Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Spokojnie, jeśli dobrze oznaczyłaś, podpisałaś i ładny wykresik Ci wyszedł to muszą Ci uznać. To przecież to samo, kto powiedział że akurat oś y ma znaczyć to a oś x tamto. To przeciez to samo tylko ubrane w inną sukienkę.
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Beja »

Moim zdaniem to nie jest do zaliczenia raczej. Wydaje mi się, że taki problem był poruszany w mnie na biologii kiedyś. Zależność czegoś (Y) od czegoś (X), a nie X od Y - przecież to zupełnie inny wykres wychodzi. To tak jak na fizyce: wykres np. prędkości (oś Y) od czasu (oś X). Będę wiedzieć w środę koło południa, bo wtedy oddadzą nam maturki.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

Beja ma racje -niestety- musi byc odwrotnie, tak powiedziala moja biologiczka a min dlatego ze w poprzednim zadaniu kazali nam sformułowac wniosek , tylko dziwne ze w samym pytaniu do tego wykresu pisze ze"szybkosc przewodzeni impulsow nerwowych przez włókna rdzenne w zależności od ich średnicy

to bez sensu troche , takieg głupie cos i punkty lecą.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Ja mam za to 2 punkty a zrobiłem tak jak Marzena, mam tylko w nawiasie napisaneodwrócenie osi wykres nie wychodzi inny, odwóć go sobie i jest ten sam co powinien być.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

no pewnie ze wykres taki sam wychodzi , a ja bym miala za niego i tak 1 pkt na 2 //
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Według mnie i mojej sorki od biologii to jest poprawne, przecież odwócenie osi na nie wpływa absolutnie na wynik jeśli współrzędne są dobrze zaznaczone.
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Philippeo »

Tak nie może być. Na mojej próbnej maturze w styczniu też zrobiłem ten błąd. Pod względem matematycznym jest to rzeczywiście bez znaczenia na której osi co będzie, lecz robi to ponoć wielką różnicę pod względem fizycznym.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

i to tak jest, jeden Ci uzna a drugi już nie,
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

zielenica pisze:pani Korczaszko napisał/a:
o wow to jaki tam jest próg

z tego co wynikało z dodatku do wyborczej (kiedyśtam już) to rok temu trzeba było mieć 86% punktów ze wszystkiego co można uyskać (chem/biol/mat/fiz - 2 z nich rozszerzone, ang postawa, ale chyba jakoś to po swojemu przeliczają)
z chemią u mnie trochę gorzej niż z biol. nie dużo, ale jednak XD
sorry za offtop ale tak a propos tego. dzis próbowano mi wkręcić, że na CMUJ trzeba zdawać polski, obcy, fizykę, chemię i biologią - wszystko na rozszerzeniu, a żaby się dostać trzeba mieć średnio 98%
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Marzena pisze:i to tak jest, jeden Ci uzna a drugi już nie,
No i tak jest i będzie.
Awatar użytkownika
kacz2n
Posty: 150
Rejestracja: 20 lis 2007, o 12:11

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: kacz2n »

pani Korczaszko pisze:zdawać polski, obcy, fizykę, chemię i biologią - wszystko na rozszerzeniu, a żaby się dostać trzeba mieć średnio 98%
To by było bardzo nierealne. To ilu uczniów miałaby ta szkoła.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

ja to wiem , ale co ja się będę kłócić . nie wiem czy jakby zebrać czołówkę ze wszystkich kandydatów na jakąkolwiek medyczną uzbierałoby sie 200 z takimi wynikami (baa nawet 10, z fizyką, biologia i chemią to może, ale dodatkowo z językami to już wątpię)

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 16:01 ]
dziś omawialiśmy te matury, ale zaspałam na pierwszą biologię, więc jak jest w końcu z:
18) nasiona są przetrwalnikami roślin. Zarodek rozwijając się zużywa cukry proste (w kluczu jeszcze jest podane, że przekształca je w skrobię)
18) Jeśli chodzi o mnie to mi też sie wydaje że spada dlatego bo zarodek zużywa na potrzeby energetyczne cukry proste do póki nie powstanie dostateczna ilość materiału zapasowego hm.
natomiast wiem, że moja nauczycielka nie uznawała
3) wykres do przewodzenia
zaczęłam rysowanie wykresu od zera, a nie od jedynki taka jak jest w przykładzie to 0pkt?
3) jest ok
koleżanka miała identyczny błąd
co do ulubionego pytania o chrząszcze. w kluczu było, że zostanie ograniczona liczebność obu lub jednego gatunku, żeby była mowa o wyparciu to nie pamiętam (na drugiej bio akurat omawialiśmy ostatnie pytania )

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 16:08 ]
jeszcze zadanie 12. tabelka z fotosyntezy i oddychania. odejmowała pkt. jeśli ktoś nie dopisał w produktach oddychania ATP, wg mnie z klucza nie wynika, że nie musi zostać napisany (w kluczu jest 1. CO2/ATP 2. woda/ATP)
co o tym sądzicie?

a tak ogólnie jak poszła matura u was w klasie. u mnie 3 osoby miały niewiele ponad 70%, reszta jeszcze mniej
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: zielenica »

u mnie jedna panna nie zdała (ale na operonie pisała chemię - 12%, teraz zmianiła przedmiot - biol: 18%. ale to już tak bywa)
część osób się poprawiło, kilka skoczyło w pro. z Operonem o ~15% do góry, część spadła. ale generalnie - jest postęp ^^ były trzy osoby z 80% i więcej (na ok 18 zdających biol rozszerz XD)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości