Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: pio91 »

farba pisze:Bylo juz GMO to teraz zwierzatka.
Oczywiście,że są potrzebne, np. myszy, szybko rosną więc można określić działanie określonych substancji po iluś pokoleniach. Lepiej najpierw swprawdzić na zwierzęciu niż na człowieku.
Awatar użytkownika
asasas
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2009, o 19:39

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: asasas »

Dali pisze:A wiesz ile zwierząt umiera co sekundę w męczarniach ale w naturze? Pewnie znacznie więcej.
Ale te zwierzęta jednak żyją na wolności, normalnie funkcjonują, złapane przez drapieżnika umierają kilka minut a nie siedzą przerażone w klatkach i czekają aż zostaną wykorzystane i wyrzucone jak zużyte ściery, wysłuchując ujadania setek innych dręczonych zwierząt
Te eksperymenty są zwykłym barbarzyństwem, powód taki jak w linku.
Polecam swoją drogą.
tvn24.pl/12691,1610899,0,1,testujemy-na-przyjaciolach-bez-znieczulenia,wiadomosc.html
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: yeast »

a nie siedzą przerażone w klatkach i czekają aż zostaną wykorzystane i wyrzucone jak zużyte ściery, wysłuchując ujadania setek innych dręczonych zwierząt
Widzę, że masz świetne pojęcie jak takie eksperymenty wyglądają. Przede wszystkim klatka jest dla zwierzęcia eksperymentalnego naturalnym środowiskiem - np. mysz w klatce się rodzi i jest to dla niej najbezpieczniejsze miejsce. W ogóle myszy, które nie mają złych doświadczeń, tzn. np. nie były poddawane negatywnemu warunkowaniu, nie boją się nawet jak je wyciągnąć z klatki i trzymać za ogon i nie reagują strachem na człowieka. Drugą sprawą jest to, że nie pozwalasz, żeby myszy z którymi coś się dzieje był widziane, słyszane czy jakkolwiek miały kontakt z pozostałymi, bo nie chcesz stresować zwierząt w sposób niekontrolowany, jeśli nie ze względów humanitarnych, to choćby dlatego, że może ci to wpłynąć negatywnie na eksperymenty. A przy eksperymentach mogących powodować ból podaje się środki przeciwbólowe. No i zabicie myszy przez człowieka trwa najwyżej tyle co przez drapieżnika w naturze, jeśli nie krócej. Wyjątkami są eksperymenty behawioralne z negatywnym kondycjonowaniem, ale tu strach jest krótki, a potem mysza wraca do bezpiecznej klatki. No i eksperymenty na bólu i stresie, ale na te trzeba dostać specjalne zezwolenia i udowodnić, że są naprawdę konieczne i sensowne. A co do wyższych to regulacje są jeszcze ściślejsze. Więc gadanie bzdur o jękach udręczonych zwierząt jest nieco zabawne.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: yeast »

Też mi sie podobaja zdjęcia cytowanej na stronce - to, że zwierzę ma otwarte oczy w trakcie operacji, nie znaczy, że jest przytomne, choć może tak wyglądać, jak ktos sie nie zna.
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: iza91 »

Ale chyba skądś te dane w tym artykule się biorą. I wole wierzyć temu artykułowi i masie stron internetowych niż Tobie który uważa , że gadanie bzdur o jękach udręczonych zwierząt jest nieco zabawne. .
yeast pisze:
No i eksperymenty na bólu i stresie, ale na te trzeba dostać specjalne zezwolenia i udowodnić, że są naprawdę konieczne i sensowne.
Wiesz jakoś nie chce mi się wierzyć , że wszystkie firmy się tego trzymają. Przepis sobie może być a rzeczywistość pewnie wygląda nieco inaczej.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: yeast »

Ale chyba skądś te dane w tym artykule się biorą.
np. z wyobraźni autora. Poza tym jestem kobietąP. I możesz mi wierzyć albo nie, ale wiem jak takie eksperymenty wyglądają od środka i to co się w mediach wypisuje to w 90% bzdury na resorach, przynajmniej jeśli chodzi o instytucje naukowe w cywilizowanych krajach.
PeReS
Posty: 141
Rejestracja: 14 cze 2009, o 18:41

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: PeReS »

Internetowe artykuly zrodlem rzetelnej wiedzy.

A Twoim zdaniem eksperymenty na roslinach, bakteriach, drozdzach, pierwotniakach, hodowlach komorkowych sa bardziej etyczne? Bo co? Bo one nie czuja jak je boli i nie krzycza i nie da sie ich przytulac i sciskac i piescic i.". Smialo, zamow sobie transgeniczne myszy i wypusc do ogrodka - zobaczysz ile pozyja. Ciekawe kto wtedy bedzie bardziej okrutny: badacz w laboratorium (uwierz, ze sie wszyscy trzymaja zasad) czy Ty wypuszczajaca myszke na dwor.

Czy nie rozumiesz, ze los tych zwierzat od poczatku do konca jest zwiazany z laboratorium. Zeby nie to to by ich nawet na swiecie nie bylo.
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: iza91 »

PeReS, tak tylko , że Ty mówisz tylko o myszach ! A testom poddawane są również psy i koty które trafiają do laboratorium często od prywatnych hodowców. Chociaż hodowcami bym ich nie nazwała.I co też mi powiesz teraz , że ich żywot od początku do końca jest związany z laboratorium ? Nie sądzę. To tak jakby powiedzieć , że pies , który urodził się w schronisku dla zwierząt jest przyzwyczajony do krat i nie potrzebuje zmiany środowiska i lepszego życia

yeast, a mogłabym wiedzieć skąd znasz tak dobrze laboratorium od środka? A i nie wiedziałam , że jesteś kobietą

A jeszcze powracając do internetowych artykułów. Zawsze jakaś prawda w nich jest . A nawet jeśli połowa to bzdury to jak dla mnie chyba lepiej , że są poruszane te tematy , bo więcej osób zdaje sobie sprawę z tego co dzieje się ze zwierzętami i testy na zwierzętach mają coraz więcej negatywnych opinii wśród społeczeństwa. Może z czasem je wycofają. Jest masa organizacji , protesty itp. Lepiej robić coś niż nie robić nic. Oczywiście mówię tu o osobach , którym los zwierząt nie jest obojętny.
PeReS
Posty: 141
Rejestracja: 14 cze 2009, o 18:41

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: PeReS »

Podobnie jak Ty zarzucasz mi wrzucanie wszystkich obroncow praw zwierzat do jednego worka, ja apeluje o nie generalizowanie i nazywanie wszystkich naukowcami. Prawdziwe eksperymenty sa rzetelne tylko wtedy kiedy uklad jest odpowiednio czysty". Eksperymentowanie na psie ze schroniska bez wiedzy na temat mutacji w genach ktore posiada, stanu zdrowia, obecnosci pasozytow, przebytych chorob itp. jest bez sensu a wysnute w ten sposob wnioski moga byc bledne. Myszy to najprostszy przyklad, sa jeszcze szczury, kroliki i swinie hodowane na potrzeby eksperymentow.
Ten artykul, jak twierdzisz ukrywajacy czesc prawdy to w glownej mierze wyobraznia autora. Eksperymenty prowadzone sa w odpowiednich osrodkach badawczych, ktore finansowane sa z pieniedzy podatnikow. Nie ma tu miejsca na razace lamanie przepisow. Uwierz mi, ze bardziej przestrzega sie przepisow odnosnie eksperymentow ze zwierzetami niz przepisow BHP w stosunku do pracownikow (przynajmniej tego doswiadczylem w polskich laboratoriach.)
Szanujace sie prywatne firmy same finansuja swoje badania i czesto rowniez same hoduja odpowiednie zwierzeta. Eksperymentowanie w to fanaberia szalencow lub wszystkow wiedzacych forumowiczow, ktorzy licza ze dokonaja przelomu w molekularnej na stole w kuchni. Na forum byly poruszane watki przeprowadzania eksperymentow w warunkach domowych przez domoroslych noblistow.
Zatem raz jeszcze, zastanow sie 5 razy i szukaj rzetelnych informacji zanim zaczniesz zarzucac. Pokazalas juz jakie masz pojecie o pracy laboratoryjnej i uwierz, ze tego typu artykuly (na miare Faktu) nie sa dobrym zrodlem informacji.

Przy okazji, w koncu przczytalem calosc tego artykulu. Nie ma podanego zrodla ale jesli wierzyc, ze dane pochodza z Home Office, instytucji kraju gdzie przepisy sa mocno regulowane to chyba nalezy wnioskowac, ze sa to dane oficjalne, a eksperymenty zarejestrowane. Czy myslisz, ze na Wyspach pozwoliliby komus bez uprawnien i odpowiedniego laboratorium pojsc do urzedu i powiedziec, ze kroje koty ze schroniska po tym jak faszerowalem je zyletkami zeby zobaczyc jak to wplynelo na watrobe"? A moze nagle ktos policzyl kazda sekcje zmarlego w schronisku zwierzaka jako okrutny eksperyment o czym autor nie powiedzial? Moze wzrost ogolnej ilosci badan na zwierzetach zwiazany jest z rosnacym zapotrzebowaniem na leki i kosmetyki, badz srodki dietetyczne?
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: iza91 »

PeReS pisze: Eksperymentowanie na psie ze schroniska bez wiedzy na temat mutacji w genach ktore posiada, stanu zdrowia, obecnosci pasozytow, przebytych chorob itp. jest bez sensu a wysnute w ten sposob wnioski moga byc bledne.
możesz mi wyjaśnić, w którym miejscu ja coś takiego napisałam ? O.o Przecież nie chodziło mi , że eksperymenty są przeprowadzane na psach ze schronisk !
PeReS pisze:Ten artykul, jak twierdzisz ukrywajacy czesc prawdy to w glownej mierze wyobraznia autora.
Ja tak twierdze? Przecież sama przyznałam , że zdaje sobie sprawę , że połowa tych info może być naciągana. Więc co ty mi próbujesz wmawiać.
PeReS pisze:Zatem raz jeszcze, zastanow sie 5 razy i szukaj rzetelnych informacji zanim zaczniesz zarzucac. Pokazalas juz jakie masz pojecie o pracy laboratoryjnej i uwierz, ze tego typu artykuly (na miare Faktu) nie sa dobrym zrodlem informacji.
Boże.czy ja przeczytałam tylko ten jeden artykuł ? NIE! Jest masa stron internetowych. I co to wszystko są bzdury ?
O pracy laboratoryjnej mam raczej zerowe pojęcie i nie próbuje tu zgrywać nie wiadomo kogo. Wiem tylko , że na pewno zwierzętom tam nie jest dobrze. To jest FORUM , każdy się wypowiada. A w takich sprawach zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy . Ja jestem przeciwniczką, sorry ale to co będziesz tu do mnie wypisywał do mnie nie przemówi. Ani tym bardziej te ciągle ataki na moją osobę. A na przyszłość polecam dokładniej czytać posty bo to ty zarzucasz mi rzeczy, których nie napisałam. Chyba tyle ode mnie w temacie ]
rastman
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2009, o 21:19

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: rastman »

nie powinno się eksperymentować
Awatar użytkownika
axfjmk
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2010, o 10:06

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: axfjmk »

Vinci pisze:szczepionki: wscieklizna, tyfus, BCG, żółta febra, błonica, polio, świnka, zapalenie wątroby typu B
Tyroksyna, rola przysadki, Insulina, hormony płciowe, ACTH, oś podwzgórze-przysadka, pigułka antykoncepcyja, odruchy, synapsy, neurosekrecja, oś przysadka-nadnercza, neurotransmitery, noradrenalina, endorfiny, chirurgia naczyn, węzły automatyzmu, operacja Blue Baby, rozrusznik serca, przeszczep serca, sztuczne serce, nowokaina, halotan i inne srodki znieczulajace, sulfonamidy, penicylina, sztuczna nerka, przeszczepy nerek, wątroby, serca, implanty zębów

To wszystko i wiele innych mamy dzieki experymentom za zwierzętach, zastanówcie sie gdze bylby teraz swait jakby tego zabrakło. sami zawdzeczacie temu zjawisku zdrowie i zycie, poza tym osiagniecia uzyskane dzeki eksperymentom służa takze w weterynarii do ratowania zycia zwierząt.
Tak strasznie szkoda wam psów, a na świecie dzesiatki ludzi dziennie umiera z głodu, na wojnie, zastanówcie sie czy nie warto posiwecic zycia kilku zwierzaków aby uratowac tysiace ludzi
I dzięki temi za jakiś czas będzie nas ludzi tyle, że zmieciemy naturę z powierzchni Ziemi, bo nie będzie potrafiła zaspokoić naszych potrzeb W końcu, co nas ratuje teraz, zabije nas kiedyś. Cieszę się, że moja oczekiwana długość życia to ponad 70 lat, ale wiecie. to krótkowzroczna radość. Czy z punktu widzenia Ziemi (głupio to brzmi) lepiej, żeby zginęło kilka tysięcy ludzi, czy drastycznie malała różnorodność biologiczna i powierzchnia lasów?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: yeast »

To co poświęcasz się i popełniasz samobójstwoP?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość