Owad przyczyną agresji

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Owad przyczyną agresji

Post autor: zdzisław »

Owad przyczyną agresji stomatologa?

Kiedy na skrzyżowaniu ulic Kniaziewicza i Zgierskiej doszło do kolizji unieruchamiającej dwa samochody, pasażer jednego z nich z krzykiem doskoczył do auta marki Renault i ręką wybił boczną szybę od strony kierowcy. Odłamki szkła poraniły Michała G., studenta ostatniego roku wydziału lekarskiego Akademii Medycznej, powodując poważny uraz oka.

Bałucka prokuratura oskarżyła o to przestępstwo 45-letniego Piotra D., z zawodu stomatologa.

Sprawa znalazła się w czwartek na wokandzie Sądu Rejonowego. Do odczytania aktu oskarżenia jednak nie doszło, bo pokrzywdzony nie zgodził się, by podsądny skorzystał z instytucji dobrowolnego poddania się karze, o co wnioskowała prokuratura.


Sąd wyznaczył nowy termin rozprawy.

Do incydentu z wybiciem szyby doszło 21 sierpnia ub. roku na Bałutach.

- Nie pamiętam przebiegu zdarzenia - powiedział w śledztwie Piotr D. Amnezję tłumaczył. ukąszeniem jadowitego owada, gdy tego dnia biegał w Lesie Łagiewnickim. Po ukąszeniu źle się czuł i znajoma wiozła go do szpitala im. Biegańskiego. Tam zaaplikowano mu leki.

W czasie śledztwa Piotra D. poddano jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. Biegły uznał, że owad spowodował u pacjenta ograniczenie poczytalności. Opinię tę uwzględnił w akcie oskarżenia prokurator, co nie oznacza, że musi ją przyjąć sąd.
Co o tym myślicie?
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Owad przyczyną agresji

Post autor: fizolof123 »

dla mnie to dziwne ze przez ukaszenie jakiegos owada mozna stac sie niepoczytalnym hahaha ( moja opinia-moge byc w bledzie )
epinefrynka

Re: Owad przyczyną agresji

Post autor: epinefrynka »

Jedyne zmiany nastroju i zachowania (gł. wzrost agresji) związane z ugryzieniem przez owada o jakichkolwiek kiedykolwiek czytałam to zarażenie krymsko-kongijską gorączką krwotoczną przez kleszcza :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości