odgłosy szynszyla

Marta_Evans

Szynszyle piszczĄ?

Post autor: Marta_Evans »

Mam szynszylę w domu i zastanawiam się czy piszczenie jest u nich normalne. Moja szynszyla czasami piszczy w nocy ale nie tylko. Wtedy biorę ją na ręce, poprzytulam i wtedy juŻ nie piszczy. Tylko to pis nie jest ciągłe. Trwa przez kilka sekund, przestaje i jak się nie podejdzie to znów kilka sekund itd. Zazwyczaj jak się nic nie robi, to po kilku takich piszczeniach przestaje, ale po co? Lepiej wziąć ją i uspokoić. Czy ktoś ma podobny problem? Bo nie wiem, czy to jest normalne.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: muppet »

Moj szynszyl tez tak robi wiec sie nie przejmuj - wystarczy go pogłaskać i sie uspokaja.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Kiara »

Ja mam podobny problem.
Poprostu twój szyszorek potrzebuje towarzystwa.
Aga_Żaba111
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2007, o 14:23

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Aga_Żaba111 »

Mój kochany szynszylek wydaje z siebie taki zabawny dżwięktrąbienia". Jak to pierwszy raz usłyszałam to się rozczuliłam. =)
Amka

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Amka »

hehe to normalne faktycznie potrzebuje towarzystwa , chce zebyś do niego podeszła , chce sobie pobiegać itp . poprostu piszy wtedy kiedy czegoś chce :D:D , albo jest podniecony np . bieganiem po pokoju :D , ale wtedy ciszej piszczy nie az tak głóśno
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: przyrodnik »

Moje piszczą jak są same w ciemnym pokoju (wystarczy zapalić lampkę i jest OK) albo gdy jest im zimno.
jork

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: jork »

A u mnie jeden gada :-D Nie tylko piska. Pozostałe raczej nie wydają dźwięków, a ten tak i to w róŻny sposób. I do tego bardzo głośno. Jest najmłodszy i pewnie chce zwrócić na siebie uwagę
Agnieszka G
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2007, o 06:12

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Agnieszka G »

Szynszyle to zwierzęta stadne , nikt nie lubi być sam. Jeśli już zdecydujesz sie na druga szylke , dobra rada to tej samej płci. Jest to najlesze rozwiazanie problemu. Człowiek nie jest wstanie poświęcic szylce tyle czasu ile trzeba a już nie wspomne o tym że nie zastapi jej gatunku. To są nocne zwierzaczki , a noc to czas zabawa i brykania. Pozdrawiam.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Moja FiFi wydaję taki dziwny dżwiek gdy wciśnie się pod łóżko albo regał ,a ja chcę ją wyjąć. Czy ona się bawi czy raczej chce mnie odstraszyć abym ją zostawił w spokoju? oczywiście nie robi tego zawsze!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Kiara »

Czy ten dźwięk przypomina jakby (niewiem jak to ujęć) prychanie?Jeśli tak to napewno chce cię odstraszyć ale nie mozesz jej na to pozwolić,gdyż nauczy się że może cię tak straszyć a ty oddalisz się.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Aha. Ten odgłos przypomina takietrąbienie". Dziei za radę. Postaram się nie odchodzić ale czy ona mnie nie ugryzie jak ja będę ją w tedy próbował wziąć lub pogłaskać.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Kiara »

Ugryźć może spróbować.Ale nie radzę się przejmować.I znów chodzi o odstraszanie.Nie daj się przestraszyć,kilka takich sytuacji gdzie ty nie cofasz ręki a puszorek powinnien się nauczyć,że nic nie da gryzienie.Życze szczęścia.
cornelia

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: cornelia »

ja mam dwa szylki i tez w nocy piszcza strasznie i sie zastanawiam czy kazdy szynszyl wydaje z siebie takie dzwieki mimo ze ma towarzystwo, oczywoisci piszczy w nocy i lata po klatce, czy to piszczenie ejst normalne?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości