Pierwszy rok -poziom trudności

Onaaa

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Onaaa » 18 lut 2011, o 16:14

Gdzie mogę znaleźć program 1 roku? Nie moge sie odnaleźc na tej stronie uczelni :/. Mam jeszcze pytanie do Ciebie (biolog91)...z czego uczyłaś się na anatomię? Ile mniej więcej stron materiału trzeba ogarnąć na każde ćwiczenia z anatomii?

Awatar użytkownika
AllMySecrets

Post autor: AllMySecrets » 18 lut 2011, o 17:08

tak ponad połowa zdała biologię tylko dlatego że próg został obniżony do 35% :P w przeciwnym razie zdałoby mniej niż 50 osób, a ogółem sesji się nie odczuło bo był tylko jeden egzamin ;)

przepraszam, że odpowiadam na pytanie dla biologa ale jak już piszę to napiszę resztę ;)

program jest tutaj, aczkolwiek nie jest on z tego roku, bo z tego roku nie ma i najprawdopodobniej nie będzie: http://www.umlub.pl/upload/jednostkiam/ ... czania.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

jeżeli chodzi o anatomię to na początku przynajmniej dla mnie horror koszmar i nie wiem co jeszcze... teraz już jest bardzo dobrze, w sumie na wszystko ma się czas, jeżeli chodzi o podręczniki to bez Bochenka się nie obędzie, warto też mieć skawinę, bo jak np raz zdarzyło się że z poniedziałku na środę trzeba umieć 150 stron z Bochenka to nie bardzo i wtedy najlepiej sięgnąć do Skawiny - krótko, zwięźle i na temat, ale na zaliczenie już Bochenek, na ćwiczenia to różnie czasami jest 15 stron do nauki a czasami 150... ale to się tylko raz tak zdarzyło :P jeszcze serce to jakieś 110 stron a tak to najwięcej ok 60

Awatar użytkownika
biolog91

Post autor: biolog91 » 18 lut 2011, o 17:41

Onaaa pisze: pytanie do Ciebie (biolog91)...z czego uczyłaś się na anatomię?
jestem chłopakiem ;) wszystko, co najważniejsze napisała koleżanka wyżej, więc nie będę tego dublował .
Na anatomii bez Bochenka nie da rady. Pozdro .

Svietlana

Post autor: Svietlana » 22 mar 2011, o 21:35

Wiem, że temat dotyczy pierwszego roku ale jestem ciekawa który rok w Lublinie jest najtrudniejszy i jak porównujecie studia medyczne do studiów prawniczych (jesli ktoś się orientuje :P) ponieważ wiem jak wygląda nauka na prawie uj i jestem ciekawa ile więcej ( bo napewno więcej ) nauki jest na medycynie.
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. ;)

Awatar użytkownika
AllMySecrets

Post autor: AllMySecrets » 24 mar 2011, o 08:49

Co prawda jestem na pierwszym roku ale z tego co wiem to 1 i 2 rok jest najgorszy, jedni mówią, że drugi gorszy, inni odwrotnie, w każdym razie za to wszyscy mówią, że od trzeciego roku jest już w porządku bo zaczynają się kliniki i już nie ma takiej pamięciowej nauki jak na 1 i 2 roku. Co do prawa nie mam pojęci, bo nie studiowałam ;)

Dudek

Post autor: Dudek » 2 kwie 2011, o 17:49

2 rok jest dużo dużo lepszy jak 1. Katedry są normalne, są prostudenckie, profesorowie,doktorzy,lekarze,magistrzy wyrozumiali i "chcą rozmawiać".
Dodatkowo różnorodność przedmiotów sprawia, że nie klnie się na nie jak na anatomię na 1 roku.
Czy pamięciówka, różnie, jeżeli temat się ogarnia, nie chce się go tylko wkuć a zrozumieć, to jest to bardzo dobre i pomocne przy kolejnych partiach materiału.

PS. Biofizyka to zuuuuooo :D.

GREGOR10

Post autor: GREGOR10 » 20 lip 2011, o 16:22

Witam !
Dostałem sie do wrocławia i lublina i nie wiem co wybrać - opinie dosyc podobne sa :)

Jak w lublinie wyglada zdawalnosc z anatomi w pierwszym terminie i w jakiej formie jest egzamin, test /opisówka / ustny ? ? Sa gieldy ktore troche ułatwiaja zdanie ?
Co jest najgorsze na pierwszym drugim roku ? slyszalem ze na 1 roku anatomi + bio , na drugim biofiza ? jak wyglada zaliczenie z biofizy ? zagadnienia do opracowania + test? czy opisowo wszystko ?

Z góry dziekuje za odpowiedz !

Awatar użytkownika
agnieshhhka

Post autor: agnieshhhka » 20 lip 2011, o 20:53

Rozważ sobie odległość, to ważniejsze niż Ci się w tym momencie wydaje, jeśli jesteś z podkarpacia to radzę Lublin.
Jeśli o zaliczenia to wszędzie trzeba się po prostu nauczyć, nie chce mi się pisać o formie zaliczenia bo o tym była mowa już chyba setki razy ;p
Co do Lublina - tu się w miarę spokojnie studiuje, polecam ;D

payson

Post autor: payson » 4 sie 2011, o 09:20

A ja mam pytanie trochę z innej beczki :D Jak jest z praktykami? Według zamieszczonego gdzieś na biologu rozpisu godzin na poszczególne lata, wychodzi, że po każdym roku jest 4 tyg praktyk. I mam pytanie :/ W jakim miesiącu się odbywają i czy to nam jakoś uczelnia przydziela, czy samemu trzeba sobie załatwiać ? :oops:

Awatar użytkownika
julia.....:):)

Post autor: julia.....:):) » 4 sie 2011, o 10:54

praktyki odbywają się od lipca do sierpnia ,Sam wybierasz miesiąc i gdzie chcesz robić praktyki :)

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów » 4 sie 2011, o 12:20

powiedziałbym że od czerwca do września - zależy jak się skończy sesja. Teoretycznie są 4 tyg., ale w praktyce można robić krócej. A co do wyboru szpitala to musi mieć podpisaną umowę z uczelnią

wilma

Post autor: wilma » 4 sie 2011, o 13:49

no Kaamilu, nie wypowiadaj się na temat uni, o którym chyba nie masz pojęcia :P ja studiuje w lublinie i niezaleznie czy sesja skonczyła mi sie 1 czy 30 czerwca to praktyki OFICJALNIE moge zaczac dopiero od 1 lipca. do 15 wrzesnia - to nowy wynalazek sztucznej inteligencji/wirtualnej uczelni.
Why do I keep on hitting myself with a hammer?
Because it feels so good when I stop.

payson

Post autor: payson » 4 sie 2011, o 14:04

To w sumie dobrze, bo zależy mi na wolnym lipcu :oops: A jak jest z chęcią szpitali do przyjmowania praktykantów? Bez problemów, czy kręcą trochę nosem na plączących się młodych? No i gdzie najlepiej się je robi w Lublinie? :D

ODPOWIEDZ