Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: farba »

Bylo juz GMO to teraz zwierzatka.
Co myslicie, jakie sa wasze opinie na ten temat. Robic testy na zwierzetach czy nie? W jakich okolicznosciach(bo np. innaczej jest testowac nastepny spray do wlosow a innaczej transgenna swinie ktora kiedys moze byc ratunkiem dla naszych dzieci)?
Czekam na opinie
a tutaj link o testach na zwierzetach
stopanimaltests.com/feat/testing123/?int=weekly_enews
jak dla mnie to bylo straszne

[ Komentarz dodany przez: przyrodnik: Nie Maj 07, 2006 00:10 ]
Nie ma takiego słowaexperymentow Ale mamy w Polsce takie słowoeksperymentów i na takie zmieniłem
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez farba, łącznie zmieniany 1 raz.
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: racoon88 »

Mówie zdecydowane NIE ! Takie eksperymenty na zwierzętach nie są niczym miłym. Można mówić, że do dla dobra nauki, ale się z tym nie zgadzam. Nauka bardzo nie ucierpi jak damy żyć kilku zwierzakom!
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: biotechnolog »

Co do GMO się nie zgadzamy. W tym wypadku mam mieszane uczucia.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Vinci »

Rzowój nauki zawsze pociągał za sobą ofiary, świat nie ucierpi jak kilka zweirzatek zostanie zabitych a moze wiele zyskać.
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: racoon88 »

Ty chyba nigdy nie byłeś torturowany. Świat też nie ucierpi jak da się tym zwierzątkom spokój, a przynajmniej one będą miały lepsze życie.
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: farba »

zgadzam sie z toba w 100%.Wiele z tych testow jest wogole nie potrzebne to szczescia ani rozwoju nauki
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: KIM »

Zgadzam się z opinią, że wiele testów jest naprawde niepotrzebne, a zwierzęta cierpią za nic, ale wiadomo, że nie da sie uniknąć wszystkich eksperymentów niestety i chyba musimy sie pogodzic z tym, że niektóre są potrzebna, ale mimo wszystko ograniczyłabym je do minimum.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Twincast »

Jestem przeciwko wiwisekcji. Moim zdaniem to bezduszne torturowanie zwierząt i takich rzeczy nie powinno się wykonywać.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Vinci »

szczepionki: wscieklizna, tyfus, BCG, żółta febra, błonica, polio, świnka, zapalenie wątroby typu B
Tyroksyna, rola przysadki, Insulina, hormony płciowe, ACTH, oś podwzgórze-przysadka, pigułka antykoncepcyja, odruchy, synapsy, neurosekrecja, oś przysadka-nadnercza, neurotransmitery, noradrenalina, endorfiny, chirurgia naczyn, węzły automatyzmu, operacja Blue Baby, rozrusznik serca, przeszczep serca, sztuczne serce, nowokaina, halotan i inne srodki znieczulajace, sulfonamidy, penicylina, sztuczna nerka, przeszczepy nerek, wątroby, serca, implanty zębów

To wszystko i wiele innych mamy dzieki experymentom za zwierzętach, zastanówcie sie gdze bylby teraz swait jakby tego zabrakło. sami zawdzeczacie temu zjawisku zdrowie i zycie, poza tym osiagniecia uzyskane dzeki eksperymentom służa takze w weterynarii do ratowania zycia zwierząt.
Tak strasznie szkoda wam psów, a na świecie dzesiatki ludzi dziennie umiera z głodu, na wojnie, zastanówcie sie czy nie warto posiwecic zycia kilku zwierzaków aby uratowac tysiace ludzi
bagatha

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: bagatha »

czytaliscie moze ksiazkeTriumf chirurgow?
kpharck

ksiĄŻki i etyka

Post autor: kpharck »

Jeśli juŻ o ksiąŻkach mowa, to świetnie o traktowaniu zwierząt w ludzkiej etyce rozprawia Coetzee wThe lives of animals".
Polecam serdecznie, choć traktuje wegetarianizm, istota problemu wspólna.
Czy jest uniwersalna przesłanka dla wywyŻszenia Homo sapiens nad inne gatunki? Jeśli tak, to za Lemem - czy uznamy jej stosowalność dla wywyŻszenia hipotetycznych kosmitów ponad Homo sapiens?
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Kuba »

Potrzebne są eksperymenty na zwierzętach.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Rayne »

bagatha pisze:czytaliscie moze ksiazkeTriumf chirurgow?
Nie miałam okazji poczytać.Mogłabyś mi napisać autora?

Co do eksperymentów na zwierzętach.jeśli są konieczne dla ratowania życia ludzkiego to oczywiście nie mam nic przeciwko.Ale eksperymentowaniu dla nowego lakieru do włosów mówię jasno NIE Na sobie to testujcie
Do właścicieli zwierzątek : powiedzcie szczerze czy oddalibyście swojego pupilka dla lakieru do włosów?Ja mojego pieska nigdy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość