Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Post autor: luji vitom »

Witam forumowiczów,

Mam pytanie, chciałbym wiedzieć dlaczego, zadanie 25 nie zostało zaliczone i zapytać się ,czy może jest możliwość uzyskania za, któreś z pozostałych zadań, chociaż 1 pkt, będę wdzięczny za udzielone informację.
Załączniki
DSC_0603[1].JPG
DSC_0604[1].JPG
DSC_0605[1].JPG
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Post autor: lukasz471 »

Dlaczego w zadaniu 12 założyłaś, że stężenie jonów HCO3 jest 1? Powinno być takie samo jak stężenie jonów OH-, czyli 0,01.
W zad 25 trochę niestety przeskoczyłaś niepotrzebnie. Zaczynałaś mówić o objętości, a potem przeszłaś na ciśnienie. A objętość do ciśnienia ma się odwrotnieproporcjonalnie. W sumie widać, że wiadomo o co Ci chodzi, ale nie potrafiłaś tego zdania uzasadnić ładnie.
W zad 33.1 powinnaś napisać, ze zgodnie ze wzorem na liczbę stereoizomerów, powinien tworzyć 4 stereoizomery, ale jeden z nich (forma mezo jest achiralna) i stąd go nie liczymy. Z twojej odpowiedzi wynika, że nie tworzy żadnego stereoizomeru.
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Re: Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Post autor: luji vitom »

Dziękuję, za pomoc rzeczywiście jest, jak mówisz szkoda tylko,że zauważyłem to dopiero tak późno.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Post autor: adamantan »

W 25 punkt jest do odzyskania, natomiast z 12 i 33.1 nie da się nic zrobić.
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Re: Odwołanie do OKE, proszę Was o pomoc.

Post autor: luji vitom »

adamantan pisze:
25 lip 2017, o 21:21
W 25 punkt jest do odzyskania, natomiast z 12 i 33.1 nie da się nic zrobić.
Dzięki, napisałem odwołanie, właśnie do tego zadania nr25 i czekam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości