Odwołania do OKE

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
BB_
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2014, o 19:57

Re: Odwołania do OKE

Post autor: BB_ »

aha to szkoda dzięki za odpowiedź
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Odwołania do OKE

Post autor: anusia1994 »

na kiedy wyznaczają terminy w OKE poznań? ja dzisiaj wysłałam odwołanie
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Odwołania do OKE

Post autor: nika0645 »

mi w zeszłym roku odpisali po 3 dniach, a wysyłałam odwołanie koło 15. lipca
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Odwołania do OKE

Post autor: kardiogirl »

do mnie zadzwonili jeszcze tego samego dnia mimo ze faks wysłałam po godzinie 16 - oke wrocław tylko ciekawi mnie co z tego bedzie
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

Ja złożyłem podanie w tamten wtorek drogą elektroniczą, dziś zadzwonili z OKE.
uki94
Posty: 56
Rejestracja: 12 sty 2012, o 18:07

Re: Odwołania do OKE

Post autor: uki94 »

Mam pytanie moja odpowiedź do zadania 11 brzamiała zwiększona częstotliwość oddechów w górach panuje niskie ciśnienie parcjalne tlenu dzięki większej liczbie oddechów organizm przyjmuje więcej tlenu i zaspokaja potrzeby komórek.
Zadanie 23a proces polega na przepisaniu informacji genetycznej wirsusa z rna na dna, człowiek zawiera informacje genetyczna w postaci dna i dzieki temu procesowi możliwe jest właczenie materiału genetycznego w genom gospodarza.
Obie odpowiedzi nie zostały mi zaliczone, byłem dzisiaj na wglądzie w oke poznań i nie wiem czy ma sens pisać wniosek o ponowne sprawdzenie mam 82% a mógłbym mieć 85

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

Trzeba było też podać nazwę tego procesu (czyli odwrotna transkrypcja).

Co do pierwszego, to nie wiem.
uki94
Posty: 56
Rejestracja: 12 sty 2012, o 18:07

Re: Odwołania do OKE

Post autor: uki94 »

Sorry ale nie trzeba odpowiedzi w nawiasie nie są wymagane

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

Faktycznie, nawet w treści zadania trzeba podać na czym polega ten proces (a nie, co to za proces). Powinieneś mieć uznane - odwołaj się.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

.
klaudia0506
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2013, o 16:28

Re: Odwołania do OKE

Post autor: klaudia0506 »

hej, mam takie pytanie byłam w OKE poznań i sprawdzałam swoją pracę. Mam wrażenie, że sprawdzała ją jakaś czepialska wredota. Chodzi mi np. o zadanie, w którym trzeba było uzasadnić dlaczego samce nie mogą być szylkretowe ( czy jakoś tak) Całą odpowiedź miałam dobrą, a ta osoba czepiła się do słowa allel było ono w pracy podkreślone.
Miałam napisane allel XB, rozumiem, że X to nie allel a chromosom, jednakże XB to już zupełnie inna sprawa. Z resztą miejsca na opisywanie, że jest to allel B zależny od chormosomu X raczej nie było.
W samej treści zadania było napisane, że allel B ( XB) odpowiada za.

Myślicie, że powinnam się tu odwołać?
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Odwołania do OKE

Post autor: kardiogirl »

mozesz probowac . mi ocenili zle 3 zadania odpowiedzi mam identyko jak w kluczu ale i tak teraz przyznali mi tylko 1 pkt
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Giardia Lamblia »

Piszcie dokładnie treści swoich odpowiedzi. Inaczej możemy co najwyżej zgadywać.
uki94 pisze:w górach panuje niskie ciśnienie parcjalne tlenu dzięki większej liczbie oddechów organizm przyjmuje więcej tlenu i zaspokaja potrzeby komórek.
Może chodzić o brak powiązania dwóch informacji, które podałeś (niepełny ciąg logiczny). (1) Niskie ciśnienie parcjalne tlenu (2) Niska efektywność wymiany gazowej (3) nie jesteśmy dostatecznie dobrze dotlenieni, czyli (4) zwiększamy ilość oddechów (5) zwiększamy względną efektywność wymiany gazowej (6) jesteśmy dostatecznie dobrze dotlenieni.

U Ciebie zabrakło 2 i 3.
uki94 pisze:Zadanie 23a proces polega na przepisaniu informacji genetycznej wirsusa z rna na dna, człowiek zawiera informacje genetyczna w postaci dna i dzieki temu procesowi możliwe jest właczenie materiału genetycznego w genom gospodarza.
Nie napisałeś o znaczeniu tego procesu - odczytywaniu genów pochodzących od wirusa. Samo włączenie w genom zainfekowanej komórki to nie jest cel. Celem jest odczytanie.
Podaj, na czym polega proces oznaczony na schemacie literą X, oraz wyjaśnij jego znaczenie w przebiegu infekcji HIV.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości