Owoce a odchudzanie

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Owoce a odchudzanie

Post autor: sparky »

Czy owoce w dużej ilości spożyte na noc mogą przyczynić się do tycia , z powodu sporej ilości cukru ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Mårran »

Prawie wszystko w dużych ilościach może przyczynić się do tycia O ile oczywiście jest strawne
Pani Buka
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Matthiola »

sparky, a dieta monotematyczna? po jakimś czasie powinno sie troche zrzucić z powodu braku białek zwierzęcych?
po 2tyg jedzenia samych słodyczy z czekoladą zrzuciłam 4kg od tamtej pory jem ich mniej, bo mi się przejadły, ale warto byo, no i z pewnością ciekawie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Mårran »

Matthiola pisze:po jakimś czasie powinno sie troche zrzucić z powodu braku białek zwierzęcych?

Ale wtedy zrzuca się nie do końca to, co się chce Tłuszczu tyle samo, innych tkanek mniej
Pani Buka
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: sparky »

Czyli raczej szkodzą nawet owoce w nadmiarze ?
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Asiulak »

prawda jest taka że w nadmiarze wszystko szkodzi. najlepsza dieta to dieta zrównoważona. czyli jeść wszystko, ale po trochu.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: agatha_89 »

jak to mawiała moja bacia - od wszystkiego co bierzemy do ust brzybiera sie na wadze
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: dragonka »

Owoce zawierają stosunkowo dużo cukru, ale jednak lepsze to niż słodycze. I o ile smaczniejsze A najlepsze to są już wogóle zielone ogórki, kalorii mało- a jakie pyszne! Warzywa też mogą być dobre i lepiej nastawić się na spożywanie warzyw niż owoców.
Myszor
Posty: 15
Rejestracja: 11 sie 2008, o 09:10

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Myszor »

W nadmiarze tak. Ale lepiej jeść owoce niż słodycze. Mają co prawda dużo cukru, ale to cukier naturalny - najlepiej przyswajalny i najmniej szkodzący.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Matthiola »

dragonka pisze:Owoce zawierają stosunkowo dużo cukru, ale jednak lepsze to niż słodycze
fruktoza zamiast glukozy, mniej słodka, różnica w budowie pierścienowej i miejscu przyłącania monosaharydów w łańcuchach wielocukrów.
Myszor pisze:Ale lepiej jeść owoce niż słodycze. Mają co prawda dużo cukru, ale to cukier naturalny
glukoza i sacharoza też sa naturalne - wszak otrzymywane z roślin - choćby zacharoza z buraków cukrowych.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: Mårran »

Różnica między owocami i słodyczami polega raczej na tym, co tam jest oprócz cukrów. W owocach jest np dużo wody, która nie tuczy witaminki i takie tam A czekolada np zawiera bardzo dużo tłuszczu (konsekwencje wiadome )
Pani Buka
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Owoce a odchudzanie

Post autor: biolga »

Z tego co ja wiem to należy się odchudzać raczej na warzywach niż na owocach Owoce mają wysoki indeks glikemiczny. A ja właśnie piszę tego posta zagryzając marchewkowego paluszka
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

[Link] Owoce a odchudzanie

Post autor: tin »

Podobne tematy:

Anoreksja

Jak bezpiecznie schudnąć

Pij wode będziesz chudy

Odchudzanie

Zachęcam do zapoznania się i dyskusji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość