Oddanie krwi

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Oddanie krwi

Post autor: Biochejter »

Wyniki masz niskie - zarówno Hb jak i RBC, upierając się, są one w bardzo dolnych granicach przyzwoitości. Tym bardziej że brałaś Ascofer, ale akurat jeśli brałaś tydzień to jeszcze za wcześnie na efekty w postaci normalizacji parametrów.

Czy jest to anemia można domniemać, tragedii nie ma na pewno tu, ale jeśli nie miałaś większych krwawień w ostatnim czasie, to warto się zainteresować czemu wskaźniki masz takie bidne. Zresztą jeśli bierzesz Ascofer to znaczy że coś jest na rzeczy. Nie ignoruj tego i idź do rodzinnego - wcześniej się zastanów czy odczuwasz jakieś osłabienie, wzmożoną męczliwość, itp. bo o to lekarz zapyta na bank.

Ps. Jeśli zażywasz Ascofer to zapewne miałaś badania w kierunku zdiagnozowania problemów gospodarki żelazem i określony typ niedokrwistości z niedoboru żelaza? No i jakie masz wartości ferrytyny i parametry czerwonokrwinkowe, głównie chodzi mi o MCV, MCHC, RDW?
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: Oddanie krwi

Post autor: Ekosfera_ »

Przed oddaniem krwi wskazane jest zjedzenie kanapki lub po prostu normalnego sniadania. A po wszystkim mogą występowac bóle lub zawroty głowy. Organizm może byc osłabiony.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Oddanie krwi

Post autor: Miniaa »

Biochemister, wielkie dzięki za odpowiedz.

Zawsze wyniki miałam bardzo dobre, więc przy oddawaniu krwi albo płytek nie było sensu, żeby mi je drukowali. Zdaje mi się, że MCV i MCHC były ok, więc tragedii na prawdę nie ma Szkoda, że nie wzięłam wyników, ale byłam taka ściekła, że nie nie oddać tych płytek i ze narobiłam im kłopoty. Zwłaszcza, że miałam przekroczyć już 5 litrów oddanych.

Ascofer brałam, bo zdarzyło mi się omdlenie, chociaż wiąże to z ciśnieniem. Ni z gruszki ni z pietruszki zrobiło mi się czarno przed oczami i zrobiłam sie cała mokra, jakiś 3 sekundy i zaliczyłam glebę roku w księgarni

Na razie staram się dobrze odżywiać i za miesiąc pójdę do mojej rodzinnej. w każdym razie dzięki.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Oddanie krwi

Post autor: Korczaszko »

Koleżanka chciała oddać krew parę miesięcy temu, ale nie chcieli je pobrać. bo w połowie lat 90 mieszkała przez 1,5roku w Anglii, a wtedy szalało tam BSE. Więc co mogła się zarazić i wciąż o tym nie wie i nawet jej nie przebadają? Pani w RCKiK nie umiała jej powiedzieć o co konkretnie chodzi :p
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Oddanie krwi

Post autor: oszka »

ja bylam raz oddawac krew ale okazalo sie ze mam cos nie tak, po czym odeslano mnie do domu a jak przyszlam trzy miesiace pozniej okazalo sie ze mieli podejrzenie zotlaczki ale nikt mi nie powiedzial w koncu okazalo sie ze jednak jest w porzadku o czym tez dowiedzialam sie jak przyszlam kolejny raz
a za pierwszym razem wzieli ode mnie telefon ze beda informowac jakby cos bylo nie tak pic na wode ot co.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Oddanie krwi

Post autor: Padre Morf »

pic na wode ot co.

przepisy ]
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Oddanie krwi

Post autor: fizolof123 »

Przypuscmy ze oddaje krew pelna co 2 miesiace i osocze co miesac przez jakies 20 lat czy mozliwe ze po takim okresie moge miec problemy zdrowotne np problem ze szpikiem kostnym ? Krazy u mnie taka plotka ze ktos kiedys czesto oddawal i pozniej jak zaprzestal to sie zle czul i by sobie ulzyc musial ponownie oddac.Ile w tym prawdy ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Oddanie krwi

Post autor: Padre Morf »

Ile w tym prawdy ?

nic.
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Oddanie krwi

Post autor: Celestyn »

Mi gdy oddałem, to mówili że po paru razach zrobi mi się nadciśnienie. na razie nie mam:D w tym też nie ma prawdy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości