Jak zwalczać osy

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Jak zwalczać osy

Post autor: Asiulak »

mam taki problem. u mnie w domu jest po prostu plaga os. nie mówie tu o 3-4 szt. przez 15 min siedzenia w jednym pomieszczeniu zabiłam ich ok 30. najdziwniejsze jest to ze okno było zamknięte a osy pojawiają siez nikąd". podejrzewam że mają gdzieś w ścianie gniazdo, a że niedawno były wymieniane okna i jeszcze są szparki w ścianie to pewnie przez nie wychodzą. tylko nie moge zobaczyć skąd dokladnie. ktoś ma może jakiś pomysł jak znależć miejsce z którego wychodzą? i jak sie ich najskuteczniej pozbyć? pomóżcie prosze, bo już wszyscy domownicy zostali pogryzieni przez osy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: osy!

Post autor: Korczaszko »

nie wiem jak znaleźć, ale pozbywaniem zajmuje sie chyba straż pożarna
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: osy!

Post autor: grzyb_m »

Również nie mam pojęcia jak znaleźć - chyba straż pożarna się tym powinna zająć (tak jak radzi Korczaszko). Ale takich środków tymczasowych to najlepiej nalać do większego słoika sporo soku (takiego do rozcieńczenia w wodzie) i ustaw w pobliżu miejsca, z którego mogą wychodzić. Ja tak załatwiłem z 40 szerszeni Trochę drastyczna metoda, ale chyba lepsza niż ciągłe żądlenia. Pozdrawiam
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: osy!

Post autor: Asiulak »

straż pożarna nie przejdzie. mówię tu o małym domku na wsi. tu sie takimi rzeczami straż pożarna nie zajmuje, wiem bo dzwoniliśmy.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: osy!

Post autor: WojtekB »

Jeżeli jesteś pewna, że osy mają gniazdo w domu lub w pobliżu to musisz ustalić najpierw gdzie one mają. Wtedy możesz działać. Jeżeli mają w pobliżu domu gdzieś w ziemi to jeszcze da radę je usunąć. Wiem, bo u mnie koło domu pod czereśnią było gniazdo os i je zalaliśmy wodą. W domu gorzej, tylko ktoś kto się zna na usuwaniu pszczół, ós i szerszeni (straż pożarna lub pszczelarz) może je usunąć. Kiedyś u mnie musiał pszczelarz usuwać pszczoły.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: osy!

Post autor: Korczaszko »

moja mama usuwała na strychu i na balkonie bardzo domowymi sposobami. najpierw spryskala je lakierem do wlosów (byly bardzo ociezala). na strchu gniazdo odrywało sie od sufitu i pakowało do worka, a balkonie elegancko podapalono
czaronster
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2008, o 08:55

Re: osy!

Post autor: czaronster »

Tu znajdują się przydatne informacje na temat usuwania gniazd, stroju ochronnego, pierwszej pomocy itp itd
kk001

Re: osy!

Post autor: kk001 »

Ja miałam problem z osami przez cały lipiec. Jak dzwoniłam na straż pożarną, to mówili mi,że to nie ich problem. Dopiero firma z Wrocławia usunęła szkodniki. Co za bezduszność, jestem uczulona a straż jakby to nie interesowało ich osoby
farah557
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2019, o 20:11

Re: osy!

Post autor: farah557 »

Żadne preparaty na osy na nie nie działają?
Eustachy
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2019, o 15:33

Re: osy!

Post autor: Eustachy »

Ogólnie jest sporo sposobów na pozbycie się os, większość to bezinwazyjne dla człowieka i roślin. Zobacz sobie tutaj - [mod], to strona firmy, która zajmuje się profesjonalnie takimi usługami. Jest tam sporo ciekawostek i są też filmy podglądowe, może znajdziesz przydatne informacje dla siebie :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość