PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: tusiulka »

Witajcie Czy macie może jakieś wypróbowane sposoby na uciszanie PMSu? Niestety cierpię na niego przez dość długi czas w ciągu jednego cyklu (najczęściej 10 dni, nawet czasem do 14). Szczerze mówiąc nie mogę sobie dać z nim rady i jakoś go poskromić. Najgorzej przeszkadza mi huśtawka nastrojów. Potrafię się śmiać w jednej chwili a za chwile rzucać piorunami albo płakać czasem nawet bez powodu. Szukam jakiegoś sposobu na pozbycie się tego, albo przynajmniej zmniejszenie nasilenia, bo to jest naprawdę uciążliwe, nie tylko dla mnie, ale dla osób z mojego otoczenia. Z góry dzięki za odpowiedzi
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: nelia »

Ja wcinam czekoladę
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: jagodzio »

A np. branie tabletek antykoncepcyjnych? Mogłoby pomóc w utrzymaniu stałego poziomu hormonów
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: doktorka »

jagodzio pisze:A np. branie tabletek antykoncepcyjnych?
stosuje sie taka opcje przy bardzo nasilonym PMSie, efekty sa bardzo dobre zazwyczaj.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: tusiulka »

A nie ma czegoś lżejszego"?
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: fimona »

no tusiulka dobre pytanie, bo po co sie faszerowac hormonami tylko dla zbicia objawow ZNP?

chyyyba ze sa naprawde az tak tragiczne, ale ja bym to raczej preferowala, gdyby dana osoba np regularnie wspolzyla, bo wtedy wykorzystywaloby sie tabletki podwojnie

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 16:05 ]
noo i dla niektorych najwazniejszym argumentem bylaby CENA tabletek.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: doktorka »

tusiulka pisze:A nie ma czegoś lżejszego"?
no to zalezy, mozna lagodzic objawowo np bol normalnymi NLPZetami, czyli ibuprofenem] natomiast samo napiecie psychiczne lepiej eliminowac antykoncepcja niz psychotropami]
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: tusiulka »

Właśnie ja bym chciała jak na razie nie nadziewać się tabletkami antykoncepcyjnymi. Akurat fizyczne objawy mi nie przeszkadzają jakoś bardzo, ale huśtawka nastrojów przez około dwa tygodnie to jest po prostu masakra. A nie ma leków nie opierających się na hormonach i oczywiście poza psychotropami, do łagodzenia PMSu?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: doktorka »

sa, psychoterapia, joga, spacery i bezstresowe zycie] nie wiem, poszukam o tym PMSie w przyszlym tygodniu, teraz musze sie zajac morfina]]]
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: tusiulka »

Psychoterapie to ja już mam, ale nie na to Joga nie dla mnie - sporty zakazane. Spacery, czasem chodzę jak jest ciepło A co do bezstresowego życia - myślisz, że to możliwe? Bo ja nie znam nikogo kto stwierdziłby, że żyje bez stresu. Niestety XXI wiek.
Byłabym Ci wdzięczna za jakąś podpowiedź co da się z tym zrobić
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: doktorka »

ok, poszperam w swoich materialach na ten temat i dam znac za pare dni, teraz mam na serio urwanie glowy]
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: tusiulka »

Spoko, spoko Dzięki bardzo, będę wdzięczna
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: PMS - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Post autor: doktorka »

mowisz i masz:
1/ objawowo: standardowe przeciwbolowe typu ibuprom, wypoczynek, bla bla- to co mowilam, z niusow: ograniczyc w diecie sol i cukry, zwiekszyc białka, brac preparaty witaminy B i magnezu
2/ewentualne obrzeki mozna zredukowac biorac leki moczopedne, np hydrochlorotiazyd
3/psycho efekty mozna zmniejszyc TYLKO hormonami (antykoncepcja) badz psychotropami", tak jak mowilam, czyli najczesciej sa to leki hamujace wychwyt zwrotny serotoniny z gr SSRI, np fluoksetyne, czyli popularny w USA Prozac] a u nas sie to to zwie Fluoksetyna na przyklad, ale to oczywiscie na recepte.
4/w wyjatkowo upierdliwych przypadkach daje sie agonistow GnRH+antykoncepcja

No, czyli procz bzdetnych zalecen nt stylu zycia obawiam sie, ze moje poprzednie wnioski odnosnie hormonow i psychotropow byly sluszne/ Mozesz sprobowac z wit B i Mg i ta dieta, ale osobiscie- nie wroze powodzenia. Gdybym miala wybierac miedzy antykoncepcja a SSRI- wybralabym antykoncepcje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości