Owoce a odchudzanie

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: ika006 »

Nigdy się nie odchudzałam, ale czytając to przypomniała mi się informacja, jaką przeczytałam na etykiecie wafelków pewnej firmy Nie zawiera cukru. Zawiera fruktozę".
Awatar użytkownika
liberto5
Posty: 19
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:18

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: liberto5 »

Z owocami nigdy nie można przesadzać. Ani w jedną ani w drugą stronę. Nie można ich nie jeść ani jeść bez przerwy.

Za to warzywa możesz jeść praktycznie bez ograniczeń (np. jako przekąski).
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: agatha_89 »

czy suszone owoce oraz ziemny chleb mogą powodować biegunkę ?!
twisted transistor
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2011, o 18:44

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: twisted transistor »

Odnośnie postów wyżej, ponoć przy odchudzaniu największymi wrogami z owoców są arbuzy, a najmniej kaloryczne - ananasy. Inna sprawa, że te pierwsze obfitują jedynie w cukry, pomijając tym samym witaminy. Ale Ameryki tym nie odkryłam
gawron13

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: gawron13 »

Owoce maja duzo cukrow,ale tych naturalnych. Na pewno o wiele gorsze jest picie soków słodzonych i wszelkich sztucznie sodzonych rzeczy. Wydaj emi sie ze najbardziej optymalne byłoby ograniczenie ich ale nie zupełne odstawienie. W koncu zdrowie tez sie liczy, nawet przy odchudzaniu
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: AnnaWP »

Arbuz to niemal sama woda. Dodatkowo ma dość silne własności diuretyczne - moczopędne, więc ja nie sądzę, żeby szkodził na figurę.
Co do węglowodanów, to więcej chyba jest w winogronach.
Na pewno owoce są potrzebne, można zrezygnować z soków, ale nie odstawiłabym owoców. No, nie wspomnę, że je uwielbiam.

A co do biegunki. O zimnym chlebie pierwsze słyszę, no i jak zimny - zamrożony, schłodzony w lodówce? Nie wiem, dlaczego miałby sprawiać jakieś problemy.
Owoce suszone to inna broszka. Zawierają dużo błonnika (woda odparowała i jakoś tak to działa) i faktycznie przy dużej ilości albo wrażliwości przewodu mogą tak działać. Nawet poleca się przy zaparciu suszoną morelkę w liczbie sztuk kilku.
aha
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2010, o 15:45

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: aha »

Ja słyszałam, że jednak największymi wrogami odchudzania wśród owoców są banany. Mają najwięcej kalorii oraz cukrów. No ale jednak chyba lepiej zjeść jakikolwiek owoc niż batonik, czy innego typu słodycze.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: AnnaWP »

Banany mają dużo skrobi, nawet robi się z nich mączkę, dlatego są równie dietetyczne co ziemniaki. Jednak ja nie lubię eliminowania zupełnie owoców, myślę, że jeden banan nikogo nie zabił. A na pewno banan jest lepszy od słodyczy, jak słusznie zauważyłaś.
Joanna Majdańska
Posty: 6
Rejestracja: 1 sie 2011, o 15:57

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Joanna Majdańska »

Pewnie, że tak. Przecież w owocach masz cukier pod postacią fruktozy, która jest głównym czynnikiem otyłości a USA obwiniają właśnie ten cukier za powód ich otyłości.
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: miedwied »

ogórki i pomidory są dobre jako zapychacz".
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Batha »

Ja słyszałam, że jednak największymi wrogami odchudzania wśród owoców są banany.
a prócz bananów to winogrona i arbuzy

Dobry jest grejpfrut, szczególnie jedzony z tą białą skórką, która zawiera dużo błonnika
czarnakotka
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2011, o 16:35

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: czarnakotka »

Potwierdzam, wasze wypowiedzi. Niedawno zrobiłam sobie dwa tygodnie na warzywach i owocach (głównie arbuzach, bo był sezon, a ja je ubóstwiam), przytyłam 4 kg Grunt to umiar
OTymoteusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 19:10

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: OTymoteusz »

A ja się odchudzam na jabłkach i zielonej herbacie. I tak 2 tygodnie. Pierwsze trzy dni sama woda mineralna. Skutek? W tyg 4-6 kg. Później 2 tyg pauzy i poprawka.
Chociaż jak to mówią: I na co Ci to człowiecze jak i tak marnie skończysz. Pytanie tylko kiedy
Ale efekt jojo i tak niweczy cały mój trud.
Pzdr O Tymoteusz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość