daje taki sam efekt jak bym miala je za glowa skrzyzowane?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: odchudzanie

Post autor: Aniaww »

Na treningach robiliśmy serie po 8-16 podniesień w różnych konfiguracjach. Czasem ręce wyciągnięte poziomo w stronę nóg, czasem za głową. Do tego dochodzi zmiana ułożenia nóg: wyprostowane na ziemi, zgięte w kolanach i oparte stopami o podłogę, potem serie z położonymi na jednym i drugim boku, podniesione pionowo. W ten sposób ćwiczą różne partie mięśni.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: odchudzanie

Post autor: tin »

Na początku należy rece trzymac na brzuchu aby poczuć czy mieśnie pracują-prawidłowo. Ilosć serii i powtórzeń w serii oraz rodzaj wykonywanych ćwiczeń zależą od stopnia zaawansowania i indywidualnych wymagań.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: odchudzanie

Post autor: Guru »

do brzuszkow:
Należy pamiętać o pełnym zakresie wykonywanego ruchu-zbytnie skracanie go poprzez nie opuszczanie głowy i barków do pozycji wyjściowej powodować może skracanie mięśni. Ruch płynny-bez szarpania. Opuszczanie wolniejsze lub tym samym tempem, co unoszenie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: odchudzanie

Post autor: tin »

Kod: Zaznacz cały

kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm
Ćwiczenie mięśni brzucha

Podaje ten link jeszce raz bo widze że nie wszytkim chce się czytać.
I dodam jak w innym temacie że nie należy będąc nowicjuszem od razu brać sie za trening Schwarzeneggera.
renata15
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2011, o 08:44

Re: odchudzanie

Post autor: renata15 »

odchudzanie, temat mój na co dzień tylko staram się jeść bardziej zdrowo, więcej warzyw i owoców, trochę ruchu, jednak szukałam innych opcji, chodzi mi o wyjazdy, sanatoria to nie dla mnie, jesień idzie i chciałabym ten rok zakończyć z lepszym rezultatem swojej wagi, proszę o wskazówki? czy ktoś ma jakieś miejsce gdzie można się pojechać i pod okiem instruktora zgubić kilogramy? macie jakiś dobry ośrodek? z góry dziękuje za informacje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości