odległość od domu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

odległość od domu

Post autor: Ammber »

Zastanawiam się nad wyborem studiów w Gdańsku, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Pochodzę ze świętokrzyskiego więc od morza dzieli mnie kawał drogi) Jestem osobą samodzielną, lubiącą chodzić własnymi ścieżkami i niespecjalnie przywiązaną do rodziny więc w tym wypadku odległość jest raczej na plus, ale zastanawia mnie jak rzecz się ma z ewentualnymi dojazdami? Czy jest to duży problem komunikacyjny, by parę razy w roku szkolnym nawiedzić rodzinne pielesze? ] Jeśli są na forum osoby ze świętokrzyskiego i okolic (podkarpackie, lubelskie) proszę Was o wypowiedź jak Wy sobie z tym radzicie.
ногомас

Re: odległość od domu

Post autor: ногомас »

nie jestem w gdańsku, ale w białymstoku, a do domu mam ponad 600km na południe, jak trzeba dojechać to nie ma problemu - wsiada się w pociąg, później w autobus i jestem w domu, gorsza rzecz, że taka wycieczka to koszt minimum 50-90zł w jedną stronę, zależy jaką drogą się pojedzie.

No i trudniej się przeprowadzać, trudno to wszystko zwozić, wywozić, nie da się wziąć za dużo obiadków od mamy No chyba że jedziemy samochodem, ale to większy wydatek.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: odległość od domu

Post autor: Ammber »

Dzięki za szybką odpowiedź. Rzeczywiście wyższe koszta to również problem. po prostu rzadziej byłabym w domu, żeby budżet zanadto nie ucierpiał. Ciekawi mnie jak często Tobie się to udawało?
ногомас

Re: odległość od domu

Post autor: ногомас »

Jestem mało przywiązany do domu, z rodzinką sobie rozmawiam przez skypa co kilka dni więc rzadko, byłem tylko dwa razy

Ale można bez problemu w każdy długi weekend, święta, w zimie - gdy się zakończy sesję w terminie, ferie. ogólnie sporo okazji
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

Re: odległość od domu

Post autor: złodziejka_książek »

Naprawdę zależy co wolisz i które miasto Ci się podoba Ja bardzo chciałam studiować w Krakowie (czyli w moim przypadku na drugim końcu Polski), niestety nie wyszło, nie spodziewałam się, że aż tak podskoczy próg punktowy i zostaję w Trójmieście. Żałuję, że jednak nie wybrałam Poznania, gdzie się też dostałam, bo właściwie nic mnie tu takiego nie trzyma, a Gdańsk nie jest jakoś szczególnie super piękny. No ale właściwie, jeżeli chcesz się już usamodzielnić, to wcale nie musisz wybierać miasta, które jest daleko, tylko po prostu poszukać mieszkania gdzieś u siebie - ja tak zamierzam niebawem zrobić.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: odległość od domu

Post autor: Ammber »

W moim mieście nie ma uczelni medycznej. Zresztą to miejsce bez przyszłości. Kto może, wyjeżdża.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: odległość od domu

Post autor: latomerii »

Jestem z Lublina, Będę studiować w Gdańsku
Niech żyje pkp i ma się dobrze
kacper290
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2011, o 12:31

Re: odległość od domu

Post autor: kacper290 »

Też jestem z lubelskiego i studiuje w Gdańsku) trochę daleko, ale jest ok, polecam!:)
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: odległość od domu

Post autor: arapaima »

Ja jestem z wielkopolski i studiuje w Warszawie. Do domu mam 300 km (4,5 h) i nie uważam, żeby to było jakoś szczególnie daleko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości