Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
owe

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: owe »

W tym temacie zadajemy pytania nt. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

(pytania i odpowiedzi będą w późniejszym czasie wydziale do sobnych wątków)
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: mariola2608 »

Chciałabym się zapytać, czy wiecie, gdzie można pobrać z Internetu jakieś materiały pdf (najlepiej z literatury obowiązującej do owe)? Mam kilka książek i się z nich uczę, ale chciałabym te wymagane chociaż przeczytać
Łobuziaczek
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, o 11:25

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: Łobuziaczek »

To nie jest literatura wymagana tylko zalecana. Poza tym to jest przecież kilkadziesiąt pozycji + ustawy i rozporządzenia. Wiele z tych książek jest bardzo trudno dostępnych. Wydaje mi się, że lepiej przygotowywać się z różnych książek i czasopism o tematyce związanej z olimpiadą a nie za wszelką cenę poszukiwać zalecanej literatury.
Na tej stronie jest kilka testów. Może Ci się przydadzą
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: mariola2608 »

Czytam bardzo szybko i ze zrozumieniem - czasopisma również ale na tą olimpiadę chcę się przygotować jak najlepiej, dlatego poszukuję tej literatury
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: Miaaa »

Hej Mam pytanie, czy jest jakiś limit osób, które mogą przejść ze szkoły? Tzn, tak jak w przypadku konkursów przedmiotowych w gimnazjum (bodajże 3 - 4 osoby przechodziły ze szkoły). I czy jakiś limit obowiązuje przy wyjściu z województwa, czy po prostu jest to na podstawie punktów ustalane?
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: KamilB »

Mam pytanie, czy jest jakiś limit osób, które mogą przejść ze szkoły?
Tak, na wojewódzki mogą jechać tylko 3 osoby.
anilorak566
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2012, o 18:10

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: anilorak566 »

a jeżeli w szkole nikt nie osiągnie wynik min. 80%? Co wtedy
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: pulares »

Nikt nie przechodzi do kolejnego etapu.
Grimmek
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2013, o 15:28

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: Grimmek »

Jak się jest laureatem wojewódzkiego etapu owe (ponad 70% pkt) to przesyłają jakieś zaświadczenia czy coś podobnego?
Bo pamiętam, że wypełniałem jakiś formularz i podawało się też adres ale do tej pory (2 miesiące) nic mi nie przyszło /
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: Alra »

Grimmek, nie wydaje mi się. W zeszłym roku też miałam taką sytuację i nic nie dostałam, poza zaświadczeniem o udziale w etapie wojewódzkim, które otrzymali wszyscy uczestnicy.
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: biomedka »

Dokładnie tak to wygląda, niestety z tymi zaświadczeniami to ściema.
Rusone
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:42

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: Rusone »

Z czego się uczycie z jakich książek nowych/starych ? czytacie może czasopismo Aura albo coś innego ? Trzeba się musowo uczyć tych ustaw i rozporządzeń ministra środowiska bo to mi się nie trzyma głowy ?

Ja się uczę z Ekologia z ochroną środowiska Ewy Pyłki-Gutowskiej z 1996 r. i Biologia kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym część druga z Nowej ery i czytam jeszcze Aure
Jakich rzeczy pytają na ustnej części ? sorry za tak dużo pytań
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - pytania i wątpliwości

Post autor: DonaBasia »

Rusone pisze:Z czego się uczycie z jakich książek nowych/starych ? czytacie może czasopismo Aura albo coś innego ? Trzeba się musowo uczyć tych ustaw i rozporządzeń ministra środowiska bo to mi się nie trzyma głowy ?
Nie ma sensu uczyć się żadnych ustaw. Aurę można poczytać dla przyjemności. Jeśli chodzi o książki - wybierz sobie kilka z literatury zalecanej + podręczniki do liceum.

Ja się dostałam do finału po przeczytaniu ekologii z Villego, ale głównie na bazie wiedzy praktycznej"- pomogło mi dzieciństwo spędzone na wsi i wujek leśnik, który lubił mnie zabierać do lasu i pokazywać różne ciekawe rzeczy
OWE to strzelanka, nie da się na nią nauczyć.
Rusone pisze:Jakich rzeczy pytają na ustnej części ?
na II etapie trzeba mieć trochę podręcznikowej wiedzy, ale przede wszystkim trzeba umieć lać wodę. Jeśli chodzi o mnie, to ustny poszedł tragicznie, a mimo to się udało. Nie ma się co stresować.
Na III etapie jest rozpoznawanie gatunków (w tym roku był m.in. bocian, pani prowadząca czasem podpowiada), takie pierdoły jak np. jak byś przekonał właściciela jakiejśtam firmy, żeby założył filtr na kominy", określanie typów ekosystemów (ostatnio było dużo muraw ).
Ustny na III etapie sprawdza to zabawa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości