parametry ciśnienia tętniczego

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Borys92

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: Borys92 »

Byłem dzisiaj u lekarza, powiedział, że moje nadciśnienie jest bardzo niepokojące i nie robiąc mi żadnych badań przepisał mi leki (Lokren). Nie zamierzam brac tych leków, bo jak można przepisac leki nie znając przycznyny nadciśnienia?!
epinefrynka

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: epinefrynka »

Po pierwsze nie w każdym nadciśnieniu można określić przyczynę. Zasadniczo leczenie nadciśnienia jest objawowe - czyli leczysz objaw a nie przyczynę dolegliwości. Lek powinieneś brać. Co więcej - jeśli po wzięciu leku Twoje ciśnienie osiągnie prawidłowe wartości nie powinieneś go odstawiać - nadciśnienie jest chorobą przewlekłą i leki bierze się do końca życia - w chwili gdy odstawisz lek Twoje ciśnienie znów będzie za wysokie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: doktorka »

Po pierwsze nie w każdym nadciśnieniu można określić przyczynę. Zasadniczo leczenie nadciśnienia jest objawowe - czyli leczysz objaw a nie przyczynę dolegliwości. Lek powinieneś brać. Co więcej - jeśli po wzięciu leku Twoje ciśnienie osiągnie prawidłowe wartości nie powinieneś go odstawiać - nadciśnienie jest chorobą przewlekłą i leki bierze się do końca życia - w chwili gdy odstawisz lek Twoje ciśnienie znów będzie za wysokie.
nie zgadzam sie z tym zupelnie, ale powiedzmy, ze dyskusja na ten temat wykracza poza ramy tego forum.
epinefrynka

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: epinefrynka »

doktorka pisze:zdecydowanie NIE WOLNO w ciemno obstawic nadcisnienia idiopatycznego
Nie obstawiam - podaję jedynie możliwość występowania również i takiej postaci nadciśnienia
doktorka pisze:
epinefrynka pisze:
Twoje ciśnienie osiągnie prawidłowe wartości nie powinieneś go odstawiać - nadciśnienie jest chorobą przewlekłą i leki bierze się do końca życia - w chwili gdy odstawisz lek Twoje ciśnienie znów będzie za wysokie.

To juz jest za grubo powiedziane, wstrzymalabym sie.
A ja nie, bo zasadniczo wydaje mi się że podobne trzeba nieraz zaznaczyć na początku. Najczęściej podejście jest takie, że jak ciśnienie zostaje zbite to lek się odstawia bo zostało wyleczone"
doktorka pisze:Ja bym betablokera na pewno nie dala, nawet w procesie diagnostycznym (ktory zostal tutaj o dziwo pominiety), co najwyzej doraznie jakies captoprilum do czasu wyjasnienia sprawy. Natomiast lek o tyle nalezy brac, ze zostal przepisany przez lekarza, ktory Cie prowadzi. Jesli decydujesz sie na leczenie u jakiegos lekarza, to trzeba sie stosowac do jego zalecen.
Na temat samego leku się nie wypowiadam - nie miałam farmy, nie wiem, nie znam się na temacie jeszcze, dlatego decyzji lekarza nie podważam.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: doktorka »

epinefrynka, ajajaj odpisalas na posta, ktorego nie ma)

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 23:59 ]
epinefrynka pisze:A ja nie, bo zasadniczo wydaje mi się że podobne trzeba nieraz zaznaczyć na początku. Najczęściej podejście jest takie, że jak ciśnienie zostaje zbite to lek się odstawia bo zostało wyleczone
w tej kwestii sie zgadzam, natomiast chodzilo mi o to, ze czesto -mlodzi- ludzie po jakims czasie odstawiaja leki i jest ok.
epinefrynka

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: epinefrynka »

heh, rzeczywiście ^-^ za szybko etytowałaś)

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 00:12 ]
doktorka pisze:w tej kwestii sie zgadzam, natomiast chodzilo mi o to, ze czesto -mlodzi- ludzie po jakims czasie odstawiaja leki i jest ok.
To fakt, chociaż nie w każdym przypadku
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: doktorka »

epinefrynka pisze:To fakt, chociaż nie w każdym przypadku
nie w kazdym, ale czesto] natomiast pozniej rzeczywiscie, nadcisnienie zdiagnozowane po 40tce (idiopatyczne nadcisnienie) zazwyczaj = dozywotni ACEinhibitor czy czesciej betabloker.
Borys92

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: Borys92 »

doktorka pisze:Natomiast lek o tyle nalezy brac, ze zostal przepisany przez lekarza, ktory Cie prowadzi. Jesli decydujesz sie na leczenie u jakiegos lekarza, to trzeba sie stosowac do jego zalecen.
Ja niestety jednak pierwszy raz nie posłucham sie lekarza. Nie zamierzam brać leków dopóki nie będę miał pewności, że mój lekarz zrobił wszystko by postawić prawidłową diagnozę, a z całą pewnością mogę powiedzieć, że ten lekarz nie wysilił się nawet by postawić jakąkolwiek diagnozę i ustalić przyczyny nadciśnienia. Dlatego pójdę do innego lekarza, nie zamierzam leczyć się u kogoś do kogo nie mam zaufania i kto zwyczajnie mnie olewa.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: doktorka »

Borys92 pisze:pierwszy raz nie posłucham sie lekarza. Nie zamierzam brać leków dopóki nie będę miał pewności,
masz takie prawo, ale uwazam, ze powinienes mu powiedziec o swoich oczekiwaniach i wymaganiach, bardzo slusznych z reszta.
Borys92 pisze:że ten lekarz nie wysilił się nawet by postawić jakąkolwiek diagnozę i ustalić przyczyny nadciśnienia.
no tak to niestety wyglada z wierzchu".
Borys92 pisze:Dlatego pójdę do innego lekarza, nie zamierzam leczyć się u kogoś do kogo nie mam zaufania i kto zwyczajnie mnie olewa.
i znow: masz prawo)
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: damian552 »

Mam jeszcze pytanie:
Czy kłucia i jakieś takie dziwne rzeczy w obrębie serca, których nie potrafie bliżej określic, a występują u mnie kilka, kilkanaście razy dziennie mogą łączyc się z nadciśnieniem (miec tę samą przyczynę, byc wynikiem nadciśnienia)?

Niestety u innego lekarza będę dopiero w lipcu, a że to pytanie mnie męczy postanowiłem, że zaczerpne wiedzy u adeptów medycyny. Chociaż wątpie żeby miało to coś z sobą wspólnego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: doktorka »

damian552 pisze:byc wynikiem nadciśnienia)?
ewentualnie, ale to i tak raczej dlugoletniego nadcisnienia.

Ale to jest niepokojaca sprawa, koniecznie zglos sie jak najszybciej do lekarza.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: damian552 »

Dzięki:)
Mateusz-E40
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2009, o 15:36

Re: parametry ciśnienia tętniczego

Post autor: Mateusz-E40 »

Mi jak mierzyła ciśnienie higienistka to miałem 140/90 a puls ostatnio miałem 193
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości