Odnośnie poziomu fizyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Odnośnie poziomu fizyki

Post autor: iori »

Z góry przepraszam za założenie nowego wątku, ale tym sposobem może więcej osób będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie (później temat można oczywiście skasować ).

Otóż, jestem tegoroczna maturzystką, pisałam biologię i chemię na rozszerzeniu, z zamiarem zdawania fizyki w roku następnym. W tym roku nie ogarnęłabym materiału z fizyki, bo w szkole jej poziom był opłakany. Poza tym wolałam lepiej przygotować się do bioli i chemii, niż napisać wszystkie trzy przedmioty słabo - po 30 czerwca stwierdzam, że decyzja się opłaciła, ale. Właśnie jest jedno ale.

Czy mogę w przyszłym roku pisać fizykę na poziomie podstawowym, czy niestety będę musiała się męczyć z rozszerzeniem?

Przeszukałam forum, odpowiedzi nie znalazłam, nawet, gdy podobne pytania już padały. Na CKE też trudno cokolwiek znaleźć. Z deklaracji maturalnej również niewiele wynika, bo z reguły pojawia się adnotacja odnośnie osób, które nie zdały matury, albo zdawały już dany przedmiot na konkretnym poziomie.
Jestem więc w kropce. Dotychczas sądziłam, że będę zmuszona pisać rozszerzenie, ale kilka osób twierdzi, iż wciąż mogę wybrać poziom podstawowy. Nadzieja, wiadomo, matką głupich, ale może jednak?
Także jak to w końcu jest z tą fizyką (i nie tylko nią, bo to tyczy się również innych przedmiotów)?

P.S. Osobiście uważam, że skoro w tym roku nie wykorzystałam limitu/szansy pisania przedmiotu na podstawie, to powinnam mieć taką możliwość za następnym podejściem
Dla mnie to logiczne, ale szanowna komisja nie jest ani logiczna, ani uprzejma.

W każdym razie proszę o jakieś rzetelne informacje
nielogiczna
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 18:38

Re: Odnośnie poziomu fizyki

Post autor: nielogiczna »

Brzmi trochę nierealnie, bo teoretycznie masz już wykorzystany przedmiot obowiązkowy (biologię albo chemię) a tylko on daje prawo do wyboru poziomu matury.
A skoro poziom podstawowy można wybrać tylko przy przedmiocie obowiązkowym (który jako jeden z 3 przedmiotów decyduje o zdaniu matury), a Ty masz już zdaną maturę, więc raczej nie da się zdać na poprawie fizyki podstawowej, bo ona nie wpłynie już na Twoje zdanie lub niezdanie matury. I bądź co bądź, będzie w przyszłym roku Twoim przedmiotem dodatkowym do ZDANEJ matury, więc automatycznie będzie na poziomie rozszerzonym.

Pewna na 100% nie jestem, nawet sama z ciekawości zaczęłam szukać w internecie, bo już różne pomysły moich znajomych słyszałam, więc i taka wiedza się przyda Jak coś znajdę, to napiszę

A tak właściwie, to może warto zapytać po prostu w sekretariacie szkoły?
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: Odnośnie poziomu fizyki

Post autor: iori »

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Takie miałam nawet plany, aby w ostateczności skontaktować się np z CKE, bo w szkole to też pewna nie jestem czy będą wiedzieli (moja szkoła to taka ogarnięta zawsze była _^_).
Szkoda jeśli jednak musiałabym wybrać rozszerzenie, troszkę to nie ma sensu. Narobili problemów z tymi zmianami maturalnymi z przed roku, no ale trudno. Przez rok jeszcze wiele może się zmienić, może nawet odechce mi się medycyny (od lat ciągnie mnie również na ASP i do Japonii, ale biologicznie też bardzo ciekawie. ach, te trudne życiowe decyzje p)
Po pierwsze - wyniki tegorocznej rekrutacji, później to już się zobaczy.
Aczkolwiek wciąż będę poszukiwać informacji odnośnie poziomu tej fizyki.
Jakby nie było, jeszcze się odezwę.

Jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość