Pielęgniarstwo 2016/2017

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

Z tego co słyszę od swoich znajomych to nie tylko SUM, napisałam do dziekanatu, dam znać jak tylko ktoś na mojego mejla odpowie
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Hej
Dowalili z tymi przedmiotami przy rekrutacji. Polski/język ustny i jakikolwiek inny przedmiot? Większość taka dobra z języków, więc ja z moim dyslingwizmem wpadłam w panikę. Pociesza mnie fakt 220 miejsc i silnego zapotrzebowania, więc może się uda dostać.
Swoją drogą. Już się nie mogę doczekać tego momentu po rekrutacji, jak będzie można wprost powiedzieć tak, idę na tę uczelnię i na ten kierunek (połowa rodziny dalej uparcie wierzy, że idę na lekarski. A mi się po maturze totalnie odechciałogt.< ).
Jakby jakaś przyszła studenta ŚUM chciała się poczuć mniej samotnie - mieszkam blisko Katowic całe życie, a dalej uważam, że to miasto jest stanowczo za wielkie - to niech pisze na gg możemy się powspierać (10116057 ).
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

No właśnie dużo miejsc jest wiec, jest nadzieja, ze jak bedzie 1 lista to wszystko już bedzie załatwione, dostaniemy się i można jechac na wakację bo mam porównanie, do Bydgoszczy na pielęgniarstwo jest 180 osób na razie zapisanych, a jak u nas tyle miejsc wolnych too jeszcze lepiej
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Właśnie, byle po pierwszej liście mieć spokój, bo czekanie potem na kolejne to koszmar. A my, jako przyszła służba zdrowia, powinnyśmy maksymalnie oszczędzać wystawianie organizmu na stres, potem i tak nadrobimy.
natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

Rodravn, zawsze jest drugi przedmiot, który wybierasz Jeśli nie wierzysz w swoje siły to chociaż spróbuj, a nuż się uda dostać na wydział lekarski, co więcej, teraz jest tam o wiele więcej miejsc, więc większa szansa na dostanie się. A na pielęgniarstwo duży nabór, więc się dostaniemy, przynajmniej takiej jestem myśli i podzielam swój optymizm, jednak nie chce zapeszać. Powodzenia!
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Nie wiem czy was to pocieszy, ale dziś zarejestrowałam się na położnictwo w razie wu i pisze mi, że zarejestrowałam się jako 222 osoba więc nie chce wiedzieć ile bedzie na pielęgniarstwo aż zaczęłam myśleć gdzie jeszcze składać oprócz Kato i Bydgoszczy w razie wu.
kaartka
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:38

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: kaartka »

Ja również składam na pielęgniarstwo i nie mogę doczekać się studiów.
Próbuję do miast wojewódzkich ale również do Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w mniejszych miastach z myślą tańszego życia tam i bliskości do domu. Życzę nam wszystkim powodzenia!
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

222osoby?! No to jesteśmy w czarnej. Plus jest takich że z tej grupy cześć się dostanie np. na lekarski, a część złożyła do kilku miast i wybierze jedno.

magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Ja się też zastanawiam czy by nie złożyć do tych Państwowych ale no szkoda mi kasy bo juz mam 2 uczelnie i po 2 kierunki. Ja mam nadzieje, ogólnie mi sie wydaje ze wiecej ludzi idzie na położnictwo (tak sobie to wmawiam) Dlatego trzeba liczyć na 2 liste, bo wtedy sie wykruszy wszystko i zostanie dla nas miejsce. Hahaha trzeba było sie bardziej postarać na maturze haha generalnie to ja i tak mam problem z polskim podstawą ludzie powiedźcie mi że jak napisałam ze Wokulski wyjechał, to mi walna kardynał? czy zdam z tym? bo część z czytaniem zwaliłam na calego i tylko ta rozprawka mnie ratuje bo wiem ze on albo wyjechał albo sie wysadził jak skonczył definitywnie z tą łęcką Ja od maja sram żarem dosłownie (
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Ale on wyjechał. Także nie sądzą żeby mieli za coś takiego kardynała dać.
A tak z ciekawości, ile macie dziewczyny % z języka obcego ustnego?

natcza
Posty: 16
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:47

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: natcza »

Magda28, to nie będzie kardynał, ponieważ jego losy nie były do końca dopowiedziane Ja miała z ustnego angielskiego 87 %.
Powiedzcie mi też, jak to jest z badaniami lekarskimi? Robiliście już, czy robicie dopiero wtedy kiedy będziecie wiedzieć, że się dostaliście? Bo ja sama nie wiem.

Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: Rodravn »

Co do badań to sprawa wygląda tak, że się drukuje skierowanie i zanosi razem z dokumentami po dostaniu się. Podobno tam skierowanie zostaje podbite i dopiero wtedy idzie się na badania - i na to będzie czas bodajże do któregoś września.
magda28
Posty: 41
Rejestracja: 25 mar 2016, o 10:05

Re: Pielęgniarstwo 2016/2017

Post autor: magda28 »

Ja miałam 47 % ale atmosfere miałam nie fajną. Nie zrozumiałam pytania to baba jak ryknęła na mnie i wymachiwała rękami jak mi pytanie na nowo mówiła to się tak zestresowałam ze szok. Ja na SUM wyczytałam ze po dostaniu się trza isc po skierowanie na badania i razem z dokumentami zanieść.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości