Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
maciejkubiak1
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2017, o 20:13

Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Post autor: maciejkubiak1 »

Witam mam pytanie takie jak w temacie. Zaczynam 2 klasę liceum i chciałbym wiedzieć czy mam jakiekolwiek szanse na laureata(oczywiscie w 3 klasie). Aktualnie z chemii mam wiedzę tylko gimnazjalną.
TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Post autor: TangoMango »

Możliwe, ale szanse masz bardzo małe. Po co chcesz zostać laureatem? Jeśli chodzi o wymarzony kierunek studiów, to dużo łatwiej będzie Ci nauczyć się i zdać porządnie maturę niż zostać nawet finalistą
maciejkubiak1
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2017, o 20:13

Re: Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Post autor: maciejkubiak1 »

TangoMango pisze:
29 cze 2017, o 21:54
Możliwe, ale szanse masz bardzo małe. Po co chcesz zostać laureatem? Jeśli chodzi o wymarzony kierunek studiów, to dużo łatwiej będzie Ci nauczyć się i zdać porządnie maturę niż zostać nawet finalistą
Chciałbym iść na medycynę. Chemia wydaje mi się bardzo ciekawa i nie jest mi ciężko się jej uczyć. Gorzej z biologią, wiadomo dam radę, ale nie wiem czy nie lepiej skupić się po prostu na jednym przedmiocie i próbować coś osiągnąć na olimpiadzie czy nie. 1 Klasę zaniedbałem, nic się nie uczyłem tych 2 przedmiotów, ponieważ jestem na profilu mat-fiz-inf w szkole, ale czuję, że to jednak nie to i nie wiem co robić.
TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Post autor: TangoMango »

Jeśli zaczniesz uczyć się do olimpiady maksymalnie (tylko to da Ci szanse, a i tak prawdopodobnie Ci się nie uda), to zaniedbasz do końca biologię i chemię licealną trochę też i stanie się tak, że nie będziesz miał koła awaryjnego w postaci dobrze zdanej matury, bo jej po prostu nie zdasz na tyle dobrze. Zobacz sobie zadania z olimpiady, tam poziom jest naprawdę wysoki i nie warto zakładać, że zostanę laureatem, bo się można przejechać Od września przyłóż się do chemii, szczególnie do biologii i zdaj je + matematykę podstawową jak najlepiej. IMHO tak masz największe szanse na medycynę
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: Olimpiada chemiczna- laureat w rok - czy to możliwe?

Post autor: Manganian »

Jeśli chodzi o to, czy można zrobić laureata w rok, to rzeczywiście nie jest to łatwe zadanie, ale nie powiedziałbym, że szanse są praktycznie żadne (nawet na tym forum były podawane przykłady osób, które dały radę ). Oprócz niezbędnej ciężkiej pracy (to klucz, wiadomo ), ważne jest dobre rozplanowanie czasowe i wtedy kto wie co z tego wyniknie. Jeśli chodzi o mnie to zacząłem przygotowania tuż przed Bożym Narodzeniem w pierwszej klasie, a w drugiej klasie już zrobiłem finalistę (a sam mam świadomość, że gdybym sobie wszystko lepiej rozplanował, to (przy odrobinie szczęścia, którego mi zabrakło w tym roku ) może bym miał szansę na laureata). A jeśli chodzi o medycynę, to pamiętaj, że naprawdę na sporo uczelni przyjmuje od razu już z finalistą (m.in. Białystok, Olsztyn, Wrocław, ŚUM, Lublin, Gdańsk). Szkoda tylko, że nie pomyślałeś o olimpiadzie rok wcześniej, bo robienie olimpiadki w drugiej klasie jest najlepszym pomysłem. Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości