Olympus BX z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Dzisiaj pożyczyłem zestaw kontrastu fazowego Delty od EVO 300 mocowanie kondensora identyczne jak w Nikonach Eclipse i Olympusach Bx , pierwsze wrażenie całkiem przyjemne , zamierzam zaadaptować do swojego bxa bo cena w porównaniu do oryginału Ola to przepaść , podzielę się efektami
Załączniki
20160301_205503.jpg
20160301_205554.jpg
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Pickul »

Jestem Ciekawy co Ci z tego wyjdzie, czekam z niecierpliwością na wyniki
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Fajny mix, czekam na rezultaty
JohnyM

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: JohnyM »

No, ciekawe Zazwyczaj posiadacze Delty, ładują do niej szkła PZO/Nikon/Olympus, ty robisz odwrotnie
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Skoro święta trójca tym się zainteresowała to nie wypada mi olać tematu a nie chce mi się jak nie wiem co , kontrastu nie zrobiłem bo zabrakło mi czasu i weny ale sprawdziłem i powiem szczerze że dla mnie jakość kontrastu jest nie zadowalająca ( to jest moje zdanie w porównaniu z Nikonem E200 który wcześnie miałem z kontrastem ), sam kondensor wymaga poprawek konstrukcyjnych, efekty jakie można uzyskać z pomocą tego kondensora są całkiem ciekawe, zdjęcia poniżej to są pojedyncze strzały nie ruszane w programie do obróbki zdjęć w ostatnim wyschła woda pod płytką.
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4 (2).JPG
4.JPG
5 (2).JPG
5.JPG
8.JPG
Ostatnio zmieniony 4 mar 2016, o 15:29 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 1 raz.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: LoginPiotrusia »

Świetne!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

czuć moc
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: winkwink »

No i czego narzekasz skoro jest git?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Pickul »

Zdecydowanie jest git, dla mnie pierwsze zdjęcie wymiata, gratuluje !
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

moim zdaniem 20% tego git , brakuje ostrości w całym polu i głębi ostrości, można by to stakami podciągnąć i programem rozmywać tło i inne zabiegi ale nie chce mi się w tym grzebać, chciałem tylko pokazać możliwości tego kondensora, cena zestawu to 3600zł hmmm to dużo biorąc pod uwagę że na ebay pokazał się oryginalny kondensor w bardzo dobrym stanie do mojego bxa za 850$ i niestety +323$ przesyłka i opłaty importowe,ale wracając do kondensora delty wcześniej uzyskałem bardzo fajne efekty podobne do 3D obraz przez okulary jest o niebo lepszy , że bym mógł uzyskać to co widzę w okularach Oooo to by było już git.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Ciesz sie z tego co juz masz inaczej bedziesz wiecznie niezadowolony
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

planapo pisze:Ciesz sie z tego co juz masz inaczej bedziesz wiecznie niezadowolony
Coś w tym jest, to prawda
ale to niezadowolenie lub bardziej odczucie że może być lepiej pobudza do dalszego szukania lepszego efektu końcowego w każdej płaszczyźnie rozwoju
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

A zobacz jak bedzie jak ucieszysz sie z tego co juz masz z jednoczesna checia doskonalenia Nie ucieszysz sie z 1 zl to tez nie da Ci radosci milion.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości