Okulary czy soczewki?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Bioola
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:35

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: Bioola »

Zapewne do wszystkiego da się przywyknąć jednak nieco mnie przeraża to,że miałabym sobie coś włożyć do oka,ja panikuję nawet jak mi rzęsa wpadnie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: Mårran »

Rzęsa w oku boli, a dobra soczewka nie
Pani Buka
sukrsus
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 10:55

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: sukrsus »

Czy okulary korekcyjne mogą zostać zastąpione przez soczewki? Mam zlecenie na okulary ale nie wiem czy i na co się zdecydować.
suu
Posty: 3
Rejestracja: 8 cze 2016, o 20:04

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: suu »

Wszystko zależy jak Twoje oko będzie reagowało. Samo wkładanie i wyjmowanie soczewki nie jest bolesne i niczego sobie nie uszkodzisz. Soczewki wcale nie czuć na oku. Ja np. mam taki problem, że gdy nosze soczewki to bardzo wysycha mi oko, dlatego muszę je często zakrapiać kroplami nawilżającymi albo solą fizjologiczną. Ja korzystam i z okularów i z soczewek, nie wiem czy warto przerzucać się całkowicie na jedno czy drugie.
studentka9
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 08:27

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: studentka9 »

Też kilka lat temu zmieniłam okulary na soczewki i nie żałuję. Jasne na początku cieżko jest się przestwić, kilka razy trzeba założyc i zdjąć soczewki, żeby sie przyzwyczaić, ale potem jest coraz lepiej. Miałam jeszcze jeden problem, na początku moje oczy jakby czuły soczewki, było to niekomfortowe, oczy trochę piekły były wysuszone. Ale wystarczyło kupic dobre krople najwilżające i po sprawie
too much
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2016, o 13:38

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: too much »

Ja nosze okulary i jakos mi one nie przeszkadzają. Natomiast moja siostra ma taką pracę, ze msiała nosić soczewki. Ale to co ona dostała po tych soczewkach to jeden Pan Bóg wie. Masakra. Najpierw zespol suchego oka. A potem soczewkowe zapalenie spojówek. To orkopienstwo ledwo wyleczyła. Już myslala ,że nigdy z tego nie wyjdzie. Na chwile obecną jest po laserowej korekcji wzroku. Przynajmniej teraz normalnie widzi. Oczywiście przed zabiegiem szereg badań, czy wgl się nadaje na ten zabieg itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości