Pierwszy rok -poziom trudności

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: ebedziebe »

Witam ,
Planuje od października studiować w Lublinie lekarski (mam takie wyniki ze raczej będzie to możliwe)
Chciałbym zapytać czy jest naprawdę tak ciężko jak się wydaje ?
Ile czasu zajmuje nauka ? (wartość średnia , wasze spostrzeżenia)
Jaki przedmiot jest najtrudniejszy ?
Ostatnio miałem kontakt z 1 tomem bochenka (kilka rysunków czaszki , kończyny górnej) czy trzeba znać wszystkie kości i mieście czy tylko te ważniejsze ? Widziałem że cześć była podpisana po polsku część po łacinie w jakiej formie trzeba umieć ?
Przeraża mnie to trochę.
Podzielcie sie doświadczeniami
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: black_daisy »

generalnie miło wspominam pierwszy rok] jak sobie rozplanujesz nauke to nie jest źle, choć trzeba sie nastawić że jest tego dużo. Ale na wyjście do knajpy od czasu do czasu też sie znajdzie czas) ogólnie to na pierwszym roku jest mało zajęć bo średnio 2 godziny dziennie wiec np ja jakoś szczególnie nocek nie zarywałam. Ale z anatomii na każde zajęcia jest tyle materiału że sie siedzialo prawie całymi dniamiP trzeba znać wszystkie nazwy po polsku i po łacinie, a jeśli chodzi o szczegóły to są wytyczne które mięśnie z przyczepami, które naczynia z przebiegiem, itp, a które tylko wymienić] na początku było ciężko, ale z czasem sam będziesz wiedział jak sie uczyć) ważne też żeby trafić na fajnego asystenta)
jeśli chodzi o inne przedmioty to dla mnie najgorsza była biologia, strasznych szczegółów tam wymagali no i nudy./ chemia nawet że spoko, a o innych to nawet nie mówie bo taki lajcik ogólnie to nie jest tak źle jak niektórzy straszą:P

heh pamietam jak sama rok temu siedziałam na forum i chłonęłam każde słowo starszych:P
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: Arkuos »

[at] a w jakieś książki trzeba się zaopatrzyć ? Ktoś pisał, ze nawet Bochenka nie trzeba , bo mają ich pełno w bibliotece.
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: black_daisy »

z tymi bochenkami to jest tak że dużo osób kupuje, ale w bibliotece rzeczywiście jest ich sporo, jak szybko zamówisz to nawet na nowe wydanie sie załapiesz :] ale te z 1990 i starsze też są dobreP choc ja osobiście troche żałuje że nie kupiłam bo fajnie mieć taką pozycję w swojej przyszłej biblioteczceP a jeśli chodzi o reszte książek to miałam ksera (atlas do biologii ok. 200zł - miałam zdjęcia na płycie), itp. Z reszta innych książek w bibliotece jest chyba mało.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: ebedziebe »

Czyli bez bycia geniuszem też da sie radę ?
Po prostu bedę musiał sie nauczyc systematycznej pracy a z Tym byl kłopot z LO bo wszystko jakoś tak samo do głowy wchodziło
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: black_daisy »

to znaczy że masz dobrą pamieć, a ona jest ważna na 1 rokuP spokojnie da sie rade, podobno jak już sie dostaniesz to potem ciężko jest wyleciećP
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: ebedziebe »

Dzieki w takim razie serdecznie , bo miałem wątpliwości czy warto tam iśc.
thx
black_daisy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:54

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: black_daisy »

pewnie że warto)
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: ebedziebe »

warto w sensie czy sie tam utrzymam
Awatar użytkownika
klaudynka4
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2009, o 17:46

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: klaudynka4 »

Ja to sie najbardziej boję że przyjdę na zajęcia a tu nic nie będę rozumieć o co chodzi
A jak jest z wykładami? Warto chodzić? Bo podobno na niektórych uczelniach mówią, że nie warto, bo tego samego można się z książek dowiedzieć.
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: agnieshhhka »

Też popieram, że lekarski na pierwszym roku da się przeżyć
A wykłady. Hmm, sama zobaczysz, niektórym to pomaga w nauce, innym raczej nie.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: AllMySecrets »

a mam pytanie bo przeglądam rózne UM w Polsce i gdzieniegdzie piszą, że już na 1 zajęciach cos wymagają, jakies pytanka itp. w Lbn tez tak jest?
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Pierwszy rok -poziom trudności

Post autor: marth »

A tak naprawdę to co mi może zrobić prowadzący, jak przyjdę kompletnie zielony na zajęcia? Przecież i tak miarą oceny przyswojenia tematu są kolokwia. Czy mogą np. nie dopuścić do pierwszego terminu, jeśli się będzie przychodzić nieprzygotowanym?

(to odnośnie anatomii)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości