Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

pani Korczaszko pisze:jeszcze zadanie 12. tabelka z fotosyntezy i oddychania. odejmowała pkt. jeśli ktoś nie dopisał w produktach oddychania ATP, wg mnie z klucza nie wynika, że nie musi zostać napisany (w kluczu jest 1. CO2/ATP 2. woda/ATP)
co o tym sądzicie?
Nie trzeba było ATP, można było wpisać wode i CO2, w kluczu był slash/ czyli zarówno ta jak i ta odpowiedź jest poprawna. Jak dla mnie nawet lepiej było wpisac CO2 i H2O bo wykazało sie że procesy anaboliczne i kataboliczne są odwrotnością.
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Beja »

Jestem po omówieniu arkusza rozszerzenia z moją nauczycielką i ona nie zaliczała jeśli ktoś na wykresie odwrotnie opisał osie, bo tak jest w kluczu, choć nie jest do końca przekonana o tym, że to jest błędne.
Ja napisałam ten arkusz na 85% - dobrze, ale pewien niedosyt jest.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

zielenica pisze:u mnie jedna panna nie zdała (ale na operonie pisała chemię - 12%, teraz zmianiła przedmiot - biol: 18%. ale to już tak bywa)
u mnie jedna dziewczyna nie zaliczyła fizyki podstawowej - 18%. chciała iść na stomatologię ewentualnie na farmację. Do Warszawy. Bez komentarza. Nauczyciel ją zjechał.

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 18:55 ]
Carnage pisze:Nie trzeba było ATP, można było wpisać wode i CO2, w kluczu był slash/ czyli zarówno ta jak i ta odpowiedź jest poprawna. Jak dla mnie nawet lepiej było wpisac CO2 i H2O bo wykazało sie że procesy anaboliczne i kataboliczne są odwrotnością
tak myślałam ale wolałam sie upewnić

a jak z tymi nasionami. to z cukrami skrobią i glukozą. zaliczyli ci?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Tak, ale juz Ci mówie jak napisałem, bo mam arkusz w domu:
Wyjaśnij związek obserwowanych zmian zawartości węglowodanów z biologiczna rolą nasion

Odpowiedź: Nasiona mają umożliwić przetrwanie dojrzewającemu zarodkowi, aby było to możliwe musi wzrosnąć ilosć materiału zapasowego czyli skrobii
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

ee to ja napisałam, że żeby wzrosnąć zużywają glukozę. więc inaczej czyli raczej źle. dzięki za odp.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Hehe, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, w maju powinno być lepiej. Nie wiem czy tu będę zaglądał wtedy bo mozna sie tu czasem nieźle zdołowac dowiadując się że ma sie źle.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

ee ja nie płaczę. tylko staram się jak najprecyzyjniej określić co miałam dobrze w sumie nie potrzebuję aż tak dobrego wyniku z biologii. z chemii jestem mocniejsza i nią zamierzam nadrabiać ewentualne niepowodzenie

ja to będę zaglądać, trzeba wiedzieć jak mniej więcej mi poszło żeby sobie nie zawyżyć, a później nie przeżyć szoku.
Carnage, jeszcze nie widziałam, żebyś gdzieś mówiła na jakie studia idziesz. więc?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

pani Korczaszko pisze: Carnage, jeszcze nie widziałam, żebyś gdzieś mówiła na jakie studia idziesz. więc?
Hehe, brdzo lubie waszą płeć ale nie żeby mnie z nią utorzsamiać
A co do Twojego pytanka to do Warszawy sie wybieram na SGGW, na biologię chyba, a Ty?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

kurde dobrze wiem, że jesteś chłopakiem nie wiem skąd ta pomyłka (staram się patrzeć na znaczek przy nicku )
SGGW - weterynaria więc to samo miejsce
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Może sie na wykładach jakiś zobaczymy
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: zielenica »

a czy ktoś wybiera się na UJ? ^^
(najlepiej na biologię)
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Astacus »

Pewnie tam tez złożę
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: zielenica »

to nie będę jedyna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości