pływanie

Tutaj znajdziesz posty tylko o sporcie w Polsce i na świecie
Awatar użytkownika
Anex

pływanie

Post autor: Anex » 7 gru 2006, o 16:00

Właśnie. Podstawowe pytanie: Czy umiecie pływać? drugie pytanie Czy lubicie spędzać czas na basenie? trzecie pytanie Czy lubicie pływać w ogole i gdzie( morze, jeziorko, basenik) i po czwarte Wszystko co dotyczy pływania, basenu i wody.

PS Temat specjalnie dla tina
PS2 Ja nie umiem pływać, probuje się jakoś uczyć, ale nie wychodzi. Jeśli już pływać czy taplać się w wodzie to gdzieś na powietrzu nad ciepłym morzem najlepiej Adriatykiem w zatoczce, bo są małe fale( podstawa) można sobie siedzieć w wodzie i niemarznąć.

Iwus

Re: pływanie

Post autor: Iwus » 7 gru 2006, o 16:21

podobno umiem pływać,ale próbuje tylko na basenie.Nad jeziorem boje się bo nie wiem jaka jest głębokość.

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 7 gru 2006, o 17:33

plywac lubie ale na plecach, reszta miw ychodzi kiepsko, zresza juz bardzo dlugo nie plywalem, chyba kilka lat...
ale interesuje sie plywaniem i lubie ogladac ta dyscypline, i maly news:
W finałowym wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Europy w Helsinkach Przemysław Stańczyk wywalczył srebrny a Paweł Korzeniowski - brązowy medal. Zwyciężył Rosjanin Jewgienij Priłukow z czasem 3.39,02.

:wink:

i jeszcze raz sie powtorze, bo na prawde zaluje ze Ian Thorpe zakonczyl kariere...

Awatar użytkownika
Anex

Post autor: Anex » 7 gru 2006, o 17:37

Guru nie byłbyś sobą bez newsów hehe. A ja nawet na plecach nie umiem :x

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 7 gru 2006, o 17:48

Anex pisze:Guru nie byłbyś sobą bez newsów hehe.
oczywiscie i dlatego kolejny:
Katarzyna Baranowska wywalczyła złoty medal na 200 m stylem zmiennym :yahoo:

Awatar użytkownika
Anex

Post autor: Anex » 7 gru 2006, o 18:05

I kolejny
Otylia Jędrzejczak wywalczyła swój złoty medal na mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Helsinkach. Polka wygrała finał na jej koronnym dystansie - 200 metrów stylem motylkowym i czasem 2:04,94 ustanowiła nowy rekord Europy.

Awatar użytkownika
malwka
Moderator w spoczynku

Post autor: malwka » 7 gru 2006, o 19:58

a ja pływam tak sobie (najlepiej chyba na plecach mi idzie) albo trupem hihi :evil: Woda to nie jest mój żywioł... zdecydowanie wole np po górach pochodzić :)

Awatar użytkownika
Anielica88

Post autor: Anielica88 » 7 gru 2006, o 20:13

A ja uwielbiam plywac na plecach lub zabka:p niestety nie umiem na kraula, wielokrotnie sie uczylam ale niezbyt mi to wychodzilo:d delektowac sie mozna gdziekolwiek ale klimaty typu swieze powietrze, sloneczko, cieplutka i czyst a woda,to jest to na co chyab kazdy ma ochote:) A Australia czeka :mrgreen: :yahoo:
pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
jillian

Post autor: jillian » 7 gru 2006, o 20:20

W czasach jak chodzilam jeszcze do podstawówki, na basenie zaczęłam się topić. I długo poźniej nie miałam styczności bezpośrenio z większą ilością wody. a le lubie pływać...... rowerkim wodnym, łódką czy kajakiem :P

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 8 gru 2006, o 17:47

Beata Kamińska z czasem 2.24.87 zdobyła brązowy medal w finałowym wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym podczas rozgrywanych w Helsinkach mistrzostw Europy.
Złoto wywalczyła Brytyjka Kirsty Balfour - 2.21,82, a srebro Niemka Anne Poleska - 2.23,12.
Druga Polka startująca w finale, Iwona Prądecka zajęła z czasem 2.26,76 szóstą pozycję.
PAP
aniołek pisze:A ja uwielbiam plywac na plecach lub zabka
to moze poplywamy razem :wink:

Awatar użytkownika
tin
Moderator w spoczynku

Post autor: tin » 8 gru 2006, o 18:46

A ja nie umiem pływać :shock:
Patrząc na 16-letnia Iwonke Prądecką tak mi się właśnie wydaje. Z roku na rok polscy pływacy są coraz lepsi i stara wiara odchodzi w zapomnienie. Teraz jak nie pływasz od 6 roku życia to zapomnij o zwycieztwach...

Iwus

Post autor: Iwus » 8 gru 2006, o 19:41

Ostatnio byłam na basenie i stwierdziłam fajną rzecz-już nie śmierdzi chlorem.
Pamiętam że jak zawsze przychodziłam z basenu to strój i ręcznik długo śmierdział chlorem.

Awatar użytkownika
tin
Moderator w spoczynku

Post autor: tin » 9 gru 2006, o 11:35

Do wszystkiego można sie przyzwyczaić :wink:
Wystarczy stosowac oliwkę, i dobrze spłukac ciało po wyjsciu z niecki, a na ciele nie bedzie zapachu chloru.
Pozatym teraz jest dużo wiecej środków bakteriobójczych i dezynfekcyjnych, wiec częściowo zastapiły one chlor.
Pozatym jesli na pływalni woda jest czesto wymieniana to mniej sie ją chloruje(a od jakoiegoś czasu wymogi sie zaostrzyły). Najgorzej jest jak są zawody(bo to tez zalezy od il. osób korzystajacych z basenu) wtedy woda az gesta sie robi(oczywiscie na imprezach typu Mś czy ME to jest nie do pomyslenia). Wiem to z doświadczenia bo pracowałem jakis czas jako ratownik na jesnej z pływalni.

ODPOWIEDZ