Odwołanie od wyniku matury 2014

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: weroniik »

cernentia pisze:Ogólnie to pani ekspert była bardzo miła", widać, że sztucznie, ale cóż. Robiła dwuznaczne uwagi, ale wszystko wymawiała tak spokojnie i z uśmiechem na twarzy Rozumiecie sami. Poinformowała mnie, że nie mogę przepisywać swoich odpowiedzi bo to jest uznane za kopiowanie pracy. Uśmiechnęłam się, przytaknęłam. Potem przepisałam żywcem odpowiedzi, na których mi zależy. Pani siedzi naprzeciw Ciebie, więc widzi wszystko do góry nogami, ja robiłam dla zmyły strzałki i podkreślenia, nie pisałam nie w jednej linii, żeby wyglądało jak notatka. Mamy tylko 20 minut, więc po co tracić czas na kłótnie. Ogólnie jak wjedziecie windą jest tam taki hol z krzesełkami i na niego wychodzi Pani i wywołuje daną osobę więc wy tylko czekacie. Na miejscu dostajecie długopis i kartkę, więc nic nie bierzcie. Nie stresujcie się i nie wdajcie się przypadkiem w zbędną polemikę, na to tylko czekają. Na początku zliczcie punkty i sprawdźcie z kratkami na dole i potem z kartą odpowiedzi. Jakbyś miała weroniik jakieś jeszcze pytania to śmiało pisz, chętnie odpowiem )

Bardzo bardzo dziękuje za cenne rady, na pewno je wykorzystam Bo właśnie mi zależy na przepisaniu odpowiedzi do 2 zadań których mi nie uznali, więc dobrze że napisałaś co robić No i jeszcze jedno mnie ciekawi czy sprawdzałaś swoje wyniki na stronie naszego oke, tam gdzie można sprawdzić za które zadanie dostało się punkt? Pomylili się i nie policzyli Ci punktów i czy jeśli sprawdzałaś to na str internetowej to tam też suma pkt była mniejsza? Bo ja sprawdziłam i jak je zliczyłam to się zgadza i zastanawia mnie czy mogę znaleźć jeszcze mimo to błąd gdy osobiście sprawdzę pracę?
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: photoshopek »

ninka-nina, jednak wybrałam rozmowę telefoniczną zamiast wizyty (okazało się, że nie mam jak dostać się do Gdańska). Pani koordynator opowiedziała mi o moich błędach, których byłam świadoma, potem jej wyjaśniłam odnośnie czego mam wątpliwości, Pani natomiast poleciła złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie pracy i rozmowa się zakończyła. Po czym po 5 minutach otrzymałam kolejny telefon, w którym ta sama Pani poinformowała, żebym jak najszybciej wysłała świadectwo, bo rozmawiała z Dyrektorem OKE i on też twierdzi, że powinny być przyznane dodatkowe punkty.
Oprócz tej miłej wiadomości usłyszałam, że jestem bardzo inteligentną osobą oraz dostałam pochwałę, że mimo wysokiego wyniku chciało mi się walczyć. Owa Pani jeszcze coś dodała, że jest za sprawiedliwością.
Także OKE Gdańsk polecam!
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: ninka-nina »

Dzieki za informacje -)

photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: photoshopek »

ninka-nina, co sprawdzasz?
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: ninka-nina »

Biologie :-( liczylam na min 80 (bardzo rygorystycznie siebie oceniajac), a mam 75. Taki wynik uzyskalam juz kiedys gdy poszlo mi o wiele gorzej.

Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

photoshopek, a ile punktów Ci dodali? btw gratuluję
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: photoshopek »

Dziękuję. Dostałam 2 punkty, czyli 4%
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: cernentia »

weroniik pisze:
cernentia pisze:Ogólnie to pani ekspert była bardzo miła", widać, że sztucznie, ale cóż. Robiła dwuznaczne uwagi, ale wszystko wymawiała tak spokojnie i z uśmiechem na twarzy Rozumiecie sami. Poinformowała mnie, że nie mogę przepisywać swoich odpowiedzi bo to jest uznane za kopiowanie pracy. Uśmiechnęłam się, przytaknęłam. Potem przepisałam żywcem odpowiedzi, na których mi zależy. Pani siedzi naprzeciw Ciebie, więc widzi wszystko do góry nogami, ja robiłam dla zmyły strzałki i podkreślenia, nie pisałam nie w jednej linii, żeby wyglądało jak notatka. Mamy tylko 20 minut, więc po co tracić czas na kłótnie. Ogólnie jak wjedziecie windą jest tam taki hol z krzesełkami i na niego wychodzi Pani i wywołuje daną osobę więc wy tylko czekacie. Na miejscu dostajecie długopis i kartkę, więc nic nie bierzcie. Nie stresujcie się i nie wdajcie się przypadkiem w zbędną polemikę, na to tylko czekają. Na początku zliczcie punkty i sprawdźcie z kratkami na dole i potem z kartą odpowiedzi. Jakbyś miała weroniik jakieś jeszcze pytania to śmiało pisz, chętnie odpowiem )

Bardzo bardzo dziękuje za cenne rady, na pewno je wykorzystam Bo właśnie mi zależy na przepisaniu odpowiedzi do 2 zadań których mi nie uznali, więc dobrze że napisałaś co robić No i jeszcze jedno mnie ciekawi czy sprawdzałaś swoje wyniki na stronie naszego oke, tam gdzie można sprawdzić za które zadanie dostało się punkt? Pomylili się i nie policzyli Ci punktów i czy jeśli sprawdzałaś to na str internetowej to tam też suma pkt była mniejsza? Bo ja sprawdziłam i jak je zliczyłam to się zgadza i zastanawia mnie czy mogę znaleźć jeszcze mimo to błąd gdy osobiście sprawdzę pracę?
Tak, u mnie na stronie OKE nie miałam przyznanych punktów za 11 zadanie (1) i za 8b. Kiedy przegądałam na miejscu pracę, okazało się, że zadania są sprawdzone, są za nie punkty, jednak nie są podliczone w karcie, egzaminatorzy przeoczyli te punkty sumując.
Niestety nie ma tak jak w innych OKE, Poznań bardzo niechętnie przyznaje punkty i niestety muszę pisać wniosek o ponowne podliczenie punktów (
Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

W moim oke (łódź) nie mogę sprawdzić ile punktów otrzymałam za określone zadanie, myślicie, że moja szkoła może dysponować takimi danymi?
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: ekologiczna »

jeszcze raz stwierdzam, że skandalem jest, iż tyle pomyłek można wykazać przy wglądzie pracy. Panie z oke muszą być miłe, bo za chwilę, przy tylu korektach ,podniesie się bunt, żeby jeszcze raz sprawdzić wszystkie matury, skoro tego nie robią dobrze za pierwszym razem. W głowie mi się nie mieści, że ludzie dobrze napisali, a otrzymują po 4 % mniej, bo jakaś gapa im tego nie policzyła. Może najpierw my zróbmy egzaminy sprawdzającym, czy umieją sprawdzać.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

I te zapewnienia, że prace są sprawdzane przynajmniej dwukrotnie
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: weroniik »

cernentia dzięki za informacje , i to już jest coś nie tak że mimo złej liczby pkt i tak musisz pisać wniosek o przeliczenie ich, no chyba kochają biurokrację i dodatkowe papierki. życzę więc powodzenia w dalszej walce
speakerval
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2013, o 23:53

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: speakerval »

To ja może opiszę wizytę w OKE Łomża, bo ktoś mnie wcześniej o to prosił. Wchodzi się grupą (coś koło 10 osób, może więcej) do pomieszczenia z ławeczkami i krzesłami - coś na wzór sali lekcyjnej Standardowo podaje się swoje dane no i inne tam procedury i dostaje się arkusze + klucze (te same co na stronie CKE). Siedzi się samemu, nikt nie stoi Ci nad głową. Jakby ktoś się uparł to myślę, że mógłby potajemnie zrobić fotę zamiast przepisywać ogólnie panie są bardzo miłe! W OKE Łomża praca jest sprawdzana jeszcze raz przed udostępnieniem (co widać, bo są naniesione uwagi ołówkiem, tak jakby tłumaczące za co straciło się punkt. Możliwe że te uwagi pojawiają się wcześniej, no ale to bez znaczenia). Na arkuszu były nazwiska trzech osób sprawdzających arkusz, więc możliwe, że tyle osób je sprawdza po obejrzeniu można grzecznie udać się do domu, lub porozmawiać z panią ekspert, która była bardzo miła! (podsłuchałem trochę rozmowę) i z tego co się zorientowałem to przyznali tej dziewczynie chyba dodatkowy punkt ja nie szedłem tam z żadną pretensją, ani zamiarem znalezienia błędu, więc po obejrzeniu grzecznie wyszedłem i załatwiłem swoją sprawę z poprawą świadectwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości