PIĄTKOWA CHEMIA

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Dudek »

Co do zadania z H2O, też ją zapisałem, a dlaczego? Bo brała udział w reakcji, cosik tam robiła, do tego tam nie było zaznaczone jaki jest jej stan skupienia no nie? Mogła to być para wodna, woda ciekła lub lód.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Batha »

t. tyle, że jak pisze roztwór, to fazą rozpuszczającą jest ciesz. Lód, ani para wodna nie są cieczą.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: gosiaczek;) »

Tak czy siak nie wiem co Wam to daje ludzie poczekajcie do wyników.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Dudek »

A no fakt nie miałem obecnie treści zadania przed sobą, w każdym bądź razie, wydaje mi się, że jednak ta woda coś tam robiła , że nie była chyba tylkobiernym rozpuszczalnikiem.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Batha »

cząsteczka wody jest akceptorem protonu. Jednak jej stężenie jest stałe i nie ma wpływu na równowagę.
klusek32
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2008, o 17:34

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: klusek32 »

Hej. Jestem tu nowa, ale przyznam, że na to forum zaglądam już od jakiegoś czasu. Widzę, że toczyła się dyskusja na temat uznawania zapisu stężenia wody w mianowniku w stałej dysocjacji. Otóź pytałam nauczycielkę chemii, która obecnie zajmuje się sprawdzaniem prac maturalnych i ku mojej radości (i jak sądzę wielu innych piszących w tym roku chemię) powiedziała, że taka odpowiedź też jest uznawana. No to tym się chciałam z wami podzielić Życzę wszystkim dostania się na wymarzone kierunki studiów
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: gatek »

klusek32, radosny pierwszy post zebys wiecej miala takich, dzieki serdecznie za informacje
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: biedronka! »

Cudownie ! 1 pkt wiecej!





P.S. Claudia - ładnie ujęte .
Dorota230589
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2008, o 15:55

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Dorota230589 »

o tak tak 1 pkt zawsze cos potwierdzam klusek32, moja sorka ktora rowniez jest egzaminatorka tez tak powiedziala
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: pingus18 »

Ah! Good! Chociaż ja miałem już pewność, że to będzie uznawane na 100%! Przy tym zadaniu nawet sobie punkta nie odebrałem! Pomyślicie, że cwaniak! Haha
klusek32
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2008, o 17:34

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: klusek32 »

Teraz jeszcze ja mam do Was pytanie, bo zapomniałam o to spytać sorkę. Może Wy będziecie wiedzieli, czy w tym zadaniu z dodawaniem roztworu NaOH do HCl będzie uznawana odpowiedź do pytania o jony w tym roztworze: H+, Cl-, Na+. Bo nie wiem czy uznają to H+. W przykładowych odpowiedziach podali H3O+. Z góry dziękuję za odpwiedź
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: biedronka! »

ma byc (podobno) tylko uznawana odpowiedz :

Na+, Cl- , H30+ (ale moza komisja sprawdzająca poszerzyla klucz - niewoadomo.) okaze sie za kilkanascie dni !
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Dudek »

Nie możliwe, że tylko taka jak podała biedronka, ponieważ H+ to to samo co H3O+ , nie pamiętam w jakiej książce to wyczytałem, ale było własnie tak napisane, możliwe, że w repetytorium od A do Z.

O pierwszy wynik na google
H3O+ and H+ are often used interchangably - to w krótkim tłumaczeniu, oznacza że H3O+ i H+ są często używane wymiennie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość