Picie dla kotów ;)

Andziowa Krowa
Posty: 16
Rejestracja: 6 paź 2008, o 16:50

Picie dla kotów ;)

Post autor: Andziowa Krowa »

Kiedyś czytalam na znanej stronie o kotach, że nie wolno dawać im wody bezposrednio z kranu bo mogą mieć różne choroby.
Można dawac im mineralke i przegotowaną wode ale NIGDY prpsto z kranu.!
Zgadzacie się z tym ?
Ostatnio zmieniony 5 lis 2008, o 20:16 przez Andziowa Krowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Tahtimittari »

Nie znam chyba osoby, która by kota tylko mineralną/przegotowaną poiła.
Kot, który ma możliwość wychodzenia na plac nawet nieraz na dworze pije skąd popadnie i jakoś nic mu nie jest, a ja wpływu na to niestety nie mam, tak samo z psem.
czarna_kotka
Posty: 85
Rejestracja: 7 paź 2008, o 17:35

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: czarna_kotka »

A może po prostu chodziło o małe kotki? Bo im faktycznie powinno się oszczędzić bakterii i innych syfów, ale dorosły, zdrowy kot z reguły pije co ma pod ręką/łapką jak jest spragniony i krzywda mu się żadna nie dzieje. Myślę, że tu chodziło albo o malutkie kotki, albo o rejony, gdzie woda w kranie jest niezdatna do użytku.
Andziowa Krowa
Posty: 16
Rejestracja: 6 paź 2008, o 16:50

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Andziowa Krowa »

Smiercionośny gaz
Woda w kranach zawiera chlor, który ma zabijać niebezpieczne bakterie. Jednak środek który ma chronić zdrowie ludzi i zwierząt, sam wywołuje groźne choroby. Badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda i Medical College z Wisconsin dowodzą, że picie wody z chlorem jest jedną z bezpośrednich przyczyn nowotworów układu pokarmowego. gaz źle wpływa m.in. na jelita i pęcherz moczowy. Jeśli chcemy ustrzec zwierze przed zatruciem, nie powinniśmy podawać mu nieprzegotowanej wody z kranu. Można równiez odstawić wodę na kilka godzin, aby groźny gaz zdążył ulecieć.
Nerki w niebezpieczeństwie
Zbyt twarda woda to kolejna bardzo częsta przyczyna kocich dolegliwości. Z wysokozmineralizowanego płynu moga się wytrącać pierwiastki chemiczne i osiadać na narządach wewnętrznych zwierzaka. To z kolei prowadzi do ostrej niewydolności nerek i do kamicy. Dlatego nalezy podawać kotu jednie wodę miękką, o niskiej zawartości składników mineralnych-i często ją zmieniać, by nie stała się rajem dla bakterii i grzybów.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Tahtimittari »

Co do małych kotków się jak najbardziej zgadzam.
I częste zmienianie - to obowiązkowo.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: ziabol »

No prawda prawda, ale nie przesadzajmy. Tak samo jak moja mamuśka stwierdziła, że będzie kotkowi gotować specjalne mięska i zupki bez soli bo gdzieś usłyszała, że z solą koty nie mogą. Malutki kotek rzeczywiście nie powinien pi wody nieprzegotowanej, ale z tego co zaobserwowałam to z reguly nawet tej wody nie chce pić. Jak jest większy kranówa bez problemu, ale też bez płynu do mycia naczyń
Macho
Posty: 58
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:56

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Macho »

ziabol pisze:zupki bez soli bo gdzieś usłyszała, że z solą koty nie mogą
Pozdrów mamę, bo dobrze mówi i robi
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Tahtimittari »

Wracając do tematu picia - ostatnio nawet z weterynarzem rozmawiałam, mówił, że woda powinna być odstana, nie przegotowana.
Macho
Posty: 58
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:56

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Macho »

Ja znów słyszałam, że woda nie powinna być odstana, tylko świeża.eh. odwieczne dylematy
Andziowa Krowa
Posty: 16
Rejestracja: 6 paź 2008, o 16:50

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Andziowa Krowa »

trudno każdy ma swoje zdanie. Dziękuje za odpowiedzi
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: yeast »

Ima pisze:Koty w ogole nie przepadaja za woda, mimo ze maja nawet specjalne kubki smakowe odpowiedzialne za wyczuwanie smaku wody (oprocz slodkiego, gorzkiego, slonego i kwasnego) i niewiele jej potrzebuja.
Nieprawda - z lubieniem wody to kwestia osobnicza -moja kotka i kocur kumpeli piją wodę jak tylko ją zauważą, im świeższa tym lepsza. Z brodzika tez, ale poza tym z misek, kubkow itp. Pija jej całkiem dużo. Kotu nigdy nie powinno zabraknąć wody, może nie mieć jedzenia jakiś czas, ale napić się musi moc zawsze.
Ima
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2007, o 13:44

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: Ima »

Koty w ogole nie przepadaja za woda, mimo ze maja nawet specjalne kubki smakowe odpowiedzialne za wyczuwanie smaku wody (oprocz slodkiego, gorzkiego, slonego i kwasnego) i niewiele jej potrzebuja. Ostatnio na cwiczeniach mowili nam, ze koty preferuja wode zawierajaca glukoze od zwyklej wody. Moje koty w ogole nie chca pic wody, ktora jest dla nich przygotowana (nie wazne czy swieza czy odstana czy z kranu czy mineralna). Najchetniej podpijaja wode z brodzika prysznicowego : ) I zyja tak zdrowo od 8lat!
ciekawa
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2008, o 22:07

Re: Picie dla kotów ;)

Post autor: ciekawa »

Kolejny wątek poruszający temat kocich napojów.
Mój się dzisiaj wody z sedesu napił. Będzie żył?
No ale ja się nie mądrzę, bo jeszcze niedawno do picia mu mleko dawałam i nie wiedziałam czym karmić. Teraz je głównie Purinę. Ale z kotem jak z dzieckiem, człowiek nabiera wprawy w miarę upływu czasu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość