Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Kaś.. .
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2007, o 17:31

Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Kaś.. . »

pytanie, jak wyzej.

moja szkola pisala dzisiaj probna mature z biologii organizowana przez OKE w Poznaniu, ale nigdzie nie moge znalesc tych arkuszy, a tym bardziej odpowiedzi do nich.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2008, o 10:23 przez Kaś.. ., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: agatha_89 »

Tak, ja pisałam dzisiaj maturę z biologii. Tez szukałam odpowiedzi w internecie,ale najpawdopodobniej w internecie ich nie ma
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

Też pisałam i też nigdzie nie ma i pewnie nie bedzie a jak wam poszła ? z którym zadaniem mieliście największy problem? uważacie że była trudniejsza czy łatwiejsza od operonu ?
chloe
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2008, o 13:15

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: chloe »

zdecydowanie trudniejsza ta z operonu w porownaniu z nia byla banalna. Zreszta ja na codzien mam podreczniki z operonu i musze powiedziec ze ci z wydawnictwa wiele sie nie wysilili wszystko: rysunki, a jak patrzalam na zadania z podstawy to nawet byly tam te same zadania ktore sa w podreczniku
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

Ciekawe jak bedzie w maju, myślicie że dadzą trudniejsza czy łatwiejszą ?
Kaś.. .
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2007, o 17:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Kaś.. . »

mi tez wydaje sie trudniejsza, ta z operonu to bylo nic w porownaniu z dzisiejsza. zaczynam sie bac.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: agatha_89 »

Dzisiejsza była zdecydowanie trudniejsza od operonu. Byłam w lekkim szoku jak zobaczyłam pierwsza strone z zadniami-zamrurowało mnie, nie wiem nie spodzewałam sie takich pytań. A matura robiona przez Operon to czysta komercja.
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Anea »

Też pisałam próbną w minioną środę, nie mam porównania z Operonem bo moja szkoła nie brała w niej udziału. Ciekawe jaki będzie klucz, ale porównując z innymi arkuszami, które widziałam ten wydawał mi się dość trudny.
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Philippeo »

Moim zdaniem ta matura w środę nie była najtrudniejsza więc pewnie w maju będzie trudniej:/ A jak zobaczyłem zadanie z dziurą w klatce piersiowej czy coś w tym stylu potem jakieś doświadczenie w podobnym stylu, to sobie mowięhelloooo, co ja tu robię?! ale następne strony były łatwiejsze.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Korczaszko »

a są gdzieś zadania z tych matur na internecie? chętnie bym sobie zajrzał
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Anea »

Ta dziura w klatce piersiowej to rzeczywiście nie wiedziałam o co im konkretnie chodzi, doświadczenie z obserwacją rodzajów oddychania też było ciekawe. nie wiem jak z biologią ale w kluczu z polskiego i angielskiego były błędy, korekty przysłali w pt do szkoły )
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Marzena »

A co napialiście odnośnie tej dziury w klatce piersiowej ?
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: Pisaliscie dzisiaj probna mature z biologii?

Post autor: Philippeo »

Ja napisałem, że spowoduje to spadek szczelności płuc a pierwsza pomoc tam opisana jest dobra gdyż spowoduje jak najmniejsze straty powietrza z organizmu. Mój nauczyciel nie sprawdza matur, ale powiedział mi, że o ile to drugie mam chyba dobrze, to w pierwszym bardziej chodzi o zapadnięcie się płuc, choć moje też jest trafne, ale zobaczymy jak będzie po oddaniu i w kluczu:).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości