PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: Agalek »

Cześć Pierwszaki! . Tu Wasza starsza koleżanka z PAMu . Akademikiem się nie martwcie, bo każdy go dostaje, nie ma z tym najmniejszych problemów. To prawda, że w tym roku powstają na naszej uczelni nowe kierunki, ale powiem Wam, że nikt nie zrobi krzywdy studentom lek czy stomy, jeśli chodzi o miejsca. Niestety na pierwszym roku nie są przydzielane pokaje 1 i 2 osobowe, jedyną opcją sa pokoje o podwyższonym standardzie, przeznaczone dla studentów anglojęzycznych(niestety anglojęzyczni mają pirwszeństwo do tych pokoi, ale w przypadku wolnych miejsc można dostać taki pokój, ale koszt ok.600zł/miesiąc). Ze swojej strony bardzo Wam polecam akademik, ja już 3 lata mieszkam w DS3, nie szukajcie żadnych stancji przynajmniej na początku, bo nic bardziej nie integruje niż wspólny los .
sitek108
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2008, o 14:01

PAM

Post autor: sitek108 »

Myśle że starszej koleżance z doświadczeniem - Agalek, można zaufać Fajnie że dołączasz sie do naszejrozmowy pierwszaków", którzy nie maja pojęcia o tym jak jest w Szczecinie na PAMie ( mowie tu o sobie, ale myśle że nie tylko ja naleze do tej grupy osob ).Możesz nam napisać cos wiecej o standardach w akademikachJa poki co dowiedziałem sie tyle ze nie sa to stamdardy podchodzące pod słowaluksus",piękno",cisza",spokój
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: Agalek »

sitek108 pisze:Ja poki co dowiedziałem sie tyle ze nie sa to stamdardy podchodzące pod słowaluksus",piękno",cisza",spokój

Nigdy nie zapomnę niepowtarzalnego wrażenia, jakie wywarł na mnie akademik 3 lata temupo przekroczeniu progu pokoju miałam ochotę z niego wyjść! Rozpadający się stół, wystający z niego wielki gwóźdź, tynk na moim łóżku osypujący się z sufitu. Chętnie bym wtedy wybiegła z krzykiem, ale nie miałam się gdzie podziać. Planowałam, że w najbliższych dniach się stamtąd wyniosę jak najdalej.ale zostałam parę dni, wprowadziły się dwie współlokatorki, na stole położyłyśmy obrus, już nie straszne nam były gwoździe.pokój zapelnił się naszymi rzeczami.powiesiłyśmy firanki, zasłony(na Boże Narodzenie była choinka, a co!) i nagle zrobiło się bardzo przytulnie.Nagle odkryłam, żewspółtowarzysze niewoli są najwierniejszymi przyjaciółmi:D.
Dziś nie zamieniałabym akademika na żadną stancję. To prawda, o luksusie możecie zapomnieć:D. Pokoje są połączone w tzw. boksy, w jednym boksie są 2 pokoje 3-osobowe i dwiedwójki", czyli 10 osób. Na te 4 pokoje przypada 1 łazienka, która jest niezybyt ekskuzywnym prysznicem, ukrytym za zasłonką, zawiera tez 2 umywalki i wc:).
Imprezy zdarzają się w piątki i soboty, ale też nie zawsze, bo nasza kochana uczelnia serwuje swoim studentom kolokwia w soboty.Wyjątkowo dużo imprez jest na początku, przed ropoczęciem zajęć - trwa intensywna integracja:D. Później wszystko cichnie, a studenci udają się w długą drogę poszukiwania wiedzy anatomicznej, biochemiczznej, farmakologicznejczasami oczywiście z niej zbaczają, nie samą nauką człowiek żyje w końcu:). W tygodniu raczej jest cisza. Ja zawsze się uczę w pokoju, ale na parterze są dwa pokoje cichej nauki, tzw.ryjce". Panuje tam przez 24 godziny wyjątkowo naukowa atmosfera.
Mimo niewątpliwych minusów akademika(brak prywatności, własnego pokoju, wanny:P) naprawdę warto spróbować tam zamieszkać. W akademiku panuje naprawde niezwykła atmosfera.Świetny przepływ informacji, starsi studenci, którzy są kopalnią wiedzy o asystentach, ich ulubionych pytaniach, kolokwiach.najnowsze testy.Studenci, którzy mieszkają poza akademikiem są troszkę odizolowani, na uboczu. Bo centrum życia akademickiego jest właśnie u nas:D. Tutaj też rodzą się najpiękniejsze przyjaźnie, a wiele osób spotyka miłość swojego życia:D Polecam!
ikarina
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2008, o 12:46

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: ikarina »

jakby ktoś z forum szukał współlokatorki do mieszkania 2 pokojowego w szczecinie , to dajcie znać . Dostałam się na pierwszy rok na lekarski . Jestem spokojna i problemów by ze mna nie było . Mój numer gg to 4441634
qartka
Posty: 267
Rejestracja: 16 paź 2007, o 12:44

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: qartka »

zakładając: ze dostane sie na PAM. to bede szukala wspollokator-a/-ki. a moze nawet 2-och. ale jeszcze musze poczekac, bo moje nazwisko nie znalazlo sie na zoltym tle. [ale mam nadzieje, ze sie znajdzie ]
sitek108
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2008, o 14:01

PAM

Post autor: sitek108 »

Powiedzmy że uspokoiła mnie troszke wypwiedz Agalek
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: aquirre »

wszystkoznosnie tylko ten tynk odpadajacy. no i tlocznalaznia".
SkY
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2008, o 10:08

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: SkY »

mam sporo znajomych na PAMie i kazdy sobie chwali akademiki, kilku mieszka wlasnie w DS3 i mnie namawiaja do niego szedl. Pewnie tak sie skonczy i juz mam impreze na 28 wrzesnia ustawiona poza tym mozna przeciez chodzic sie uczyc do biblioteki, kumpel mi opowiadal ze przez pierwsze 3 miesiace uczyl sie tylko tam ale w koncu zaczal sie uczyc tylko i wylacznie w akademiku.

Jak bylem w DS3 przed wakacjami to tez sie zalamalem standardem i tym ze przydzial powierzchniowy na 1 osobe jest mniejszy niz w polskich wiezieniach ale kazdy przezywa taki szok na poczatku, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic i jestem pewien ze bedzie dobrze
milena9632
Posty: 101
Rejestracja: 22 lip 2008, o 10:12

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: milena9632 »

haha wiecie co mnie to wizja akademika przeraza coz milo, sympatycznie, duzo znajomych. ale wolalabym w nim nie mieszkac wlasnie ze wzgledu na warunki i nauke ] coz imprezy znajomi to nie tylko akademik ale sama nie wiem jak to bedzie. a do szczecina pewnie sie dostane bo mam 218 pkt tylko jesli dostane sie tez np do bydgoszczy czy na woj lek do lodzi to szczecin odpadnie bo mam do niego jakies 700km drogi
Greg Haus
Posty: 71
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:45

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: Greg Haus »

A ja z innej beczki - czy, ktoś wie z jakich książek będziemy się uczyć cudownej anatomii?
Bo podobno trudno je potem zdobyć
sylwia9912
Posty: 132
Rejestracja: 4 cze 2008, o 09:44

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: sylwia9912 »

Jakiś spis książek na być podobno w polowie września na stronie
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: aquirre »

napewno to bedzie Anatomia Prawidlowa Krechowieckiego, Bochenek, atlasy anatomiczne Sobotty czy bedzie wymagany Woźniak nie wiem studenci mowia ze na PAMie nie.
z histologii bedzie Zabel z biofizyki Gonet. a wiecej nie pamietam.
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: PIERWSZAKI 08/09 lek/stoma z PAMu łączmy się ;]

Post autor: Agalek »

Anatomia -Zarys anatomii Krechowiecki, Czerwiński
Anatomia człowieka A.Bochenek +atlas anatomiczny, polecam Nettera
Biologia medyczna - wystarczą materiały z ćwiczeń i wykładów
Chemia med. - zielony skrypt PAM, dostępny w skrypciarni w Rektoracie lub u studentów+materiały z ćwiczeń i wykładów(u studentów)
Podstawy pielegniarstwa i ratownictwa - (pielęgniarstwo-niebieski skrypt PAM, desmurgia - II semestr- cieniutkia książkaBandażowanie dostępna w bibliotece)
Biofizyka -Podstwy fizyki współczesnej i relatywistycznej dla studentów biologii i medycyny iPromieniowanie prof.Goneta
Histologia -Histologia W.Sawicki,Histologia Cichocki (dobrze mieć obie)
aguirre Zabel dla leku jest zakazany Tylko dla stomy. Ale histologia dopiero w drugim semestrze
Łacina - biały skrypt z biblioteki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości