Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: Sylwanek »

Mam mały mętlik w głowie.
Maturę będę pisał za 2 lata i zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami.
Biologię,chemię,fizykę lubią i umiem zaś z matmą jest już inna historia.
Ogólnie to z matmy cienki jestem,miałem w gimnazjum nauczycieli,którzy nic nie uczyli i mam braki,które powoli nadrabiam.
Matematyki ogólnie nie lubią i mnie nudzi.
Na pielęgniarstwo łatwo jest się dostać,praca nie zawsze jest przyjemna ale bezrobocie nie grozi.
Na farmacji ponoć jest matematyka na I i II roku studiów czyli te całe pochodne,całki,których się boję.
Od razu chciałbym zaznaczyć, że planuję i chcę pracować w Polsce. Moim marzeniem i celem życiowym jest pomoc ludziom i wiem że pielęgniarstwo otwiera mi tą drogę zaś nie wiem jak jest z farmacją.
Jest dużo aptek i fabryk farmaceutycznych i nie wiem czy znalazłbym bez problemu pracę, co sądzicie o tym?
Co radzicie mi bardziej wybrać?
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: inga6 »

Polecam ci bez wahania pielegniarstwo. To teraz bardzo deficytowy i bardzo doceniany w Polsce zawod. Niejednokrotnie slyszlam, ze pielegniarki, zarabiaja bardzo grube pieniadze. Poza tym, jak nie lubisz matmy, to chyba nie ma wybierac studiow, na ktorych ona jest.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: mossa »

Zdecydowanie pielęgniarstwo.
lek. mossa
kwiatuszek666
Posty: 66
Rejestracja: 31 lip 2013, o 21:22

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: kwiatuszek666 »

Ja na farmacji mialam matme tylko pol roku - 3 kolokwia, nawet egzaminu z niej nie bylo, nie robili zadnych problemow

Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: Sylwanek »

Zrobię magisterkę z pielęgniarstwa i licencjat w Polsce.
kwiatuszek666 pisze:Ja na farmacji mialam matme tylko pol roku - 3 kolokwia, nawet egzaminu z niej nie bylo, nie robili zadnych problemow

Naprawdę?
A jeśli mogę wiedzieć to na jakiej uczelni studiujesz/studiowałaś?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: Hogwartnik »

Sylwanek pisze:
kwiatuszek666 pisze:Ja na farmacji mialam matme tylko pol roku - 3 kolokwia, nawet egzaminu z niej nie bylo, nie robili zadnych problemow

Naprawdę?
A jeśli mogę wiedzieć to na jakiej uczelni studiujesz/studiowałaś?
To nie takie niespotykane U mnie na uczelni były dwa kolosy i zaliczenie potem jako połączenie całości. Raczej nic się nie zmieniło
kwiatuszek666
Posty: 66
Rejestracja: 31 lip 2013, o 21:22

Re: Pielęgniarstwo czy Farmacja?

Post autor: kwiatuszek666 »

UM Lublin
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości