optometria 2013

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
orsz
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2013, o 00:19

optometria 2013

Post autor: orsz »

Witam wszystkich forumowiczów!

Piszę do Was, gdyż mam pewien dylemat i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać choć w minimalnym stopniu.
Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować optometrią i od października chciałbym podjąć studia na tym kierunku.
Mój dylemat polega na tym, że nie wiem w strone której uczelni się bardziej skłonić. Interesuje mnie optyka okularowa i optometria na wydziale biofizyki Uniwersytetu Warszawskiego i optometria na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Jak myślicie, która uczelnia jest lepsza? Czy zakres obowiązkowego materiału rożni się na tych uczelniach?
Może znajdzie się jakaś osoba studiująca ten kierunek na którejś z wymienionych uczelni i wypowie się na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedzi (mam nadzieje, że znajdzie się choć jedna). Pozdrawiam!
ada1313
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 15:43

Re: optometria 2013

Post autor: ada1313 »

Jeśli chcesz być bardziej inżynierem konstrukcyjnym lub optykiem to UW, jeśli takim ala lekarzem optometrystą to Poznań
orsz
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2013, o 00:19

Re: optometria 2013

Post autor: orsz »

Ale po obu uczelniach bede mial takie same uprawnienia?

Awatar użytkownika
Mufinek004d
Posty: 37
Rejestracja: 4 lis 2010, o 21:05

Re: optometria 2013

Post autor: Mufinek004d »

Witam
Czy wybiera się ktoś na Optometrie do Poznania na Uniwersytet Medyczny
A może ktoś już tam już studiuje i chce się podzielić wrażeniami.
Jak wygląda plan zajęć
Dziękuje za odpowiedzi
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: optometria 2013

Post autor: ich_bin »

Ja dostałam się do Poznania, ale zwalniam miejsce. Ogólnie fajne studia i ciekawe perspektywy pracy, ale niestety przegrały z farmacją, może za rok jako drugi kierunek
lalilum
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:56

Re: optometria 2013

Post autor: lalilum »

Ja wybieram się na optometrię do Poznania na Uniwersytet Medyczny
gosiek1012
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, o 16:33

Re: optometria 2013

Post autor: gosiek1012 »

Ja również dostałam się na optometrię na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Macie może jakieś informacje na temat tego kierunku, rodzaju przedmiotów na studiach? Bardzo liczę na jakąś odpowiedź
lalilum
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:56

Re: optometria 2013

Post autor: lalilum »

Zaczynam się bać anatomii
gosiek1012
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, o 16:33

Re: optometria 2013

Post autor: gosiek1012 »

Ja też znalazłam na stronie wszytko Ciekawa jestem tego kierunku jak to będzie wszystko wyglądać, czy będzie ciężko i w ogóle
lalilum
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:56

Re: optometria 2013

Post autor: lalilum »

strasznie nas mało
Awatar użytkownika
Mufinek004d
Posty: 37
Rejestracja: 4 lis 2010, o 21:05

Re: optometria 2013

Post autor: Mufinek004d »

Ja się właśnie zastanawiam gdzie iść na UW czy na Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
CatsInTheCradle
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2013, o 11:04

Re: optometria 2013

Post autor: CatsInTheCradle »

Hej. Ja studiowałam w zeszłym roku na Medycznym w Poznaniu.
Jezeli chodzi o same zajecia czy bylo ich duzo to musze napisac ze bylo sporo i niestety bylismy krolikami doswiadczalnymi tego kierunku (w koncu pierwszy rocznik)

Anatomii nie ma co się bac, bo nie jest az tak rozbudowana jak na leku czy stomie. Ogolnie wykladowcy i profesorzy pytali sie nas w jakiej formie chcemy miec zaliczenie czy egzamin.

Trzeba uwazac bardzo na wykladach z fizy i optyki, poniewaz slajdy byly bardzo szybko przerzucane. Ogolnie wlasnie organizacja tych dwoch kluczowych przedmiotow byla slaba". Przez 1 sem mielismy wyklady a dopiero w 2 sem cwiczenia no i konczylo sie to egzaminem. Przyznam, ze egz z optyki byl najtrudnieszy ale najgorsze jest to ze nawet sprawdzajacy mylili sie podczas spradzania i dopiero na konsultacjach wychodzilo, ze : o jednak ma pani tutaj dobrze, i tutaj".

Szczerze mysle ze teraz Wy bedziecie miec jakos lepiej to poukladane. Chodzi o sam przebieg zajec.

Jezeli chodzi o najgorsze zajecia, chyba pod wzgledem niejasnosci to zajecia z matematyki. Nie wiem czy bedziecie miec z ta sama prof ale jezeli tak to Wam szczerze wspolczuje.

Zajecia sa rozrzucone po miescie. Na niektore jedzie sie z 15 min a na inne mozna nawet 40. No wszytko zalezy od tego gdzie będziecie mieszkać .

pzd (jezeli macie jeszcze jakies pytania, slużę pomocą)
AlicjaD
Posty: 38
Rejestracja: 26 sie 2010, o 12:14

Re: optometria 2013

Post autor: AlicjaD »

Ja mam pytania !
Chce brać udział w 2giej turze na kierunek optometria.
Jakie są progi na ten kierunek? Ile muszę mieć punktów, aby się dostać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości