Pierwszy rok -poziom trudności

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Onaaa »

Gdzie mogę znaleźć program 1 roku? Nie moge sie odnaleźc na tej stronie uczelni . Mam jeszcze pytanie do Ciebie (biolog91).z czego uczyłaś się na anatomię? Ile mniej więcej stron materiału trzeba ogarnąć na każde ćwiczenia z anatomii?
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: AllMySecrets »

tak ponad połowa zdała biologię tylko dlatego że próg został obniżony do 35% w przeciwnym razie zdałoby mniej niż 50 osób, a ogółem sesji się nie odczuło bo był tylko jeden egzamin

przepraszam, że odpowiadam na pytanie dla biologa ale jak już piszę to napiszę resztę

program jest tutaj, aczkolwiek nie jest on z tego roku, bo z tego roku nie ma i najprawdopodobniej nie będzie:

jeżeli chodzi o anatomię to na początku przynajmniej dla mnie horror koszmar i nie wiem co jeszcze. teraz już jest bardzo dobrze, w sumie na wszystko ma się czas, jeżeli chodzi o podręczniki to bez Bochenka się nie obędzie, warto też mieć skawinę, bo jak np raz zdarzyło się że z poniedziałku na środę trzeba umieć 150 stron z Bochenka to nie bardzo i wtedy najlepiej sięgnąć do Skawiny - krótko, zwięźle i na temat, ale na zaliczenie już Bochenek, na ćwiczenia to różnie czasami jest 15 stron do nauki a czasami 150. ale to się tylko raz tak zdarzyło jeszcze serce to jakieś 110 stron a tak to najwięcej ok 60
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: biolog91 »

On pisze: pytanie do Ciebie (biolog91).z czego uczyłaś się na anatomię?
jestem chłopakiem wszystko, co najważniejsze napisała koleżanka wyżej, więc nie będę tego dublował .
Na anatomii bez Bochenka nie da rady. Pozdro .
Svietlana
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2011, o 20:57

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Svietlana »

Wiem, że temat dotyczy pierwszego roku ale jestem ciekawa który rok w Lublinie jest najtrudniejszy i jak porównujecie studia medyczne do studiów prawniczych (jesli ktoś się orientuje ) ponieważ wiem jak wygląda nauka na prawie uj i jestem ciekawa ile więcej ( bo napewno więcej ) nauki jest na medycynie.
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: AllMySecrets »

Co prawda jestem na pierwszym roku ale z tego co wiem to 1 i 2 rok jest najgorszy, jedni mówią, że drugi gorszy, inni odwrotnie, w każdym razie za to wszyscy mówią, że od trzeciego roku jest już w porządku bo zaczynają się kliniki i już nie ma takiej pamięciowej nauki jak na 1 i 2 roku. Co do prawa nie mam pojęci, bo nie studiowałam
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Dudek »

2 rok jest dużo dużo lepszy jak 1. Katedry są normalne, są prostudenckie, profesorowie,doktorzy,lekarze,magistrzy wyrozumiali i chcą rozmawiać".
Dodatkowo różnorodność przedmiotów sprawia, że nie klnie się na nie jak na anatomię na 1 roku.
Czy pamięciówka, różnie, jeżeli temat się ogarnia, nie chce się go tylko wkuć a zrozumieć, to jest to bardzo dobre i pomocne przy kolejnych partiach materiału.

PS. Biofizyka to zuooo .
GREGOR10
Posty: 21
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 09:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: GREGOR10 »

Witam !
Dostałem sie do wrocławia i lublina i nie wiem co wybrać - opinie dosyc podobne sa

Jak w lublinie wyglada zdawalnosc z anatomi w pierwszym terminie i w jakiej formie jest egzamin, test /opisówka / ustny ? ? Sa gieldy ktore troche ułatwiaja zdanie ?
Co jest najgorsze na pierwszym drugim roku ? slyszalem ze na 1 roku anatomi + bio , na drugim biofiza ? jak wyglada zaliczenie z biofizy ? zagadnienia do opracowania + test? czy opisowo wszystko ?

Z góry dziekuje za odpowiedz !
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: agnieshhhka »

Rozważ sobie odległość, to ważniejsze niż Ci się w tym momencie wydaje, jeśli jesteś z podkarpacia to radzę Lublin.
Jeśli o zaliczenia to wszędzie trzeba się po prostu nauczyć, nie chce mi się pisać o formie zaliczenia bo o tym była mowa już chyba setki razy
Co do Lublina - tu się w miarę spokojnie studiuje, polecam D
payson
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2010, o 07:39

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: payson »

A ja mam pytanie trochę z innej beczki Jak jest z praktykami? Według zamieszczonego gdzieś na biologu rozpisu godzin na poszczególne lata, wychodzi, że po każdym roku jest 4 tyg praktyk. I mam pytanie W jakim miesiącu się odbywają i czy to nam jakoś uczelnia przydziela, czy samemu trzeba sobie załatwiać ?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: julia.....:):) »

praktyki odbywają się od lipca do sierpnia ,Sam wybierasz miesiąc i gdzie chcesz robić praktyki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Medycyna Lwów »

powiedziałbym że od czerwca do września - zależy jak się skończy sesja. Teoretycznie są 4 tyg., ale w praktyce można robić krócej. A co do wyboru szpitala to musi mieć podpisaną umowę z uczelnią
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: wilma »

no Kaamilu, nie wypowiadaj się na temat uni, o którym chyba nie masz pojęcia ja studiuje w lublinie i niezaleznie czy sesja skonczyła mi sie 1 czy 30 czerwca to praktyki OFICJALNIE moge zaczac dopiero od 1 lipca. do 15 wrzesnia - to nowy wynalazek sztucznej inteligencji/wirtualnej uczelni.
payson
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2010, o 07:39

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: payson »

To w sumie dobrze, bo zależy mi na wolnym lipcu A jak jest z chęcią szpitali do przyjmowania praktykantów? Bez problemów, czy kręcą trochę nosem na plączących się młodych? No i gdzie najlepiej się je robi w Lublinie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości