Plakat Partii Kobiet

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Plakat Partii Kobiet

Post autor: Guru » 20 wrz 2007, o 22:34

Specjalnie zakładam ten temat tu nie w dziale polityka, żeby więcej osób go wypatrzyło. A tymbardziej więcej Pań, bo do kobiet(głównie, ale nietylko) kieruje to pytanie:

Co myslicie o tym plakacie Partii Kobiet?
partia_kobiet.jpg
Czy czujecie sie godnie reprezentowane przez ten plakat, PK i panią Gretkowską? Dlaczego kobieta, która w epoce powszechnego konsumpcjonizmu i popkultury(a raczej sexkultury) jest niemal zawsze przedstawiana jako obiekt seksualny, obiekt pożadania również na plakacie wyborczym musi byc przedstawiana nago? Tani przyciągający chwyt reklamowy czy jakis większy sens? Jakie są Wase odczucia?

Awatar użytkownika
Sunflower77

Re: Plakat Partii Kobiet

Post autor: Sunflower77 » 21 wrz 2007, o 08:58

Do mnie ten plakat wcale nie przemawia. Liga ta zyskała by poparcie, gdyby przedstawiły pracującą matkę z dzieckiem. Każdy wie, że dziś to jest najważniejszy problem kobiet chcących mieć dzieci. To jest smutne, że pracodawcy pozbywają się takich kobiet z pracy.

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Post autor: Savok » 21 wrz 2007, o 09:32

Mysle, ze wiekszym problemem jest co innego. Partia ta od czasu swojego zalozenia miala tylko jedna glosna akcje, ktora towarzyszyla wlasnie zalozeniu partii. Od tamtej pory nawet zdarzylem zapomniec, ze ona istnieje.

Teraz z braku sukcesow i postepujacej kampanii promocyjnej w ciagu ubieglego roku od powstania pratii, PK nie ma sie czym zareklamowac. Uzywaja wiec najstarszego na swiecie damskiego fortelu, czyli urody.

Jak dla mnie nie tedy droga do Parlamentu.

Mateusz

Post autor: Mateusz » 21 wrz 2007, o 09:42

Plakat zaskakujący, może budzić kontrowersję, a skoro może budzić kontrowersję to może wartoby znaleźć inny sposób na przyciągnięcie elektoratu?

Jeśli chce się pokazać kobietę niezależną finansowo - można przedstawić kobietę w pracy i skontrastować z kobietą zajmującą się domem. Czemu od razu "nagość"?

Awatar użytkownika
skarabae

Post autor: skarabae » 21 wrz 2007, o 10:12

Nie wiem dlaczego wszyscy w przedstawianiu nagości widzą tylko jeden sens- eksponowanie seksualności, czy to nie jest też wynik działania tego konsumpcjonizmy i popkultury?

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Post autor: Savok » 21 wrz 2007, o 11:35

skarabae pisze:Nie wiem dlaczego wszyscy w przedstawianiu nagości widzą tylko jeden sens- eksponowanie seksualności
Poniewaz pokazywanie nagosci ma wlasnie ten cel, zaden inny.

Awatar użytkownika
skarabae

Post autor: skarabae » 21 wrz 2007, o 12:37

Na plaży nudystów, na wszystkich aktach które powstały przez wieki? Tylko ten i żaden inny?
Wydaje mi się, iż przedstawianie nagości w kontekście aseksualnym, zwłaszcza gdy modelem jest osoba nie spełniająca kryteriów atrakcyjności może mieć na celu walkę z postrzeganiem nagości jw.

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Post autor: Savok » 21 wrz 2007, o 12:41

Tia, tylko, ze te zasady nie tycza sie reklamy, a tym wlasnie jest plakat PK. Ma za zadanie zwracac uwage i utwierdzac sie w pamieci. A aspekt seksualny jest do tego idealny i nader czesto w reklamie wykorzystywany.

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 21 wrz 2007, o 13:53

skarabae pisze:Nie wiem dlaczego wszyscy w przedstawianiu nagości widzą tylko jeden sens- eksponowanie seksualności, czy to nie jest też wynik działania tego konsumpcjonizmy i popkultury?
W takim razie pytanie, jaki Ty widzisz sens przedstawiania nagich kobiet na plakacie wyborczym?

Jakusz
Moderator w spoczynku

Post autor: Jakusz » 21 wrz 2007, o 14:04

Dla mnie jest to jeden ze sposobów promocji - dobry jak każdy inny. Przekaz jest jasny i klarowny. Dziwie się w ogóle, że wzbudza tyle emocji.

Nie wiem jednak co na to powiedzą ludzie o poglądach feministycznych. Mogę sądzić, że zostanie to odebrane bardzo negatywnie. Bo czyż znowu nagość kobiety nie została wykorzystana podmiotowo?

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 21 wrz 2007, o 14:14

JakubikF pisze:Dziwie się w ogóle, że wzbudza tyle emocji.
poniekąd sam sobie odpowiedziałes:
JakubikF pisze:Bo czyż znowu nagość kobiety nie została wykorzystana podmiotowo?
przedmiotowośc nagości kobiet, czy też samej kobiety w plakacie wyborczym partii która powinna walczyć z czyms takim, a nie to stosowac...

Awatar użytkownika
Sunflower77

Post autor: Sunflower77 » 21 wrz 2007, o 16:18

Przekaz jest jasny i klarowny
A co według ciebie oznacza ten plakat? Bo ja nie wiem :roll:

Awatar użytkownika
Anielica88

Post autor: Anielica88 » 21 wrz 2007, o 16:37

Nie bez powodu kobiety tej parti zastosowaly taki obraz plakatu...Wkoncu chca ukazac swoja potege nad plcia meska..."typowe" kobiety 21 wieku...Nawet jesli jets to tani chwyt reklamowy to ma przekaz o wiele głebszy tylko trzeba polaczyc umiejetnie fakty...Madre kobiety wiedza co robia i kiedy... swoje sztuczki wykorzystuja swietnie w dobraniu do odpowiednich sytuacji...
pozdrawiam

ODPOWIEDZ