Pępek

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Pępek

Post autor: muppet »

Guru pisze:bo pepek jest tak jakby blizna
- była kiedys taka kampania reklamowa -pępek - blizna po matce - tylko nie pamietam juz o co chodziło.
Wyobrażacie sobie brzuch bez pępka?Taki zupełnie płaski - bez tego specyficznego wgłebienia/wypuklenia? Bo ja nie!
msliwinski
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2007, o 20:06

Re: Pępek

Post autor: msliwinski »

Po co nam pępek? Wyobraźmy sobie o ile mniej atrakcyjna byłaby kobieta bez pępka. Nie wyobrażam sobie tego. A co kobiety wtedy by sobie przekłuwały Uszy przecież to za mało. dla nich oczywiście
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Pępek

Post autor: Matty86 »

msliwinski, no myślałem że nikt już tego nie napisze, ja uwielbiam pępek, zwłaszcza mojej dziewczyny - hmmm . poprostu mnie podnieca
P.S. sympatyczny temat
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: Pępek

Post autor: edi »

A mnie bardzo podnieca jak facet całuję mój pępuszek.To takie słodkie.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Pępek

Post autor: Dinobryon »

A gdzie się właściwie kończy pępek? Ciekawi mnie to bo skądś ta specyficzna woń z pępka jaką wszyscy znamy musi pochodzić

Ps: kto nie zna specyficznej woni pępka niech sobie wsadzi tam palec ale myśle że każdy to już przerabiał będąc dzieckiem
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Pępek

Post autor: Jakusz »

Jak to kończy? Chcesz powiedzieć, że sądzisz iż pępek to jakaś rurka zawiązana na końcu która nadal sięga gdzieś daleko w głąb naszego ciała? Bo jak tak sądzisz to jesteś w błędzie.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Pępek

Post autor: Dinobryon »

to skąd woń?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Pępek

Post autor: Jakusz »

A woń. no cóż. wsadź sobie palec pod pachę, w pachwiny - także będziesz miał podobne wrażenia zmysłowe i chyba nie muszę się rozwodzić nad źródłem zapachu.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Pępek

Post autor: Dinobryon »

woń spod pachy zdecydowanie różni się od woni pępka Nie twierdze że to rurka czy coś ale kiedyś pępek pełnił ważną funkcje i myśle że jak stał się nieprzydatny musiał się gdzieś zawiązać i jestem ciekawy jak głęboko teraz sięga. Nie będe sobie wsadzał palca na głebokość 5 cm żeby to sprawdzić dlatego pytam tu. Może ktoś wie z autopsji
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Pępek

Post autor: Jakusz »

Ale pepek do nikad nie siega. tak przynajmniej podpowiada mi zdrowy rozsadek.

[ Dodano: Czw Kwi 26, 2007 22:53 ]
Jest to miejsce gdzie jama brzuszna jest ciensza, ale nie az tak zeby mowic o jakims zapachu z wnetrza.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pępek

Post autor: Savok »

No dobra, to ja tu wtrace swoje 4 grosze. Anatomia byla dawno i ogolnie, wiec prosze sie nie czepiac braku szczegolow i prawidlowych nazw anatomicznych

Pepowina w okresie prenatalnym przechodzi w zyle o bardzo zlozonej nazwie (bodajze 3 slowa), ktora laczy sie z ukladem wrotnym watroby. Po porodzie i odcieciu pepowiny, zyla ta wtornie zarasta i tworzy sie blizna (o rownie skomplikowanej nazwie) na wewnetrznej scianie skory jamy brzusznej.

Jezeli ktos ma wycieta pepowine prawidlowo, czyli ma dziurke zamiastslimaczka", pepek jest oczywiscie slepy i ma glebokosc maksymalnie 1-1,5cm.

Zapach pochodzi od bakterii beztlenowych, ktore uwielbiaja sie gniezdzic w tego typu miejscach, a pepek dostarcza im wszystkiego co lubia.
Natomiast zapach spod pachy pochodzi od Lactobacillu lactis (glownie) i innych. Jest to miejsce zasiedlone przez inne gatunki niz pepek, stad tez zapach jest inny.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Pępek

Post autor: Dinobryon »

Savok ma punkcik za szczegóły anatomicznie, a JakubikF za pomoc w stechiometrii, gdzie nie mogłem mu dać punkcika, bo nie był to mój temat
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Pępek

Post autor: MiRACiDiUM »

muppet pisze:Wyobrażacie sobie brzuch bez pępka?
Widziałem kiedyś takie zdjęcie jakiejś modelki chyba grafik się zapędził z fotoretuszem!
malwka pisze:no ja bym wolała mieć pępek-dołek Taką dziurkę, no ale z mojego lekko wypukłego też jestem zadowolona hehe
A mój pępek też nie wygląda jak dziura w brzuchu, tylko wgłębienie i w środku jest malutka blizna na 3 mm. Każdy pępek inny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości