Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Post autor: Iwus »

Pierwszy na Opolszczyźnie neurostymulator przeciwbólowy wszczepili pacjentowi neurochirurdzy z WCM. Elektroda w kręgosłupie oraz kabelek i malutkie urządzenie elektroniczne pod skórą sprawiły, że pacjent, który latami cierpiał katusze, nie odczuwa już bólu
To urządzenie wielkości pudełka zapałek, wyposażone w bateryjkę wystarczającą na kilka lat. Umieszcza się je pod skórą pacjenta (w powłokach brzusznych albo na plecach). Wychodzącą z niego elektrodę wprowadza się z kolei do kanału kręgowego (kabel łączący elektrodę z naurostymulatorem biegnie pod skórą).
wszczepienie neurostymulatora to idealna metoda dla osób cierpiących na przewlekłe, dokuczliwie bóle, u których zawiodły wszelkie inne metody, takie jak leczenie operacyjne czy farmakologiczne. To drogi zabieg: urządzenie kosztuje 30 tys. zł. Na szczęście od niedawna refunduje je NFZ.
Neurostymulator można zastosować w przypadku przeróżnych przewlekłych (trwających ponad pół roku) bólów pochodzących od kręgosłupa, a także niektórych bólów związanych z rakiem.

Wszczepienie neurostymulatora nie jest nieodwracalne - urządzenie można wyjąć i wrócić do stanu przed zabiegiem.
gazeta.pl
Potwor
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2006, o 08:47

Re: Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Post autor: Potwor »

Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa do głowy:a TENS2 kosztuje 300zł, czyli 100x mniej
cierpiaca11
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 20:32

Re: Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Post autor: cierpiaca11 »

witam!przeczytalam wlasnie o pacjencie ktory mial wszczepiony ten stymulator, mam wielka prosbe jak by mial ktos jakies namiary na tego pana to bardzo prosze o kontakt ja czekam wlasnie na wszczepienie stymulatora i chce sie dowiedziec cos wiecej i czy nadal ten pan sie dobrze czuje.bardzo prosze o kontakt
rencia
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2009, o 20:16

Re: Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Post autor: rencia »

Witam serdecznie. Szukam kontaktu z ludźmi co mają założony stymulator przeciwbólowy. Jestem na lekach p/bólowych które nie pomagają oraz po dwóch zabiegach operacyjnych na kręgosłupie. W sierpniu zostałam zakwalifikowana do zabiegu ale spanikowałam i nie zgodziłam się. Teraz żałuje. Szukam kontaktu z ludźmi którzy mają założony stymulator. Proszę o pomoc.
pannet1
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:59

Re: Pierwszy stymulator bólu wczepiony do kręgosłupa

Post autor: pannet1 »

Na bóle
Transtec bez literki P na recepcie b drogi
Ja mam doswiadczenia z tymi i wszystkimi lekami co napisaliście
W końcu stosuję stymulacja prądem DD , Tens /aparacik na baterie c 350zł Sanitas sem40/ustawionych na 80Hz i powyzej mrowienia lecznicze sa przyjemne i pomagaja na przeczylice ale nie na ból głębszy ,dlatego mam wskazanie na neurostymulator p/bólowy fMedtronic
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości